באסט האונד

באסט האונד הוא כלב קצר רגליים בעל גוף ארוך המגיע בשני סוגים: מחוספס וחלק. יש לו ראש גדול עם אוזניים שמוטות, עיניים חומות ואף שחור. ניתן לזהות די בקלות את הגזע הזה על ידי תכונותיו הייחודיות לרבות לחייו הנפולות, רגליים קצרות וגוף כבד. בעבר הם גודלו בעיקר כדי לצוד ארנבות בגלל חוש הריח המפותח שלהם.

כלבי באסט האונד הם אחד מגזעי הכלבים הפופולריים ביותר בתרבות המערבית, בשל טבעם המתוק, מזג טוב ונאמנות. הם כלבים שובבים מאוד שאינם ביישנים או תוקפניים כלפי בני אדם או בעלי חיים אחרים. נטייתם המתוקה כלפי אנשים הופכת אותם לחיות מחמד משפחתיות נהדרות. הם אינם תובעניים מדי, והם מספקים בידור חביב בהתנהגותם התוססת. כמו כן כלב הבאסט ידוע כסמל המסחרי של חברת הנעליים האש פאפיס ולכן הרבה אנשים נוהגים לקרוא לכלבים אלו כלבי האש פאפיס.

YouTube video

טיפוח

גזע זה דורש טיפוח נרחב בגלל הקפלים הכבדים ברגליו ובפניו הקצרות. כדי לשמור על ניקיון בין הקפלים, יש לנקות את האזור מדי יום. גזע זה משיר כל השנה ולכן לא כדאי להבריש אותם במהלך עונת הנשירה. צריך לנקות גם את האוזניים שלהם מדי שבוע כדי להימנע מבעיות כמו דלקות אוזניים וזיהום.

כלבי באסט האונד הם חיות מחמד טובות לילדים, אך קומתם הקצרה גורמת להם להיות מועדים לפציעה בשל גודלם הרב בהשוואה לכלבים אחרים במשק הבית. אסור להשאיר אותם ללא פיקוח סביב ילדים קטנים או תינוקות בגלל זה. 

התעמלות

אפשר לומר שהגזע הוא בעל רמת פעילות בינונית, אך בדרך כלל מדובר בכלבים עצלנים מאוד שלא ידרשו הרבה פעילות גופנית. יצר הציד שלהם אומר גם שהם צריכים להישמר ברצועה כאשר מוציאים אותם במקומות ציבוריים בגלל דחף הטרף החזק שלהם.

בריאות

כלבי באסט האונד הם כלבים בריאים בדרך כלל, אך יש כמה בעיות בריאות ספציפיות לגזע שהבעלים צריכים להיות מודעים אליהם. הם נמצאים בסיכון להשמנה ויש להאכיל אותם רק בכמות המומלצת המופיעה על אריזת המזון שלהם. 

אם הם סובלים מעודף משקל, זה יכול לגרום לבעיות במפרקים ולהוביל לבעיות בריאות אחרות. כלבים אלה עלולים גם לחרחר ולנחור בשל הפה הקצר שלהם.

גזע זה בעל אורך חיים ממוצע של 10 עד 12 שנים. הם גם כלבים מותאמים מאוד שמסתגלים היטב לרוב סביבות החיים. נדרשת רק אימון מינימלי כדי לשבור אותם והם מגיבים בצורה הטובה ביותר לחיזוק חיובי. הם ידועים גם ככלבים קלים לאילוף בגלל יכולתם לרצות את בעליהם.

YouTube video

כלבי באסט האונד הם זן מעט מוכר במקומות רבים בעולם, אך הם זכו לפופולריות על ידי הופעות בסרטים ולעתים קרובות משמשים כקמעות של קבוצות ספורט. יש להם גם היסטוריה ארוכה של שימוש לצרכי ציד ואף הוזכרו בספרות כבר משנת 1475 לספירה.

גזע זה הוא בחירה פופולרית של חיית מחמד מכיוון שהם גזע קל מאוד, אוהב ונאמן שאינו תובעני מבעליהם. הבעלים מתארים אותם לעתים קרובות כחתול בשל טבעם העצמאי. יש להם היסטוריה ארוכה מאחוריהם וממשיכים להיות גזע מעניין גם כיום.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: