גריפון בריסלי

גריפון בריסלי הוא כלב קטן וחסון שצבעו הוא אדום לרוב. הם יכולים להיות עם אוזניים נפולות או זקורות והם ידועים כחכמים ומגוננים. גזע זה של כלבים הולך וגדל בפופולריות והוא חיית מחמד נהדרת למשפחות עם ילדים.

למרות שהם כלבים קטנים, לגריפון בריסלי יש נאמנות עזה כלפי אנשים והם יתמודדו נגד כל אחד במידת הצורך. הם נהדרים בקרב ילדים בגלל הטבע המגן הזה ומהווים כלבי שמירה מצוינים. עם האינטליגנציה שלהם, הם אפילו יכולים להיות מאומנים לבצע טריקים.

הצבע הפופולרי ביותר של גריפון בריסלי הוא אדום אך הוא יכול להיות גם שחור או שחור עם סימני חום על הפנים או הגוף. חשוב לבעלים של גזע זה להבריש באופן קבוע את הפרווה של חיית המחמד שלהם כדי להסיר שערות רופפות.

YouTube video

אופי ותכונות

גריפון בריסלי הוא מתאים ביותר לבית עם כלבים אחרים או חיות מחמד, במיוחד כזה שיש בו כבר ילדים. הנאמנות שלהם גורמת להם להגן על כל המשפחה והם יכולים להסתבך במריבות אם הם הכלב היחיד בבית.

יש להכניס אותם לאט לחיות מחמד אחרות בגלל נטייה זו, אך ידוע כי הם מסתדרים היטב עם חתולים. נסיעה היא לא משימה קשה עם הכלבים הקטנים האלה מכיוון שהם קטנים מספיק כדי להתאים בנוחות לרוב המכוניות או העגלות.

ודא שהגריפון שלך בבריסל מתאמן בשפע בכל יום, בין אם זה להסתובב בשכונה או לשחק אחזור בתוך הבית. גזע זה נוטה להשמנה אם הוא לא מקבל מספיק פעילות, מה שעלול להוביל לבעיות בריאותיות. עם קצת טיפול ותשומת לב, הגריפון הבריסלי יכול להיות תוספת נהדרת לכל משפחה.

כלב היפואלרגני קטן שאינו מנשיר שיער

YouTube video

גזע זה של כלבים ידוע בתור כלב היפואלרגני קטן, מתוק מזג ושובב. יש להם פרווה ארוכה ושטוחה שלא מנשירה כמו גזעים אחרים ולכן הם מושלמים לאנשים עם אלרגיות או לכאלו שרגישים לקשקשים של בעלי חיים.

גריפון בריסלי הוא גזע בלגי שגודל לראשונה בסוף המאה ה-19. הם מקבלים את שמם מהעיר בריסל בבלגיה שבה הם גדלו לראשונה. כלבים אלה נחשבים לכלבי צעצוע ובדרך כלל שוקלים בין 3.5 ל- 4.5 קילו. יש להם מבנה מרובע ופרווה שטוחה וארוכה שיכולה להיות בכל צבע כולל שחור, אדום, חום, אפור או לבן.

אחת התכונות החביבות ביותר של כלבי גריפון בריסלי היא האישיות שלהם. הם מתוקים במיוחד, אוהבים ושובבים. כלבים אלו נהנים להיות עם אנשים ולא אוהבים להישאר לבד לפרקי זמן ארוכים. הם שומרים על נאמנותו של כלב קטן אך יש להם שובבות של כלב גדול יותר.

גריפון בריסלי הם חיות אינטליגנטיות מאוד שאוהבות לרצות את בעליהם. הם להוטים ללמוד טריקים ויכולים להשתעמם בקלות אם הם לא מאותגרים מספיק. הגזע מסתדר בצורה הטובה ביותר במשקי בית שרוצים כלב לחם אנרגטי ולא חיית לוויה רגועה שתשב בשקט כל היום על הספה.

YouTube video

גורי גריפון נוטים להיות מאוד פעילים וגם שובבים, כך שאילוף אותם יכול להיות קשה ללא טכניקות חיזוק מתאימות שמרתיעות התנהגות שלילית תוך תגמול על פעולות חיוביות. עם זאת, אם מאומנים בצורה נכונה, כלבים אלה יכולים להיות חיות מחמד משפחתיות מצוינות.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: