בורזוי

בורזוי הוא גזע של כלבי בית הידוע יותר בשם כלב הזאב הרוסי (וולפהאונד רוסי). הם כלבים צנומים, דומים לכלב רוח במבנה, אבל יש להם מבנה רחב יותר ופרווה צפופה מאוד.

החיות היפות האלה נראות כמו כלב רוח אלגנטי בגודל הרבה יותר גדול. גדלו לראשונה לפני למעלה מ-400 שנה, כלבים אלה שימשו למטרות ציד. הם מהירים מאוד, זריזים ובעלי סיבולת מעולה, מה שהופך אותם למושלמים למרדף אחר טרף.

למרות שהם גודלו כציידים, כלבי בורזוי יכולים גם ליצור חיות מחמד משפחתיות נהדרות. הם עדינים ואוהבים עם בעליהם ומהווים תוספת נהדרת לכל בית. עם זאת, הם דורשים הרבה פעילות גופנית כדי להישאר בריאים ומאושרים, והם נהנים לבלות בחוץ.

YouTube video

אופי ותכונות

כלבי בורזוי יכולים גם להיות כלבי שמירה נפלאים עם המראה והגודל המרשים שלהם. למרות שהם בדרך כלל ידידותיים לזרים, הבורזוי לא מפחד להגן על יושביו או הטריטוריה שלו. עם האינטליגנציה שלהם הם לומדים מהר מאוד עם זאת, אימון אותם יכול להיות קשה מכיוון שהם משתעממים מפעילויות שחוזרות על עצמן.

כלב הזאב הרוסי אולי נראה כמו גזע מאיים בגלל גודלם וההיסטוריה שלהם, אבל הכלבים האלה יכולים להיות בני לוויה מדהימים לכל מי שמחפש ענק עדין.

בורזוי מתוארים לעתים קרובות ככלבים מלכותיים, זאבים שנראים גולשים על פני הקרקע. יש להם גוף אתלטי מאוד, שרירי המושלם למרדף אחרי טרף. ליצורים אלו יש רגליים ארוכות ושרירים חזקים בחלק האחורי המעניקים להם צעד מרשים.

YouTube video

הצוואר שלהם דק וחזק עם ראשים גדולים שמתחדדים אל החזה שלהם ויוצרים צללית רזה כוללת. פרוותם קצרה ודחוסה בכל גופם למעט הצוואר שבו היא ארוכה ועבה יותר כדי להגן עליהם מפני תנאי מזג אוויר קשים במהלך הציד. הפרווה שלהם יכולה להיות בגוונים מגוונים של אפור אך גם לבנים, אם כי הם בדרך כלל אינם לבנים טהורים או שחורים כמו כלבי ציד אחרים מכיוון שצבעים אלו מצביעים על קווי דם 'טמאים' (התרבות).

לבורזוי יש אוזניים גדולות ומחודדות העומדות ישר והן רצות בדרך כלל עם זנבותיהם תחובים בין רגליהם האחוריות. הזנב ארוך ועבה בבסיסו אך צבעו מתבהר לכיוון הקצה.

היסטוריה של הגזע

כלב הוולפהאונד הרוסי הוא גזע ותיק מאוד שהוזכר לראשונה בכתב במאה ה-16. הם גידלו על ידי האצולה הרוסית לצוד זאבים וציד גדול אחר. כלבים אלה הם צאצאים של הגרייהאונד הפרסי הקדום שהובא לרוסיה על ידי סוחרים לפני למעלה מ-1,000 שנה.

הבורזוי הוא גזע רב תכליתי ושימש למטרות רבות ושונות לאורך השנים. כיום הם נשמרים לעתים קרובות כחיות מחמד בארצות הברית ובאירופה, למרות שהם עדיין משמשים לציד במדינות מסוימות.

הם חיות מחמד נהדרות למשפחה בגלל הטבע העדין והאהבה שלהם לבני אדם. עם זאת, הם דורשים פעילות גופנית רבה כדי להישאר בריאים ומאושרים – לפחות שעה ביום – ולעולם אין להשאיר אותם לבד לפרקי זמן ארוכים. הם גם לא מומלצים למשקי בית עם ילדים קטנים מכיוון שהם עשויים להיות מחוספסים או שובבים מדי עבורם.

YouTube video

בורזוי הם כלבים אינטליגנטים ויכולים ללמוד פקודות חדשות במהירות יחסית, אך הם גם יכולים להשתעמם בקלות ולכן חשוב לשמור על מפגשי האילוף שלהם מעניינים. הם גם יוצרים כלבי שמירה נהדרים בגלל הגודל והמראה המפחיד שלהם.

אם אתם מחפשים סוג כלב גדול ואלגנטי עדין ואוהב את משפחתו, בורזוי עשוי להיות הגזע המושלם עבורכם! לכלבים המדהימים האלה יש היסטוריה ארוכה ומרתקת מאחוריהם, והם מהווים בני לוויה נפלאים לכל מי שהתמזל מזלו להחזיק אחד.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: