אלסקן מלמוט

האלסקן מלמוט הוא כלב גדול מאוד ועוצמתי. הם כלבים חזקים ועמידים שיכולים להיות בעלי סיבולת רבה והם כלבי עבודה נהדרים. מוצאו של הגזע הוא בטונדרה הארקטית שבה משך מזחלות לאנשים.

אלסקן מלמוט הם כלבים יפים בעלי פרווה עבה המסייעת להם להישאר חמים בחורפי הקרים באלסקה. הפרווה מגיעה בצבעים רבים, אך הנפוצים הם שחור ולבן, אפור ולבן, אדום או פחות או יותר לבן טהור (אם כי זה לא נפוץ). הפרווה סביב הצוואר יוצרת סלסול שלעתים יכול להגיע לעומק של עד 4 סנטימטרים. יש להם גם שכבת פרווה פנימית שעוזרת להם לשמור על החום.

YouTube video

אופי

האלסקן מלמוט הוא כלב חביב ונאמן מאוד. הם אוהבים את בעליהם, אך לפעמים הם יכולים להיזהר מזרים. לכן, כאשר הם בפומבי, חשוב שהבעלים תמיד יהיו בשליטה על הכלב, כך שהוא לא יפחיד מישהו או יתנהג בצורה לא מבוקרת.

למרות שהם רגועים בדרך כלל, יש להם צד נפיץ. כאשר הם משחקים עם כלב אחר, זה נפוץ שאלמסקה מאלמוטס משחקים-נלחמים או רודפים זה את זה וזה אחד התחומים שבהם המזג הנפיץ שלהם יוצא. הם גם אינטליגנטים מאוד ולפעמים יכולים להשתעמם בקלות, ולכן חשוב שהבעלים ישאירו אותם פעילים על מנת למנוע זאת.

בריאות

YouTube video

אלסקן מלמוט הם כלבים בעלי חיים ארוכים להפליא שיכולים לחיות 12-14 שנים. הם בדרך כלל בריאים, אך הם סובלים מרמת סוכר נמוכה בדם ודיספלסיה של מפרק הירך שכיחה, מה שעלול לגרום לכאבים אצל כלבים מבוגרים. יש להם גם דחף טרף גבוה ואסור להחזיק אותם עם בעלי חיים קטנים כמו חתולים שיכולים להפוך לטרף בקלות.

התעמלות

אלסקן מלמוט הם כלבים עצמאיים מאוד, אך הם צריכים לדעת שבעליהם הם מנהיגי החבורה. הם גם זקוקים להרבה פעילות ופעילות גופנית כדי לשמור על בריאותם ולמנוע שעמום, כי אם הם משועממים, הם עלולים להפוך להרסניים.

YouTube video

הם כלבים חכמים ואוהבים מאוד שיכולים להיות טובים כחיית מחמד משפחתית כל עוד יש להם הרבה פעילות ואהבה. אם לא, אז כלב אלסקן מלמוט יכול בקלות להפוך לאגרסיבי או להרוס את רכושם של בעליהם או אפילו להפוך לפרא ולהתחיל לצוד חיות קטנות כמו חתולים ללא שליטה של ​​בעליהם מה שיהווה סיוט לכל בעל חתול.

כלבים אלה יהיו מושלמים לסוג הבעלים הנכון. הם זקוקים להרבה פעילות גופנית וצריכים לדעת מי מנהיג הלהקה שלהם כדי שלא יגרמו לצרות ויהפכו להרסניים או תוקפניים.

אם אתה יכול לספק את כל הדברים האלה, אז אלסקן מלמוט אמור להביא לך שנים רבות של אושר כחבר נאמן ואוהב לך ולמשפחתך.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: