רועה טורקי (קנגל)

רועה טורקי הוא כלב גדול בעל עוצמה רבה שמקורו בטורקיה. הוא קרוי גם רועה אנטולי, ניתן לתרגם את השם "רועה אנטולי" ל"כלב רועה" בטורקית, והרועה אנטולי מכונה בדרך כלל גם כלב קנגל.

כלבי רועה טורקי משמשים בעיקר ככלבי שמירה על בעלי חיים כדי להגן על כבשים, עיזים ובקר. הם גם כלבי עבודה נהדרים לעבודה משטרתית או צבאית. כלבים אלה נאמנים בחירוף נפש ומהווים חיות מחמד משפחתיות נהדרות בגלל רמות האינטליגנציה הגבוהות וההתנהגות העדינה שלהם.

YouTube video

מראה חיצוני

הקנגל הוא כלב גדול ומרשים מאוד שמקורו בטורקיה. הם גם כלבי עבודה נהדרים לעבודה משטרתית או צבאית. הרועה אנטולי מגיע במקור מטורקיה, שם הכלבים הגדולים והחזקים האלה שימשו בעיקר כחיות ששמרו, והגנו על עדרי כבשים מפני טורפים כמו זאבים או תנים.

גזע זה זכה לכבוד בשל אומץ ליבו תחת אש, נאמנותו לעדר ושיקול דעתו לזהות מתי יש צורך לתקוף פולש במקום לפעול על נביחות בלבד. כלבים אלה שוקלים 27-49 ק"ג הזכרים מגיעים לגובה של 68-78 ס"מ והנקבות לגובה של 63-73 ס"מ.

טיפוח

YouTube video

לגזע זה יש פרווה כפולה שמנשירה בכבדות פעמיים בשנה ובאופן קבוע בשאר הזמן. בכל הנוגע לטיפוח, עליך להבריש את הרועה הטורקי שלך לפחות שלוש פעמים בשבוע כדי להוציא שיער פזור ולמנוע היווצרות קשרים. 

ייתכן שתרצה להבריש את הכלב שלך עם מברשת זיפים יציבה כאשר הוא/היא נהיה בוצי או בתקופות נשירה. צחצוח הכלב שלכם לא רק טוב לפרווה שלו, אלא גם עוזר לחזק את הקשר שאתם חולקים זה עם זה (רועה אנטולי). כלב קנגל נחשב לגזע בריא, אך ישנן בעיות בריאותיות שכידוע מתרחשות בגזע זה וכדאי לבדוק זאת לפני שמביאים כלב גדול כזה הביתה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: