דף הבית / מגזין / כלבים היפואלרגניים

8 סוגי כלבים היפואלרגניים שלא משירים שיער

אם תמיד רציתם לגדל כלב אבל לא רציתם להתמודד עם כל השיער שהוא ישאיר לכם בכל הבית, או אם תמיד סבלתם מאלרגיות בסביבת כלבים, הסירו דאגה. הכנו בשבילכם רשימה של סוגי כלבים היפואלרגניים שלא משירים שיער ומתאימים במיוחד לגידול בבית. תוכלו למצוא כאן סוגי כלבים קטנים ללא נשירת שיער, וכמו כן גם כלבים מעט גדולים יותר.

לחלק מגזעי הכלבים יש פרווה היפואלרגנית שמייצרת הרבה פחות קשקשים שלרוב מחוברים לפרוות הכלב, והם הגורם המרכזי לאלרגיות מכלבים אצל בני אדם. המשיכו לקרוא כדי למצוא איזה סוג כלב יתאים ביותר לצורת החיים שלכם.

מלטז

מלטז

המלטז הוא כלב קטנטן שלא גדל, יש להם מראה צעיר, מה שגורם להם להיראות כמו גורים לכל אורך חייהם. הם עדינים ואוהבים לשחק והם לא אנרגטיים מדי. הפרווה הרכה והלבנה שלהם היא היפואלרגנית, והיא דורשת סירוק יומיומי, בייחוד אם שומרים עליה ארוכה.

פודל

פודל

הפודל מגיע ב- 4 גדלים: פודל טוי, פודל ננסי, פודל בינוני ופודל גדול. פודלים מפורסמים בשיער המתולתל והנפוח שלהם, הם בעלי פרווה היפואלרגנית רכה. הם לא ישירו שיער על הספה שלכם, אבל בדיוק כמו בני אדם, גם פודלים ישירו שיערות בודדות מדי פעם. סירוק של לפחות פעם בשבוע יפחית משמעותית את נשירת השיער, כמו כן את הסיכוי שהם יגרמו לכם לאלרגיה.

שיצו

שיצו

שיצו זהו גזע קטן וחמוד שלא גדל יותר מדי, והם מגיעים במגוון רחב של צבעים ודוגמאות על הפרווה. השיער הארוך דמוי המשי שלהם, משיר מעט מאוד שיער. זהו גזע שובב וחמוד ביותר, עם אופי שלעיתים נראה כשחצן, כל זאת בגלל הצורה שהם מתהלכים בגאווה עם הראש למעלה והשיער הארוך והמרשים שלהם. כלבי השיצו הם כלבים שנועדו לגידול בבית, והם כלבים עדינים ונאמנים, מה שעושה אותם בני לוויה מעולים.

יורקשייר טרייר

יורקשייר טרייר

שובבים ומלאי חיבה, היורקשייר טרייר הוא גזע ננסי מלא באישיות כובשת. זהו אחד מסוגי הכלבים הפופולריים ביותר, ולא במקרה. היורקשייר אינו משיר שיער, והשיער דמוי המשי שלהם מרשים להפליא כאשר מסרקים ושומרים עליו. 

בישון פריזה

בישון פריזה

הבישון פריזה דומה במראה שלו לפודל מיניאטורי, הוא בעל צבע לבן נקי, ופרווה רכה ומתולתלת. זהו גזע אידיאלי לאנשים עם אלרגיות, משום שהפרווה שלו היפואלרגנית לרוב האנשים. זהו גזע שחשוב מאוד לשמור על טיפוח הפרווה שלו כדי למנוע קשרים והצטברות של לכלוך בפרווה, כל זאת משום שהשיער שלהם ימשיך לגדול ולגדול מבלי שהוא נושר. זהו גזע ידידותי מטבעו, שאוהב לשחק, וזהו כלב מושלם לאנשים עם מעט ניסיון בגידול כלב.

מלטיפו

כלב מלטיפו שאינו משיר שיער

מלטיפו הוא כלב שנוצר מהרבעה של מלטז עם פודל טוי. מדובר בכלב קטן ומקסים שלא משיר שיער. המלטיפו בעל פרווה שדומה מאוד לפרווה של המלטז, עם סלסול קל שהוא קיבל מהצד של הפודל. זהו כלב היפואלרגני מקסים ואוהב, שמתאים לבית עם ילדים כמו גם לאנשים מבוגרים שרוצים לגדל כלב.

שנואצר

שנאוצר

שנאוצר הוא כלב עם אופי שאוהב להגן, מה שעושה אותם לכלבי שמירה נהדרים. הם מסתגלים היטב לתנאי מחיה שונים, והם כלבים בריאים באופן כללי. הפרווה הכפולה שלהם דורשת תספורת אחת לכמה זמן, אבל היא משירה מעט מאוד. הם כלבים צייתנים מאוד, אנרגטים בצורה מתונה, ונוחים מאוד לאילוף.

וסט היילנד וייט טרייר

וסט היילנד וייט טרייר

וסט היילנד ווייט טרייר הוא גזע כלבים קטן ממשפחת הטריירים. הם מכונים בדרך כלל "ווסטי". מקור הגזע מסקוטלנד. זהו כלב אנרגטי, אינטליגנטי וערני בעל ראש לבן עם עיניים שחורות בוהקות ופה קצר. יש לו פרווה לבנה מדהימה עם קצות אוזניים שחורות שיוצרים מראה חמוד להפליא של כלב מתוק וקטן שאינו מנשיר.

איך למצוא את הכלב הנכון לכם

ישנם סוגים רבים של גזעי כלבים שלא משירים שיער. אבל רק בגלל שהכלב שלכם לא משיר שיער, זה לא אומר שהוא לא דורש שום טיפוח וטיפול. קחו את הזמן שלכם לחקור לעומק לגבי כלבים שלא מנשירים, כדי למצוא מהו הסוג שהכי מתאים לאורח החיים שלכם.

אלמוג קינן עם הכלבים שלו

כותב המאמר: אלמוג קינן

כבעלים של שני כלבי צ'יוואווה חמודים ואדם שאוהב כלבים מגיל צעיר, היה לי חשוב להביא אתר שיציג את המבחר הגדול של גזעי הכלבים שישנם למכירה. כך שכל מי שמחפש לקנות כלב יוכל לראות ולקבל רעיונות איזה סוג כלב הכי יתאים לו.

סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: