קאירן טרייר

הקאירן טרייר הוא גזע כלבים קטן שגודל בסקוטלנד וידוע בעיקר בזכות יכולות הציד שלו. הטרייר גדל להיות די תכליתי וניתן לראות אותו עובד במגוון רחב של עבודות כגון חיית מחמד משפחתית, כלב משטרה, כלב שמירה, צייד שרצים ועוד.

לכלב קאירן טרייר יש פרווה קצרה ומחוספסת שמגיעה באדום, אפור וכחול עם סימני שיזוף. יש לו את הזנב הזקוף האופייני שלו שנישא גבוה ותמיד ערני. משקלו של קאירן טרייר בוגר נע בין 5 ל-10 קילוגרמים וגובהו יכול לנוע בין 20 ל-28 סנטימטרים.

הקאירן טרייר הפך לפופולרי כחיית מחמד במהלך התקופה הוויקטוריאנית כאשר המלכה ויקטוריה פיתחה חיבה לגזע לאחר שקיבלה אחת במתנה מסר רוברט ברוס מסטנהאוסמייר. לאחר זמן זה, מספר הטריירים הסקוטיים החל להצטמצם עקב הכלאה עד שנת 1902, כאשר מגדלים התאחדו יחד כדי ליצור את מועדון הסקין טרייר הסקוטי ויצאו לשמר את הגזע.

YouTube video

אופי והתנהגות

הקאירן טרייר הוא כלב תוסס, פעיל ושובב שאוהב לבלות עם משפחתו. זה גם כלב שמירה מצוין והוא ינבח כדי ליידע אותך כשיש משהו או מישהו חשוד שאורבים בסביבה. הטרייר הוא גם צייד שרצים מוכשר וניתן להשתמש בו להדברת מזיקים כמו חולדות, ארנבות, גופרים ועוד.

למרות גודלו הקטן, הקאירן טרייר הוא כלב קשוח המסוגל לעמוד בתנאי חוץ. זוהי חיית מחמד אידיאלית עבור אלה שגרים באזורים כפריים או שנהנים מטיולים וקמפינג. אינסטינקטים ציד חדים של הטרייר הופכים אותו לבן לוויה מצוין עבור אלה שאוהבים לצאת למסעות ציד.

כלב שובב עם הרבה מרץ

הקאירן טרייר הוא כלב נועז, סקרן ושובב, שאין לו בעיה להסתדר עם ילדים. עם זאת, זה יכול להיות סוער לפעמים ולכן מומלץ להשגיח כשהכלב משחק עם ילדים צעירים יותר. כמו כן מדובר על כלב שאינו מנשיר שיער, מה שהופך אותו למושלם לכל בית.

YouTube video

במבט ראשון, הקאירן טרייר נראה כמו סוג עצמאי של כלב, אבל הוא באמת משגשג כאשר יקיריו נמצאים בסביבה. הוא אוהב לבלות עם בני משפחתו ויכול להיות מודאג או משועמם אם הוא נשאר לבד לפרקי זמן ארוכים.

הקאירן טרייר אינו מתאים למגורים בדירות מכיוון שהוא זקוק להרבה פעילות גופנית על בסיס יומי. הטריירים יסתדרו הכי טוב בבתים שיש להם חצרות גדולות שבהן הם יכולים להתרוצץ ולשחק.

אם אתה חושב להוסיף למשפחתך כלב קאירן טרייר, הקפד לעשות את המחקר שלך תחילה. זהו כלב בעל אנרגיה גבוהה שזקוק להרבה פעילות גופנית ותשומת לב. קאירן טרייר יכול להוות חיית מחמד נהדרת עבור אלה שיש להם את הזמן והאנרגיה להקדיש לו.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: