צ'או צ'או

  להצעת מחיר על כלב למכירה (החל מ- 12,000 ש"ח) השאירו פרטים:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  צ'או צ'או הוא גזע חזק וקומפקטי המגיע לגובה כתפיים של 50 ס"מ. התכונות הייחודיות שלהם כוללות רעמה דומה לאריה מסביב לראש ולכתפיים. לשון כחולה-שחורה ועיניים חומות גדולות. הצ'או צ'או בעל פרווה כפולה גסה וגם חלקה, אשר יכולה להיות בצבעים שונים: פרווה אדומה, שחורה, קינמון, או צבע קרם.

  הבעלים של צ'או צ'או לרוב יעידו שזהו גזע נקי ביותר: קל מאוד לאלף אותם לעשות צרכים מחוץ לבית, יש להם מעט מאוד ניחוחות ריח של כלב, והם ידועים כבררניים ממש כמו חתולים. צ'או צ'או שהורגל נכון לחברה אף פעם לא יהיה תקיף או לא נעים, אלא תמיד יהיה מעודן ומכובד. הם לרוב יתנהגו באופן מרוחק מול זרים, ולבני המשפחה שלהם הם יהיו נאמנים מאוד. הגזע הוא רגוע ומסתגל בקלות ולכן הוא נחשב לגזע שמתאים בקלות לחיים בעיר. הצ'או צ'או הוא גזע יוצא דופן בעל תכונות ייחודיות.

  מאפיינים בולטים

  • טמפרמנט: מכובד, מעודן, רציני
  • גובה: 42-50 ס"מ
  • משקל: 20-30 ק"ג
  • תוחלת חיים: 8-12 שנים

  תזונה

  ישנם הרבה סוגי אוכל יבש ורטוב באיכות גבוה אשר מתאימים לצ'או צ'או. הרבה בעלים של גזע זה מעדיפים לתת לכלב שלהם תזונה בעלת אחוז דגן נמוך. צריך לבדוק לעיתים תכופות את הפרווה של הכלב ולבדוק אם הוא סובל מגירויים שונים או סימנים אחרים לאלרגיה, גם אם לא שיניתם את תזונת הכלב לאחרונה, משום החברות שמציעות אוכל לכלבים משנות לעיתים תכופות את מרכיבי האוכל. סוגי כלבים בינוניים יכולים גם לסבול מעודף משקל, שימו לב שגם ממתקים יכולים לגרום לבעיות עיכול ואלרגיה. הימנעו מלתת לכלב שאריות אוכל מהארוחה, בעיקר כדאי להימנע מאוכל עתיר בשומן. במידה ואתם מודאגים לגבי התזונה או המשקל של הכלב, התייעצו עם הוטרינר שלכם.

  טיפוח

  הצ'או צ'או בעל פרווה כפולה – גסה ועדינה, הפרווה של הצ'או צ'או יכולה להיות בצבעים שונים והיא דורשת טיפוח באופן קבוע. לרוב הברשה של הפרווה פעמיים בשבוע ואמבטיה חודשית ישמרו על בריאות הפרווה והעור של הכלב שלכם. דאגו לטפל מיידית בכל בעיה שנוגעת לטפילים וקרציות. הקפידו לנקות את העיניים והאוזניים בכל פעם שאתם מטפלים בכלב, וגזזו את הציפורניים שלו באופן קבוע. הרעמה שמסביב לראש דורשת הקפדה על הברשה באופן קבוע כדי להימנע מבעיות של היווצרות פרווה ישנה ולכלוך.

  התעמלות

  זהו גזע פעיל וערני בעל דרישה מתונה יחסית להתעמלות. הצ'או צ'או דורש טיולים יומיים ומשחק קצר עם צעצועים. השתדלו להימנע מפעילות במהלך השלבים החמים של היום, משום שהגזע לא מתמודד טוב עם רמות גבוהות של חום ולחות. טיולים יומיים בשעות הבוקר המוקדמות ולקראת הערב יעשו את הצ'או צ'או שלכם שמח ומאושר.

  אילוף

  מומלץ לחשוף את הצ'או צ'או מוקדם ככל הניתן לאנשים וכלבים, ובכך להרגיל אותו לאינטראקציה חברתית בריאה. סבלנות וחיזוקים חיוביים הם המפתח להצלחה באילוף הכלב. הצ'או צ'או הוא גזע אינטליגנטי ביותר אבל הוא יכול להיות די עקשן. כדאי להימנע מדרכי אילוף קשוחות, כדי לבנות מערכת אמון מול הכלב. סבלנות, חיזוקים ואימונים קבועים הם הכלים הטובים ביותר להצלחה עם הצ'או צ'או.

  בריאות

  בעיות בריאותיות של הצ'או צ'או יכולות לכלול בעיות עפעפיים, בעיות ירכיים, בעיות מרפקים, אלרגיות, ובעיות בתפקוד בלוטת התריס. אפשר להקטין משמעותית את בעיות אלו באמצעות בדיקות בריאות קבועות אצל הוטרינר.

  צוות כלב נבון

  אודות כותב המאמר

  התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום של כלבים למכירה, כדי שכל מי שמחפש כלב למכירה יוכל למצוא את הגזע המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

  סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: