בסנג'י

בסנג'י הוא אחד מגזעי הכלבים העתיקים ביותר בעולם. הם גודלו במקור כדי לצוד ציד קטן, אך התפתחו להיות גזע הרבה יותר תכליתי. כלבים אלו ידועים בנביחותיהם הגבוהות ובעובדה שהם אינם נובחים לעתים קרובות בגלל אינסטינקטי הציד שהם פיתחו לאורך הזמן. הבסנג'י מפורסם גם בהיותו אינטליגנטי, זריז, מלא חיבה, מסודר ונקי.

כלב בסנג'י נקרא במקור 'כלב השיחים' בארץ הולדתו – קונגו. גזע זה כמעט נכחד עקב המלחמה בקונגו. אומרים שגזע זה הובא לאירופה על ידי חיילים אפריקאים במהלך מלחמת העולם הראשונה ולאחר מכן הוכנס מחדש לאמריקה לאחר מלחמת העולם השנייה. כמו כן הבסנג'י הוא כלב שלא משיר שיער ולכן הוא מומלץ במיוחד לאנשים שמעוניינים שהכלב יהיה איתם בתוך הבית.

YouTube video

מאפיינים של כלב בסנג'י

כלבי בסנג'י הוכרו על ידי מועדון הכלבנות האמריקאי (AKC) בשנת 1943 ומאז הפכו לכלב בית פופולרי בכל רחבי העולם. הם ידועים כחיות מחמד משפחתיות נהדרות כי לא רק שהם מסתדרים עם ילדים אלא גם עם בעלי חיים אחרים. תוחלת החיים שלהם היא כ-12-14 שנים עם מעט בעיות בריאותיות כגון בעיות עיניים או דיספלזיה של מפרק הירך הנפוצה בקרב כל הגזעים הטהורים.

לבסנג'י ישנו מאפיין ייחודי שלא כמו כלבים אחרים, הם לא נובחים לעתים קרובות. למעשה, הם מכונים לעתים קרובות כגזע הכלבים 'חסרי הנביחות' בגלל הקול הייחודי שלהם שנקרא 'בארו'.

YouTube video

לסיכום, כלבי בסנג'י קיימים כבר אלפי שנים והפכו לאחד מגזעי הכלבים הפופולריים בשל הרבגוניות והאישיות המשובבת שלהם. הם מסתדרים בקלות עם ילדים וחיות אחרות, מה שהופך אותם לחיית מחמד ביתית אידיאלית.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: