אקיטה אמריקאי

אקיטה אמריקאי הוא גזע שרירי וגדול, בעל פרווה כפולה עבה ומרשימה. כלבי אקיטה אמריקאים מגיעים משושלת יפנית עתיקה, והם עברו שינוי קל במראה כאשר הרביעו אותם בארצות הברית. הכלבים האמריקאים מעט גדולים יותר מקרוביהם היפנים והם ידועים ככלבים אמיצים, מכובדים ונאמנים.

האקיטה האמריקאי יכול להיות בכמה צבעים בגווני: חום, שחור,לבן ואפור. הגזע מתאפיין בראש גדול ומרשים, זנב מסולסל עשיר בפרווה ואוזניים משולשות עומדות.

זהו גזע שקט ובררן, אשר שומר מרחק מזרים ולעתים יכול להיות חסר סבלנות כלפי חיות אחרות. האקיטה האמריקאי ישמח לחלוק אהבה כלפי המשפחה הקרובה שלו, והם מאוד מגוננים על הקרובים להם. חשוב מאוד להרגיל אותם לסביבה עם אנשים וחיות אחרות כבר מגיל צעיר.

מאפיינים בולטים של אקיטה אמריקאי

  • טמפרמנט: סתגלן, שובב, חכם
  • גובה כתפיים: 60-70 ס"מ
  • משקל: 30-60 ק"ג
  • תוחלת חיים: 10-13 שנים
YouTube video

תזונה

האקיטה אמור להסתדר מצוין עם אוכל כלבים יבש איכותי, חשוב להתאים את האוכל לגילו של הכלב (גור, בוגר, מבוגר). חלק ממומחי הגזע ממליצים שהחל מגיל 7 ומעלה, רצוי לתת לאקיטה תזונה דלת קלוריות כדי להפחית את הסיכוי שהכלב יסבול מבעיות בכליות.

חלק מכלבי האקיטה האמריקאי יכולים לפתח נטיה למשקל עודף, לכן שימו לב לכמות האוכל שהכלב שלכם צורך. במידה ואתם מודאגים בקשר למשקל הכלב, התייעצו עם הוטרינר שלכם לגבי התזונה שלו.

ממתקים לכלבים יכולים להוות כלי עזר מצוין במהלך האילוף של הכלב, אבל רצוי לשים לב לא לתת לכלב כמות גדול מדי. משום שגם זה יכול להוביל לעליה במשקל של הכלב. בדקו איזה אוכל מותר לתת לכלב ואיזה אסור, ודאגו שתמיד יהיה לאקיטה גישה למים טריים ונקיים.

האקיטה יכול להיות רכושני ומגונן כלפי האוכל שלו, לכן הקפידו למקם את קערת האוכל שלו הרחק מהישג ידם של ילדים וחיות אחרות.

טיפוח

לרוב כלבי האקיטה הם נקיים למדי ויש להם מעט מאוד "ריח של כלבים". הם לא דורשים כמות גדולה של תחזוקה וטיפוח, אבל צריך להקפיד להבריש את הפרווה המרשימה והעבה שלהם לפחות פעם אחת בשבוע.

רוב השנה האקיטה מנשיר מעט מאוד שיער, אבל פעמיים בשנה (בתקופות המעבר שבין העונות) הם משירים כמות גדולה של שיער. לכן הקפידו להבריש אותם בתקופות אלו פעם ביום, כדי להפחית את כמויות השיער שמתפזר ברחבי הבית.

הקפידו לגזוז לכלב את הציפורניים בכל פעם שהן נהיות ארוכות מדי, משום שזה יכול לגרום לכלב לכאבים ובעיות בזמן הליכה וריצה. כמו כן זכרו לצחצח לכלב את השיניים כדי להבטיח את הבריאות הדנטלית שלו.

התעמלות

YouTube video

לרוב אקיטה אמריקאי הוא כלב רגוע יחסית ואינו דורש פעילות רבה. לרוב תספיק להם ריצה קצרה מסביב לבית פעם אחת ביום, כדי להוציא את מירב המרץ שלהם.

למרות שזהו סוג כלב גדול (זכר בוגר יכול להגיע ל- 60 קילו) הם יכולים להסתפק במחייה בתוך בית קטן, משום שזהו גזע רגוע שאינו דורש פעילות יתרה.

אילוף

כלבי אקיטה אמריקאי הם כלבים נאמנים ואינטיליגנטים, אבל הם גם ידועים כבעלי אופי עצמאי ועקשן. חשוב מאוד לאלף ולאמן אותם בצורה עקבית כבר מגיל צעיר, משום שהם כלבים גדולים וחזקים מאוד ואתם ממש לא רוצים שהם יצאו משליטה.

הם כלבים שבאופן טבעי עומדים על המשמר, לכן חשוב להרגיל אותם כבר מגיל צעיר לאנשים וחיות אחרות, כדי שלא יפתחו דפוס התנהגות אגרסיבי ותוקפני. הם צריכים להתרגל למגוון רחב של אנשים זרים ולא לתפוס אותם כאיום.

בגלל האופי העצמאי שלהם, אסור להשאיר אותם ללא רצועה באזור ללא שליטה. אקיטות יכולים לפתח תוקפנות כלפי כלבים אחרים, בייחוד זכרים אחרים. לכן חשוב לגשת בזהירות יתרה למפגשים עם כלבים אחרים.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: