בולדוג אמריקאי

הבולדוג האמריקאי הוא כלב אתלטי ושרירי הידוע באינטליגנציה גבוה. לעתים קרובות הוא נתפס כ"כלב מטפלת" בגלל טבעם העדין, הבולדוג האמריקאי משמש להגנה על המשפחה, על עדר בעלי חיים, ושמירה על הבית והרכוש.

לגזע יש פרווה קצרה וחלקה שמגיעה במגוון צבעים (לבן, שחור, חום ומעורב). הגובה הממוצע של בולדוג אמריקאי בוגר נע בין 45 ל -55 סנטימטרים. הזכרים שוקלים בין 13 ל -22 קילו, בעוד הנקבות קטנות יותר ושוקלות בין 11 ל -18 קילו.

כגזע עבודה, הבולדוג האמריקאי קשוח ועמיד עם סיבולת רבה. הם מסתדרים היטב בבתים של אנשים רווקים או משפחות, אך יוצרים את מיטב חבריהם עם סוג האנשים שמוכנים לבלות איתם הרבה בחיק הטבע.

YouTube video

אילוף

הגזע מאוד נוח לאילוף, אך הבעלים צריך להיות מודע לכך שהם זקוקים להשגחה מתמדת כאשר הם נמצאים סביב בעלי חיים קטנים יותר או ילדים. לגזע יש גם דחף טרף חזק, לכן זכור זאת בעת הכנסת כלב חדש לבית.

חשוב לאלף את הכלב הזה היטב. מכיוון שהם חזקים מאוד הם יכולים להיות קשים לטיפול. הם חכמים ולומדים טריקים חדשים במהירות, הם רק צריכים בעלים רגוע אך איתן בעת ​​מתן פקודות.

הבולדוג האמריקאי הוא חיית מחמד נפלאה והוא נאמן ומראה חיבה לבעליו, מה שהופך אותם מתאימים לאורחות חיים שונים.

זהו גזע פופולרי מאוד מכיוון שהוא בן משפחה נהדר ומצויין עם ילדים. הם מצוינים גם עם חיות מחמד אחרות. הם צריכים להיות בסביבת אנשים, לא מומלץ לתת להם לגור בחצר האחורית, מכיוון שהם יהפכו לבודדים ומשועממים, מה שעלול להוביל לבעיות התנהגות כמו נביחות או חפירות.

הם יכולים ליצור כלבי שמירה טובים בגלל גודלם, קליפתם ונטייתם להגן, אך הם אינם יוצרים כלבי שמירה טובים. הם אינם מרושעים או תוקפניים, אך יגינו על בעליהם אם הם מרגישים שהאדם האחר מהווה איום על משפחתו.

הם מאוד חיבתיים ונאמנים למשפחתם, אך הם יכולים להגן על הטריטוריה שלהם. הם צריכים בעלים איתן אך עדין בכל הנוגע לאימון.

YouTube video

התעמלות

יש להם הרבה סיבולת ולכן חשוב שהבעלים ייקח אותם לטיולים או ריצות מדי יום. פעילות גופנית סדירה תשמור על הכלב הזה שמח ובריא.

בולדוגים אמריקאים אינם מתמודדים היטב במזג אוויר חם, לכן הקפד לשמור אותם במקום קריר ויש להם הרבה מים לשתות. ישנם ארגונים רבים המוקדשים להעלאת המודעות לגבי הטיפול הנאות שצריך גזע זה.

הבולדוג האמריקאי הוא גזע פעיל הדורש פעילות גופנית יומית. הם נוטים להיות טובים עם משפחות אך אין לסמוך עליהם סביב ילדים קטנים אלא אם כן גודלו איתם.

טיפוח

לבולדוג האמריקאי יש פרווה קצרה וקל לתחזוקה. צריך להבריש אותם רק פעם בשבוע והם יהנו מזה כל השנה. כדאי לשמור אותם בפנים במהלך חודשי הקיץ מכיוון שהפרווה שלהם לא מבודדצ אותם מספיק טוב לחום או קור.

תזונה

גזע זה עלול להיות מועד לאכילת יתר והשמנת יתר, ולכן חשוב שבעליהם יגבילו את כמות המזון שהם אוכלים מדי יום וידאגו לקחת אותם לטיולים רבים.

הם מועדים לכמה בעיות בריאותיות, כולל דיספלסיה של מפרק הירך, מחלות עור ואלרגיות. הם יכולים לחיות 15 שנים או יותר עם טיפול הולם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: