אמריקן בולי

אמריקן בולי הוא גזע בגודל בינוני בעל מראה עוצמתי ואופי נעים ומקסים. זהו כלב משפחה נפלא עם אישיות נינוחה ורגועה. האמריקן בולי הוא כלב שאוהב מאוד לרצות את הבעלים שלו, והוא ידוע ככלב נאמן, עם ביטחון עצמי והוא סבלני מאוד עם ילדים.

האמריקן בולי הוא סוג כלב חזק עם פרווה קצרה חלקה, עם ראש רחב ומצח שטוח. סוג זה של כלבים מאופיין לרוב בלסת הגדולה שלו ובעור הרפוי סביב אזור הצוואר. האמריקן בולי פותח כדי להידמות לבולדוג האנגלי, אבל הוא גדול יותר ובעל מבנה גוף אתלטי יותר.

ראשו גם רחב בהרבה מזה של הבולדוג הממוצע. העיניים צריכות להיות רחבות וצבען כהה. כמו כן, לכלבי אמריקן בולי יש צוואר גדול המוביל לכתפיים שריריות. לכלבים אלה יש גם קו עליון ברמה ורגליים מוגדרות היטב ושריריות.

הם בדרך כלל בצבע חום, לבן, חום בהיר או שחור. לפעמים כלבי אמריקן בולי הם דו-צבעוניים. המזג של אמריקן בולי צריך להיות של כלב חיבה, נאמן וצייתן. לכלבים אלו רמת אנרגיה גבוהה והם אינטליגנטיים מאוד.

כלבי אמריקן בולי מגוננים מאוד על הבית והמשפחה שלהם, אבל זה לא גזע שמטרתו להיות כלב שמירה. למרות השם שלו (בולי – משמע בריון באנגלית) מדובר על כלב נעים הליכות וסימפטי מאוד. ישנם כמה סוגים של אמריקן בולי, עליהם נעבור כאן.

YouTube video

מאפיינים בולטים של כלב אמריקן בולי

טמפרמנטאוהב, נעים, רגוע
גובה כתפיים33-53 ס"מ
משקל31-54 ק"ג
תוחלת חיים9-13 שנים

אמריקן בולי סטנדרט

אמריקן בולי סטנדרט

כלב אמריקן בולי סטנדרט הוא כלב שמסתדר היטב עם ילדים וחיות מחמד אחרות. כדאי לחשוף אותו לחברה של אנשים מגיל צעיר כדי שידע להתמודד עם אנשים זרים, רעשים חזקים וחיות אחרות. גזע זה בדרך כלל יהפוך לאגרסיבי אם הוא חש איום על משפחתו.

כלבי אמריקן בולי סטנדרט הם אינטליגנטים ולהוטים לרצות את בעליהם, אבל הם גם יכולים להיות עקשנים לפעמים. הם צריכים תמיד לדעת מיהו מנהיג הלהקה, אחרת הם ינסו להשתלט על התפקיד הזה בעצמם, מה שיכול להוביל לבעיות בהמשך הדרך. הכלבים האלה צריכים מישהו שמפגין ביטחון באילוף אותם, כי אם הם ירגישו חוסר ביטחון זה יעכב את תהליך האילוף.

אמריקן בולי פוקט

אמריקן בולי פוקט

כלבי אמריקן בולי פוקט הם גרסה קטנה יותר של גזע האמריקן בולי. הם בדרך כלל שוקלים בין 13 ל- 22 קילו וגובהם בסביבות 30 עד 45 ס"מ. הם כלבים בטוחים בעצמם, נאמנים ואוהבים הם גזע מושלם עבור כל משפחה.

הם אינטליגנטים, שובבים ותמיד מוכנים לבילוי טוב. כלבי אמריקן בולי פוקט הם חיות מחמד נהדרות עבור אנשים פעילים שאוהבים לקחת את הכלב שלהם איתם לריצה או טיול בפארק. הם גם אוהבים לשחק משחקים, ויזדקקו למשפחה שמוכנה להצטרף לחגיגה.

אמריקן בולי XL

אמריקן בולי XL

האמריקן בולי XL הוא תוצאה של הכלאה של אמריקן פיטבול טרייר ובולדוג אנגלי. הגזע ההיברידי הוכר רשמית על ידי מועדון הכלבנות בשנת 2014. אומרים שכלב אמריקן בולי XL הוא בעל מזג דומה לשני ההורים, כלב גדול עם המון ביטחון וכוח, אבל גם בעל התנהגות רגועה ואוהבת.

גזע זה מתאים במיוחד לאנשים שאוהבים פעילות, ידוע שהם כלבים פעילים מאוד שאוהבים לשחק. יש להם גם דחף טרף חזק והם לא יחזרו מכל אתגר או עימות. סוציאליזציה ואימון נכונים חיוניים לגזע זה.

אמריקן בולי XXL

אמריקן בולי XXL

האמריקן בולי XXL הוא גרסה גדולה מאוד של האמריקן בולי הסטנדרטי. מדובר על כלב עם מאפיינים דומים, כאשר ההבדל העיקרי הוא בגודלו הפיזי. אלו כלבים חמים ואוהבים אשר מתאימים לאנשים שאוהבים לעשות הרבה פעילויות ביחד עם הכלב שלהם.

אלו כלבים עם לא מעט מרץ, וצריך לתת להם להוציא אותו כמו שצריך. כך שבמידה ואתם מתכננים להביא הביתה כלב אמריקן בולי XXL תהיו מוכנים לעשות הרבה טיולים ומשחקים עם הכלב.

תזונה

האמריקן בולי צריך מזון כלבים יבש איכותי בכל שלבי חייו. חשוב להתאים את המזון לפי גיל הכלב, כאשר הוא גור כלבים קטן, כלב בוגר או כלב מבוגר. 

גזע זה יכול לסבול מעודף משקל כאשר הוא מקבל יותר מדי מזון, לכן חשוב לשים לב לכמויות שנותנים לכלב, רצוי לתת לו כמות קבועה פעם או פעמיים ביום, ולראות שהוא מסיים אותה תוך כמה דקות. כל כמות מעבר לכך יכולה להתברר ככמות יתרה אשר יכולה להוביל לעודף משקל של הכלב.

בכל מקרה אם אינכם רגועים לגבי משקל הכלב שלכם, אנו ממליצים לפנות לוטרינר שלכם כדי לוודא שהכלב צורך את סוג האוכל הנכון ובכמויות הנכונות. הוטרינר יכול לבנות תזונה בריאה ומאוזנת שתתרום לכלב שלכם במשך שנים רבות.

כמו כן ניתן לתת לכלב חטיפים ופרסים (כמו כן זה גם כלי נהדר לשלב האילוף), אך חשוב לשים לב שנותנים לכלב כמות מתונה של חטיפים, משום שגם זה יכול להוביל לעודף משקל של הכלב.

YouTube video

טיפוח

הפרווה הקצרה והחלקה שלהם דורשת מעט מאוד תחזוקה, לרוב הברשה אחת לשבוע או שבועיים תהיה אופטימלית, כך תוודאו שהפרווה של הכלב נקיה ובריאה.

האמריקן בולי משיר שיער בכמות בינונית, כאשר מירב השיער נושר פעמיים בשנה, במשך עונות המעבר. לכן באביב ובסתיו וודאו שאתם מברישים את הכלב בכל יום, ובכך תעזרו לשערות העודפות לרדת ותוכלו להפחית את כמות השיער שמתפזר בבית.

חשוב לגזוז את הציפורניים של האמריקן בולי באופן קבוע, משום שציפורניים ארוכות יתר על המידה יכולות לגרום לכלב לכאבים בזמן ההליכה והריצה. כמו כן הקפידו לנקות לכלב את השיניים בכל כמה ימים כדי לשמור עליהן בריאות ונקיות.

YouTube video

התעמלות

כלב אמריקן בולי נהנה מאוד מפעילות יומית בכמות רגילה יחסית, טיולי יומי ארוך אמור להיות מספיק. זהו כלב עם מזג רוח רוגע, ולכן הוא אינו דורש פעילות יתר על המידה. למרות זאת חשוב לוודא שהכלב טייל מספיק וביצע מספיק פעילות כדי לשמור על הבריאות הפיזית והמנטלית שלו.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: