בולדוג צרפתי

  להצעת מחיר על כלב למכירה (החל מ- 12,000 ש"ח) השאירו פרטים:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  הבולדוג הצרפתי דומה מאוד לבולדוג אנגלי מיניאטורי, חוץ ממראה האוזניים דמויות העטלף שהם הסמל המסחרי של גזע זה. הראש של הבולדוג הצרפתי גדול ומרובע, עם קפלים גדולים מעל האף הקצר מאוד שלו. הגוף של הבולדוג הצרפתי הוא שרירי במיוחד ובעל פרווה קצרה וחלקה.

  זהו גזע כלבים בינוני שנובח מעט יחסית אבל הוא עירני מאוד, מה שעושה אותו כלב שמירה מצוין. הם מסתגלים בשמחה לחיים עם רווקים, זוגות צעירים או משפחות עם ילדים. והם אינם דורשים הרבה פעילויות מחוץ לבית. הם מסתדרים מצוין עם סוגי חיות אחרות והם שמחים להכיר חברים חדשים.

  מאפיינים בולטים

  • טמפרמנט: סתגלן, שובב, חכם
  • גובה: 28-33 ס"מ
  • משקל: עד 13 ק"ג
  • תוחלת חיים: 10-12 שנים

  תזונה

  מומלץ לתת לכלב אוכל כלבים איכותי המתאים לפי גיל הכלב (גורים, בוגרים, מבוגרים) המכיל את כל המרכיבים התזונתיים שהכלב צריך. בולדוג צרפתי נוטה להשמנת יתר, דבר שיכול לגרום לו לנזק במבנה הפיזי ושם אותו בסיכון גבוה יותר לסבול מבעיות בריאותיות אופייניות לגזע. לכן זה הכרחי לתת תשומת לב על כמות הקלוריות שהכלב צורך ועל המשקל שלו. אם אתם בוחרים לתת לכלב ממתקים ופרסים – עשו זאת בצורה מתונה. השתדלו להימנע מלתת לכלב שאריות מהארוחה שלכם, ובייחוד כדאי להימנע מאוכל עתיר שומן. במקרה שאתם מודאגים מהמשקל או התזונה של הכלב, התייעצו עם הוטרינר שלכם.

  טיפוח

  הפרווה של הבולדוג הצרפתי משירה מעט שיערות באופן יחסי. הברשה שבועית תעזור לכם להסיר שיער עודף ולשמור על מראה אופטימלי של הכלב. ההברשה מעודדת גדילה של שיער חדש, ועוזרת לפזר שמן של העור לאורך כל הפרווה, מה שעוזר לשמור על בריאות הפרווה. בולדוג צרפתי בעל מגוון עשיר של צבעי פרווה, ואת כולם כדאי לטפח ולהקפיד על הברשה קבועה. קפלי הפנים של הבולדוג הצרפתי צריכים ניקוי באופן קבוע, ויש לשמור עליהם נקיים ויבשים. צריך לגזור לכלב את הציפורניים באופן קבוע, משום שציפורניים ארוכות יכולות לגרום לו כאבים.

  התעמלות

  טיולים קצרים או משחק קליל עם הבעלים שלהם, אמורים לספק לבולדוג הצרפתי מספיק פעילות כדי לשמור אותו בכושר. בגלל היותר גזע עם אף פחוס, הם נוטים לסבול מבעיות נשימה, ואסור לתת להם להשתולל יותר מדי במזג אוויר חם ולח. בולדוג צרפתי הוא גזע כלבים שמתאים למגורים בבית.

  אילוף

  מומלץ לחשוף את הבולדוג הצרפתי מוקדם ככל הניתן לאנשים וכלבים, ובכך להרגיל אותו לאינטראקציה חברתית בריאה. הבולדוג הצרפתי הוא גזע בעל אישיות ואופי ניכר, ויכול להיות שהם יהיו זקוקים לכמות אימונים גדולה, כדי ללמוד להקשיב ולציית. הם יכולים להיות עקשנים, אבל בבסיס שלהם הם אוהבים לרצות אנשים, לכן הם לא קשים במיוחד לאילוף. בעזרת מוטיבציה נכונה (אוכל למשל) ובעזרת משחק כיפי, הם ישתפו פעולה בשמחה.

  בריאות

  בגלל מבנה גוף קדמי שרירי וכבד, בולדוג צרפתי לא יכול לשחות ואסור להשאירו ללא השגחה בסביבת אמבטיה, בריכה או כל מאגר מים אחר. כמו כל גזעי האף הפחוס, בולדוג צרפתי נוטה לבעיות נשימתיות, וקשה לו להסתדר במזג אוויר חם ולח. גזע זה סובל לפעמים מבעיות עיניים, ואלרגיות בעור. 

  צוות כלב נבון

  אודות כותב המאמר

  התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום של כלבים למכירה, כדי שכל מי שמחפש כלב למכירה יוכל למצוא את הגזע המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

  סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: