בורבול

בורבול הוא גזע של כלבי מולוסר שמקורו בדרום אפריקה. הם גודלו להיות כלבי עבודה פעילים ושימשו במשך מאות שנים על ידי חקלאים ורועים כדי להגן על רכושם ובעלי החיים שלהם מפני טורפים כמו אריות, נמרים וצבועים.

כלבי בורבול הם כלבים גדולים ושריריים עם צורת ראש ייחודית. יש להם פרווה קצרה ועבה שיכולה להיות בכל צבע, אבל היא לרוב שחורה, חומה או חום כהה. בורבולים ידועים באינסטינקט ההגנה שלהם ומהווים כלבי שמירה מצוינים. הם גם טובים עם ילדים ויוצרים לוויה נאמנים ומלאי חיבה.

YouTube video

אופי ומאפיינים

כלב בורבול מסווג ככלב עבודה ודורש שפע של פעילות גופנית. הם אינם מומלצים למשקי בית עם ילדים קטנים או חיות מחמד אחרות, מכיוון שהם עשויים להיות מועדים לתוקפנות דומיננטית. עם זאת, אם מתרועעים ומאומנים כראוי מגיל צעיר, הבורבול יכול להיות חיית מחמד משפחתית מצוינת ועם טיפול נאות, הם יכולים להיות בני לוויה נפלאים במשך שנים רבות.

כלב שמירה מצוין

ישנם גזעים רבים של כלבים בעולם, אך גזע הכלבים בורבול הוא אחד המבוקשים ביותר. קומתם הגדולה הופכת אותם לאיום מול פולשים פוטנציאליים, וחוזקם הפך אותם לפופולריים לשימוש ככלבי שמירה.

עם זאת, כאשר החיות הללו אינן מאומנות כראוי עלולות להיות תוקפניות ובלתי צפויות אם הן מרגישות מאוימות, פירוש הדבר שחשוב לבעלים לוודא שהם יודעים כיצד לאמן נכון את הכלבים שלהם.

YouTube video

בהיותו גדל על ידי חקלאים בדרום אפריקה, הבורבול גדל במקור למטרות הגנה. גזע זה מייצג מגן של בית ומשפחה, משהו שעדיין מהדהד עם משפחות מודרניות רבות שלא רוצות אלא להבטיח שבתיהם בטוחים.

הנאמנות שלהם היא אחד הדברים שהופכים אותם לנחשקים כחיות מחמד משפחתיות, יחד עם האינסטינקט הטבעי שלהם להגן על מי שאכפת להם מהם. אם הבעלים או החברים שלהם מאוימים, הכלב הזה לא יהסס לפעול. הם יכולים להיות מגוננים יתר על המידה אם נותנים להם יותר מדי חופש, ובגלל גודלם זה יכול להוות בעיות עבור בני משפחה שאוהבים לשוטט.

אימון ואילוף

כלבי בורבול לא ידועים בתור הכלבים הכי צייתניים בסביבה, במיוחד כאשר הכשרתם עלתה בסימן שאלה בעבר והותירה חלק מהאנשים חוששים מלהתמודד עם החיות החזקות הללו.

YouTube video

עם זאת, עם אילוף מתאים כלבים אלו יכולים ללמוד כיצד להסתגל למצבים שונים ואין דבר שהם יותר אוהבים מאשר לבלות עם המשפחה שלהם. סוציאליזציה מגיל צעיר תאפשר להם ללמוד כיצד לקיים אינטראקציה עם כלבים וילדים אחרים, ואם יאמנו אותם כראוי הם יוכלו להתקיים בבטחה.

חשוב לכל בעלי הכלבים להבטיח שחיות המחמד שלהם יהיו מוגנות כשהן בחוץ בפומבי, אבל זה חיוני עוד יותר כשמדובר בגזעים גדולים כמו בורבול שלא תמיד זרים מסתכלים עליהם בחיבה ולכן עלולים להוות איום ללא הכשרה מתאימה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: