פומרניין

  להצעת מחיר על כלב למכירה (החל מ- 12,000 ש"ח) השאירו פרטים:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  פומרניין הוא גזע עתיק של כלבים זעירים, הנקראים על שמו של אזור במרכז אירופה ששמו פומרניה. על אף שמדובר בגזע קטן ממדים, הוא נחשב לכלב שמירה שניתן לגדל בתוך הבית, כיוון שמצד אחד יש לו אופי נוח ומתלטף – ומצד שני נביחותיו העזות יכולות להבריח כל גנב.

  פומרניין שפיץ הוא חלק ממשפחה רחבה של גזעי כלבים אהובים וביניהם ההאסקי סיבירי והסמוייד. פומרניאן לא מגיע לגודל של הכלבים הללו, אך למרות עובדת היותו קטנטן – נחשב לבעל תעוזה שאיננו פחדן, אלא להפך – אפילו חצוף למדי, מה שלעתים עלול "לסבך" אותו עם כלבים אחרים, הגדולים ממנו.

  כלב פומרניין – מאפיינים בולטים

  • טמפרמנט: סקרן, נועז, מלא חיים
  • גובה: 15-20 ס"מ
  • משקל: עד 4 ק"ג
  • תוחלת חיים: 12-16 שנים

  משקלם של כלבי פומרניין מגיע לארבעה קילו לכל היותר, אורכם לכ 40 סנטימטר וגובהם לכ 20 סנטימטר – הגפיים הקצרות שלהם, נוסף על הפרווה המרשימה, מייצרות יחד מראה משעשע שאי אפשר לעמוד בפניו, אך עלול גם להיות בעוכריהם בשל הפעלתנות הרבה, המאפיינת את אופיים ולא תמיד "מסתדרת" עם הנתונים הפיזיים שלהם.

  הפרווה הארוכה שמחממת את הפומרניין בחורף, עלולה בהחלט להפוך למטרד ולהפריע לו בחודשים החמים של השנה. מסיבה זו ולמען היופי וכמובן גם השעשוע, בעליהם של כלבי פומרניין נוהגים לספר אותם ולעצב את התסרוקת שלהם, בין היתר גם כדי להשיג את המראה הנחשק של פומרניין דובי הדומה ממש לבובת משחק.

  צבעי הפרווה של כלבי פומרניין ננסי יכולים להשתנות וניתן למצוא פומרניין לבן, פומרניין בצבע אפור או בעל פרווה משולבת שבה שזורים גוונים שונים וכן את בעלי הפרווה החומה-בהירה, שהם האהודים במיוחד כאן בישראל. עובדת היותו כלב קטן שלא גדל, הופכת את מראהו למקסים ומשובב נפש גם כשהכלב עצמו כבר מתבגר – למעשה הכלבים הללו תמיד נראים גורים והם ימשכו את תשומת הלב של האנשים, בכל מקום שאליו תלכו.

  האופי של כלבים מגזע פומרניאן

  גור פומרניין כדאי להתחיל לאלף כבר מגיל צעיר, כיוון שזהו כלב דומיננטי הזקוק לחינוך ויציבות בכדי למצות את הפוטנציאל שלו – ועל מנת להפוך לכלב פומרניין בוגר, הקשוב לבעליו ושומע להוראותיו. האופי הפעלתני של הקטנטנים הללו, עלול להוביל אותם למצבים מסוכנים גם בתוך הבית, בעיקר כאשר הם מנסים לקפוץ על ספות או על מיטות. זוהי סכנה של ממש עבור העצמות העדינות והמפרקים של הכלבים הללו ועל כן האילוף חשוב עוד יותר ועשוי, ללא ספק, למנוע פציעות ביתיות שנגרמות מפעילות מתונה יחסית, שאצל גזעים אחרים כנראה שלא היתה מייצרת שום בעיה.

  כלב פומרניין, כאמור, לעולם לא ירגיש נחות מכלב אחר ולכן הוא עלול לנבוח בתוקפנות על כלבים ועל אנשים, בעיקר במקומות הומים שבהם הוא עלול לחוש מאוים. יתרה מכך – הגודל הזעיר של הפומרניין, מאפשר לו להידחק לחורים צרים ונסתרים ומכאן שהכלבים הללו עלולים גם ללכת לאיבוד בקלות.

  חשוב ביותר לשמור על הכלב בצמוד לבעליו בכל טיול ולעולם לא לתת לו לטייל ללא רצועה ולמרבה הצער בשל היותם כלבי יוקרה – הם גם נגנבים לא מעט, על ידי סוחרי כלבים. בסופו של דבר, אימונים ותכנית אילוף סדורה ומקצועית, יפתחו את הנאמנות של הכלב ויעודדו את הצייתנות הטבעית הטמונה בו, שתעזור לכם להסתובב עמו מחוץ לבית בשלווה וללא חשש מהתנהגות תוקפנית או לחילופין בריחה.

  מעוניינים לאמץ פומרניין? בדקו היטב את בית הגידול

  הדרך המומלצת לאמץ לביתכם כלב גזעי חדש, הוא ליצור קשר עם בית גידול מוסמך ומקצועי של הגזע. בית גידול  פומרניין יהיה המקום הטוב ביותר לקנות ממנו גור בריא, שעבר את הטיפולים הנדרשים וגודל באהבה מרגע לידתו ועד מסירתו לבעליו החדשים. בדרך כלל יימסרו הגורים בגיל חודשיים וחצי לערך, אך בתי גידול מסוימים יעדיפו למסור לכם את הפומרניין רק בגיל שלושה וחצי חודשים ולאחר שהכלב נבדק היטב הן בהיבט הבגרות והמוכנות למסירה – והן בהיבט של הנתונים הפיזיים שלו, כמו גם ההתאמה של הגור לדרישות של תערוכות כלבים.

  היזהרו ממגדלים לא חוקיים

  חשוב להבין, כי גורים של פומרניין למכירה ניתן לקנות גם דרך מגדלים לא רשמיים הפועלים בסתר ומייבאים את הכלבים מחו"ל, מבלי להעניק להם תנאי מחייה נאותים. מגדלים כאלה לא תמיד ישמרו על הכלבים ועל בריאותם ובמקרים מסוימים אף ימכרו ביודעין כלב שנראה גזעי אך אינו כזה. מציאת בית גידול המתמחה ספציפית בכלבי פומרניין וקבלת ייעוץ מהמגדלים עצמם, יובילו אתכם אל הכלבלב שתכניסו אל משפחתכם, כאשר האימוץ עצמו יתרחש רק לאחר שתקבלו את כל המידע הדרוש באשר לגור הספציפי שבחרתם בו, לרבות תעודות ואינפורמציה מלאה של הטיפולים שהוא עבר.

  אם אתם מבקשים לקנות כלב פומרניין מחיר של גור יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ולהגיע גם למעל 10,000 שקלים, לגור גזעי בעל אילן יוחסין "נחשב", למשל כאשר הוריו זכו בתחרויות כלבים. המחיר הגבוה, יש לציין, לא תמיד יצביע על גורים שמצבם בהכרח טוב יותר מאחרים, או שהם יפים באופן יוצא דופן – אלא בעיקר על תמחור מופרז, לכן בכל מקרה מומלץ לבדוק לעומק את הגורם שמוכר את הגורים ואת הניסיון שלו בגידול פומרניין, כולל התנאים שבהם מגדלים את הכלבים עצמם.

  תכונות ייחודיות שכדאי לשים אליהן לב

  באופן יחסי לכלבים אחרים, הפומרניין צפוי לחיות שנים ארוכות יותר, כאשר תוחלת חייו הממוצעת של כלב מגזע זה היא סביב 16 שנים ועשויה להיות אף גבוהה מזה. מלבד תכונות האופי הייחודיות של הגזע, חשוב לתת את הדעת בנוגע למאפיינים פיזיים פחות נעימים, כגון מחלות שקיימות אצל כלבים ננסיים וסיכונים מסוימים שיש לקחת בחשבון, כאשר בוחרים לגדל כלב קטן כזה.

  אתגרים בגידול כלבי פומרניין

  כמו יתר הכלבים הננסיים, גם בריאותו של פומרניין מועדת לפורענות כשזה מגיע לנושא של עצמות, ובעיקר בכל הקשור לנשימה ובעיות בנשימה, הנפוצות יותר אצל כלבים זעירים. צליעה קלה או כל ביטוי ויזואלי לבעיה בגפיים או ביכולתו של הכלב לנשום בצורה תקינה, גם אם הבעיה נראית לכם קלה, מוטב שתוביל את הפומרניין לבדיקה אצל וטרינר ולשלילת מחלות האופייניות לגזע, במיוחד בגיל המבוגר של הכלב. מזון איכותי הנותן מענה לכל צרכיו הפיזיים של הפומרניין, יתמוך בבריאותו התקינה לאורך זמן ויאריך את חייו.

  טיפוח הפרווה – טיפים למגדלים

  גורי פומרניין למכירה מלבד היותם חמודים במיוחד, ידרשו מכם לא מעט התעסקות סביב הפרווה הייחודית שלהם. לכלבים הללו ישנה כמות עצומה של פרווה בהשוואה לגזעים אחרים ולכן יש לטפח אותה בצורה אינטנסיבית ולא להזניח את "טיפולי היופי" של הקטנטנים הללו: הברשה של הפרווה בכל יומיים וכן רחצה אחת לחודשיים, גזיזת ציפורניים ואפילו צחצוח שיניים, אינם בגדר פינוק או האנשה של הכלב, אלא מהווים טיפולים הכרחיים לשימור המראה התקין והיפה של הפרווה, שהברק שלה יעיד על בריאותו של הפומרניין.

  פומרניאן בישראל

  כאן בארץ מגדלים כלבי פומרניין כבר למעלה מארבעים שנה, אך רק בשנים האחרונות נחשב הגזע לפופולרי ביותר והביקוש עבורו עלה עד מאוד. קיימות סביבו קהילות ברשת, בעיקר של קבוצות מגדלי פומרניין ובעלי כלבים השייכים אל הגזע, שחולקים זה עם זה תמונות, חוויות וטיפים באשר לגידול הכלבים ושיתוף באינפורמציה חשובה הקשורה אליהם.

  צוות כלב נבון

  אודות כותב המאמר

  התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום של כלבים למכירה, כדי שכל מי שמחפש כלב למכירה יוכל למצוא את הגזע המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

  סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: