דף הבית / כלבים בינוניים / בישון פריזה

בישון פריזה

  להצעת מחיר על גור למכירה (החל מ- 12,000 ש"ח) השאירו פרטים:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  בישון פריזה הוא גזע שדומה במראה שלו לפודל, הבישון מתהדר בפרווה לבנה היפואלרגנית ונעימה מאוד למגע והוא אינו משיר שיער. זהו גזע בעל ראש מעוגל, עיניים כהות ועור כהה של האף והשפתיים. בישון פריזה בוגר יכול להגיע לגובה כתפיים של בערך 30 ס"מ.

  הבישון הוא כלב לוויה שמסתגל בקלות ומסתדר עם גזעי כלבים אחרים ועם ילדים. בישון פריזה גם יכול להיות כלב שמירה לא רע בגלל שהוא ערני וסקרן – אבל הם כלבים מאוד אוהבים ופחות תקיפים. הם פועלים תחת ההנחה שאין זרים, פשוט כולם חברים שהם פוגשים לראשונה. הביטחון והגודל שלהם עושה אותם כלבים מושלמים למחייה בעיר.

  מאפיינים בולטים

  • טמפרמנט: שובב, סקרן
  • גובה: 24-30 ס"מ
  • משקל: 5-8 ק"ג
  • תוחלת חיים: 14-15 שנים

  תזונה

  הבישון פריזה צריך להסתדר יפה עם אוכל כלבים באיכות גבוה. לפעמים הכלבים בגזע זה נוטים להיות בעודף משקל, לכן מומלץ לשים תשומת לב על כמות האוכל שנותנים לכלב ולעקוב אחר המשקל שלו. ממתקים יכולים להיות כלי עזר שימושי כאשר מאלפים את הכלב, אבל אם תתנו לו יותר מדי זה יכול לגרום לעודף משקל. במידה ואתם חוששים שהכלב בעל משקל עודף, מומלץ מאוד להתייעץ עם הוטרינר שלכם לגבי משקל הכלב.

  טיפוח

  צריך לסרק את פרוות הבישון לפחות פעמיים או שלוש בשבוע, אבל ההמלצה היא לסרק אותו כל יום. הכלב צריך אמבטיה וגזירת ציפורניים לפחות פעם בחודש. ישנם אנשים המעדיפים לעשות זאת בעצמם וישנם אנשים המעדיפים לקחת את הכלב לספר כלבים פעם בחודש או חודש וחצי. הבישון פריזה נחשב לכלב שהוא היפואלרגני ברובו משום שגזע זה משיר מעט מאוד שיער. כמו כל גזעי הכלבים, צריך לגזוז את הציפורניים של הבישון פריזה באופן קבוע.

  התעמלות

  הבישון נחשב לגזע יחסית פעיל, אבל זה די ממוצע ביחס לשאר הכלבים. ברוב הזמן הכלב רגוע כאשר לפעמים קורות התפרצויות מרץ של פעילות גבוה, לרוב פשוט ריצה בתוך הבית או מסביב לחצר. בנוסף לטיולים היומיים, הכלב דורש משחק יום יומי. הבישון יכול לשחק עם כלב אחר, אבל גם זמן איכות עם הבעלים הוא הכרחי לכלב. הבישון הוא כלב מהיר באופן מפתיע, והוא יכול לבצע ניסיונות בריחה פתאומיים. ואז זה יכול להיות קשה לתפוס אותו, או לקרוא לו חזרה בגלל מזג האופי השובב שלו.

  אילוף

  כמו בכל הגזעים מומלץ לבצע כבר מגיל צעיר חשיפה לכלבים ואנשים אחרים, וכמובן אימון עשיית צרכים מחוץ לבית. לבישון יש מוניטין ככלב שקשה יחסית לאלף לעשיית צרכים, אבל בכל שאר האספקטים של האילוף הוא יחסית קל. לדוגמה, הבישון אוהב לבצע טריקים וללמוד טריקים חדשים מהר. הם מגיבים מצוין לאילוף בעזרת חיזוקים חיוביים, יותר מאשר דרכי אילוף קשוחות.

  בריאות

  בישון פריזה הוא גזע בריא באופן כללי, הבישון יכול לסבול מאובן שיניים מוקדם או סיבוכים מזיהום בחניכיים, במידה ומזניחים את נקיון הפה והשיניים שלו. כדי להימנע מזיהום באוזניים, מומלץ לבצע ניקוי אוזניים באופן קבוע.

  אלמוג קינן עם הכלבים שלו

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כבעלים של שני כלבי צ'יוואווה חמודים ואדם שאוהב כלבים מגיל צעיר, היה לי חשוב להביא אתר שיציג את המבחר הגדול של גזעי הכלבים שישנם למכירה. כך שכל מי שמחפש לקנות כלב יוכל לראות ולקבל רעיונות איזה סוג כלב הכי יתאים לו.

  סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: