כלב אפגני

רוב האנשים חושבים על כלבים אפגניים כעל כלבי תערוכות מלכותיים עם שיער משי ארוך. עם זאת, לא בשביל זה גודלו הכלבים האפגנים במקור. הם כלבי ראייה, כלומר הם צדים את הטרף שלהם לפי ראיה במקום להריח כמו גזעים אחרים בקטגוריה שלהם, ונולדו לרוץ מהר במרחבים פתוחים. 

למרות מה שעשויים לחשוב, כלב אפגני לא גודל להיות כלב מחמד אלה כלבים שצריכים הרבה פעילות גופנית כדי להיות בריאים ומאושרים. עם זאת, הם ידועים גם בטבעם העדין ומהווים חיות מחמד משפחתיות נהדרות. הם ידידותיים ונאמנים לבעליהם, ולעתים קרובות יוצרים קשרים הדוקים עם הבעלים שלהם. 

YouTube video

אופי ומאפיינים

כל עוד הם עושים מספיק פעילות גופנית, הכלבים האפגניים יכולים להיות מרוצים לחלוטין לחיות בדירה והם בדרך כלל טובים עם ילדים. עם זאת, הם אינם מומלצים לבתים עם בעלי חיים אחרים, מכיוון שהם עשויים לראות בהם טרף.

אם אתם מחפשים כלב אוהב שזקוק לשפע של פעילות, הכלב האפגני עשוי להיות הגזע המושלם עבורכם. רק היו מוכנים לספק לו שפע של פעילות גופנית ומרחב לרוץ.

כלב היפואלרגני

כלב אפגני נחשב לאחד הכלבים הטובים ביותר עבור אנשים עם אלרגיות מכיוון שהם אינם מייצרים קשקשים כמו גזעי כלבים אחרים. קשקשים הוא החלבון המשתחרר מעור הכלב והוא מה שגורם לתגובות אלרגיות אצל אנשים. הכלב האפגני מצוין גם למחייה בתוך הבית משום שמדובר על כלב היפואלרגני גדול שלא מנשיר שיער.

רוב האנשים שבבעלותם כלב אפגני טוענים שהכלב שלהם לא מנשיר שיער בכלל. זה הגיוני בהתחשב בעובדה שהפרווה הארוכה שלו נשמרת בדרך כלל קלועה או קשורה למספר קשרים בחלק העליון של ראשו.

YouTube video

למרות שלעיתים לכלב האפגני יש שערות רפויות סביב אזור הצוואר שלו בכל פעם שהוא מתנער מעצמו לאחר אמבטיה או משחק טוב, שערות אלו בדרך כלל קלות להסרה עם מברשת או מסרק.

הכלב האפגני גדל במשך מאות שנים באקלים הקשה והיבש של אפגניסטן, ולכן הוא פיתח פרווה עבה מאוד שעוזרת להגן עליו מפני מזג האוויר הקר והשמש הקופחת.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: