בולדוג אנגלי

בולדוג אנגלי הוא גזע כלב בינוני. כיום הוא נחשב לכלב הלאומי של אנגליה. בולדוגים ידועים בשל מבנהם העוצמתי, משקלם המשמעותי, ראשיהם המאסיביים, פרצופם הקצרים ואף פחוס אופייני עם נחיריים גדולים. לבולדוג פרווה קצרה וחלק קדמי רחב ומאסיבי.

בולדוגים ידועים בהיותם כלבים חזקים ועקשנים שיכולים לפעמים להיות בעלי נטייה לתוקפנות. עם זאת, אם מקפידים על אילוף מתאים לאורך כל חייו של הכלב, זו לא אמורה להוות בעיה.

אורך חייו של בולדוג הוא בדרך כלל 8-10 שנים, שהם תוחלת חיים יחסית ארוכה בהשוואה לגזעים אחרים. הם בדרך כלל כלבים בריאים אך לעיתים עלולים להיות פגיעים לבעיות במפרק הירך ולבעיות עיניים שונות.

YouTube video

התעמלות

בולדוגים אינם כלבים פעילים במיוחד והם בדרך כלל מנסים לשמור על האנרגיה שלהם כדי שיוכלו לנמנם במשך רוב שעות היום. הם כלבים רגועים ונינוחים מאוד, אך ישחקו עם ילדים או חיות מחמד אחרות כאשר יש סיכוי לאינטראקציה.

בולדוגים אוהבים להיות בסביבת אנשים ולרוב אוהבים להתכרבל על הברכיים או לידך על הספה. הם כלבים חביבים מאוד והם תמיד יהיו נאמנים לבעליהם

אם אתה רוצה כלב שיעניק לך הרבה אהבה אז זה הכלב בשבילך. וקל לטפל בהם, כך שלא תצטרך לדאוג להרבה אחריות שונות

כל עוד אתה נותן לבולדוג שלך אהבה וחיבה, הוא יחזיר לך פי עשרה. העובדה שגזע זה אינו זקוק לכמויות פעילות גופניות רבות הופכת אותם לכלבי משפחה נהדרים מכיוון שהם יכולים ללכת איתך למקומות ועדיין להיות רגועים בתוך הבית.

YouTube video

אם לא ניתן להתאמן מספיק על בולדוג במהלך היום, הם מתעצלים ואולי יתקשו לקבל מוטיבציה לשחק או להתאמן בעצמם. אז הקפד להוציא את הכלב שלך לכמה משחקים מהנים על בסיס יומי אם אתה רוצה שהם ישמרו על משקל אידיאלי.

אילוף

בולדוגים הם בדרך כלל כלבים עקשנים אבל יש להם גם חוש ריח מבריק. אם אתה רוצה לאמן את הבולדוג שלך אז אימון קליקים הוא האפשרות הטובה ביותר מכיוון שהוא מאפשר להם להבין מה הם עשו לא נכון מיד.

ניתן להשתמש באימון קליקר עם כל סוגי בעלי החיים והוא מלמד אותם שפעולות מסוימות גורמות לקליקים המובילים לפינוקים. זהו מושג פשוט מאוד הכולל שימוש בחיזוק חיובי.

YouTube video

לגזע הזה יש גם קשרים חזקים לבעליהם, מה שאומר שהוא ירצה להיות סביבך כמה שיותר. זה לא עושה טוב אם הוא נשאר לבד לפרקי זמן ארוכים מכיוון שהוא הופך לדיכאון וחרד.

אז אם אתה חושב לקנות בולדוג, עליך קודם כל לוודא שגם אתה וגם משפחתך ערוכים לכלב שכזה. גזע זה רגוע במהלך היום אך יש לו גם הרבה אנרגיה ולכן הוא יצטרך לעתים גם להוציא מרץ.

גזע זה צריך להיות בסביבת אנשים וחיות מחמד אחרות כדי להישאר חברתי. לפעמים זה לא מסתדר עם זרים והוא יכול לפתח התנהגות היפראקטיבית כשהוא עצבני או מבוהל.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: