בוסטון טרייר

בוסטון טרייר הוא כלב מלא חיים אשר מזוהה בעיקר על ידי צבע הפרווה דמוי הטוקסידו שלו. זהו גזע ספורטיבי בעל גוף קומפקטי עם הבעת פנים חביבה ומצחיקה. הבוסטון טרייר נחשב לכלב מחונך ומנומס מאוד ובזכות מאפיינים אלה הוא זכה לכינוי "הג'נטלמן האמריקאי".

בוסטון טרייר הוא כלב בינוני עם פרווה קצרה, בעל ראש מרובע ואף פחוס. מדובר על כלב שמסתגל בקלות לחיים בעיר או בכפר, הוא אוהב מאוד אנשים ומסתדר מצוין עם ילדים.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטחברותי, נבון, משעשע 
גובה כתפיים38-43 ס"מ
משקל7-11 ק"ג
תוחלת חיים11-13 שנים
YouTube video

טיפוח

הפרווה הקצרה של הבוסטון טרייר משירה שיער אבל לא הרבה במיוחד. הברשה שבועית של פרוות הכלב תעזור רבות בהפחתת כמות הנשירה. ההברשה גם מעודדת שיער חדש לגדול ועוזרת לשמן הטבעי של עור הכלב להתפרס לאורך הפרווה ולשמור עליה בריאה.

כלבי בוסטון צריכים אמבטיה רק לעתים רחוקות אלא אם הם התלכלכו באופן יוצא דופן. כל שאר הטיפוח זהה לכל סוגי הכלבים, חשוב לגזוז את הציפורניים של הבוסטון טרייר שלכם כאשר הן מתארכות יתר על המידה. משום שבמקרה שהציפורניים ארוכות מדי הן יכולות לגרום לכאבים וחוסר נוחות לכלב בזמן הליכה וריצה.

התעמלות

הצורך של בוסטון טרייר בהתעמלות משתנה בין כלב לכלב. ישנם כלבי בוסטון שטיול קצר פעמיים ביום יספיק להם, וישנם כלבי בוסטון טרייר שיהיו זקוקים לפעילות מרובה יותר כדי להוציא את כל המרץ שלהם.

פשוט להשאיר את הכלב משוחרר בחצר, זה לא נחשב לפעילות של הכלב. במידה והבוסטון טרייר שלכם לא יוציא מספיק מרץ, הוא יכול להיות מתוסכל ולפתח התנהגויות לא רצויות.

כלבי בוסטון אוהבים מאוד לשחק עם הבעלים והמשפחה שלהם. שחקו איתם בכדור או בכל צעצוע כלבים ייעודי, והם ישתפו איתכם פעולה בצורה מצויינת. כמו כן פעולות המשחק תורמות רבות לבניית הקשר בין הכלב לבין הבעלים.

אילוף

YouTube video

כמו כל סוגי הכלבים, גם הבוסטון טרייר זקוק לחשיפה מוקדמת לאנשים, מקומות וסיטואציות שונות. כל זאת כדי שיוכל לפתח התנהגות מחונכת ונאותה בכל סיטואציה שתאתגר אותו. חשפו את הכלב שלכם בהדרגה לאנשים ומקומות שהוא לא מכיר, ובדקו כיצד הוא מגיב לסיטואציות השונות. לאחר שראיתם שהוא מתמודד איתן בצורה רגועה, המשיכו וחשפו אותו לגירויים נוספים.

תזונה

בוסטון טרייר הוא כלב שאמור להסתדר מצוין עם מזון כלבים איכותי. וודאו שהאוכל שאתם נותנים לבוסטון שלכם תואם את גילו, בין אם הוא גור קטן, כלב בוגר, או כלב מבוגר, תוכלו למצוא מזון כלבים תואם.

כלבי בוסטון טרייר יכולים לסבול מעודף משקל כאשר התזונה שלהם לא מאוזנת. לכן הקפידו לתת לכלב שלכם מינון נכון של אוכל כלבים איכותי, וכמו כן הקפידו שהכלב לא אוכל יותר מדי מאכלים ביתיים או חטיפים.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: