קאנה קורסו

כלב קאנה קורסו ידוע בכך שהוא חכם, קל לאילוף ואצילי במיוחד. זהו כלב עם אופי אסרטיבי ועם המון ביטחון עצמי, והוא יכול לשמש ככלב שמירה מצוין. אילן היוחסין של קאנה קורסו הולך אחורה עד רומא העתיקה והפירוש הלטיני של השם הוא: כלב שומר ראש.

זהו גזע גדול בעל ראש מרשים, פרווה קצרה וגוף שרירי במיוחד. ברושם ראשוני זהו כלב שיכול להיראות מאיים ומפחיד, והוא מצוין להרחקת פורצים ומסיגי גבול. כלבי קאנה קורסו הם כלבים נאמנים, אוהבים לרצות ונאמנים מאוד לבעלים שלהם. אבל הם יכולים להיות גם אסרטיביים ודעתנים במיוחד, לכן חשוב שיהיה להם בעלים שיודע כיצד להתמודד איתם. קאנה קורסו זהו סוג כלבים ענקיים פופולרי מאוד.

מאפיינים בולטים של קאנה קורסו

  • טמפרמנט: חביב, אינטליגנטי, מלכותי  
  • גובה: 58-70 ס"מ
  • משקל: 40-50 ק"ג
  • תוחלת חיים: 9-12 שנים
YouTube video

התעמלות

הקאנה קורסו דורשים פעילות רצינית ביותר. בצעו הליכות מרעננות או אפילו ריצות, פעמיים ביום – בבוקר ובערב, באורך של לפחות קילומטר וחצי, כך תשמרו על הקורסו שלכם בריא וחזק. קאנה קורסו הם כלבים מלווים מעולים בהליכות ארוכות, טיולים בטבע או נסיעות באופניים.

הקאנה קורסו צריך שיפעילו אותו ויאתגרו אותו, גם מבחינה פיזית וגם מנטלית. במידה וזה לא קורה, זה יכול להוביל לבעיות התנהגותיות של הכלב. הם אחד מסוגי הכלבים החזקים ביותר, ולכן חשוב שיוציאו מספיק מרץ כדי שלא יהיו מתוסכלים.

YouTube video

אילוף

חשוב מאוד להרגיל כבר מגיל צעיר את הקאנה קורסו למפגשים עם כלבים ואנשים, בגלל שהוא כלב כל כך גדול ומאסיבי ואתם לא רוצים שהוא יפתח התנהגויות אגרסיביות. לגזע זה יש נטיה להיות דומיננטי ולגונן, לכן חשוב להרגיל אותו להתנהג בצורה טבעית ורגועה ליד אנשים וחיות שהוא לא מכיר, ובכך הוא יגדל להיות כלב בוגר ומחונך.

כלבי קאנה קורסו הם כלבים אינטליגנטים והם אוהבים לרצות, לכן באופן כללי הם נוחים לאילוף. למרות המראה הקשוח שלהם, כלבי קאנה קורסו הם כלבים מלאי חיבה והם מגיבים מצוין להבעת אהבה מצד הבעלים והמשפחה שלהם. מסיבה זו הם ישתפו פעולה עם אילוף שמתבסס על חיזוקים חיוביים, בצורה טובה בהרבה מאשר אילוף נוקשה ומעניש.

שמירה

YouTube video

קאנה קורסו יכול לשמש ככלב שמירה מצוין, במשך שנים השתמשו בגזע זה לצרכי שמירה וציד. בזכות המראה המרשים שלו, הגודל הפיזי, והמבנה השרירי, קאנה קורסו יכול להבריח בקלות כל פורץ או מסיג גבול. כמו כן הוא כלב שמאוד מגונן על הבעלים ועל המשפחה שלו, והוא תמיד עומד עם אוזן אחת על המשמר.

תזונה

הקאנה קורסו צריך להסתדר מצוין עם אוכל כלבים יבש איכותי. מומלץ להתאים את המזון שקונים לכלב לפי גילו, כלומר לקנות אוכל לגורים, לכלב בוגר או כלב מבוגר בהתאם לגיל של הקאנה קורסו שלכם.

יש נטיה לחלק מכלבי קאנה קורסו לסבול מעודף משקל, לכן הקפידו על כמות הקלוריות שהכלב שלכם צורך ועקבו אחרי המשקל שלו. ניתן לפנק את הכלב בממתקים לכלבים (או גם לעשות בהם שימוש לצורך אילוף על ידי חיזוקים חיוביים) אבל צריך לשים לב לא לתת לכלב יותר מדי ממתקים, כי גם זה יכול להוביל לעודף משקל של הכלב.

במידה ואתם לא רגועים לגבי המשקל של הקורסו שלכם ואתם רוצים להיות בטוחים שהוא צורך כמות נכונה של מזון, התייעצו עם הוטרינר שלכם ודאגו לתזונה מאוזנת של הכלב. עדיף לא לתת לכלב לאכול שאריות מהאוכל שלכם, משום שישנם מאכלים שמותר לכלב לאכול ויש כאלו שאסור. כמו כן צריך שיהיה לכלב גישה למים טריים ונקיים בכל שעות היום.

טיפוח

לקאנה קורסו יש פרווה קצרה אבל כפולה, אשר יכולה להשתנות קצת באורך שלה בהתאם לכל כלב אינדיבידואלי. הקאנה קורסו משיר שיער במשך כל השנה ובייחוד בעונת האביב כאשר מזג האוויר מתחיל להתחמם.

רצוי להבריש את הפרווה של הקורסו פעם בשבוע, כאשר במהלך עונת הנשירה עדיף להבריש פעם ביום. ההברשה עוזרת להוריד שיערות מתות ולכלוך שהצטבר בפרווה של הכלב, ובכך שומרים על הפרווה בריאה ונקיה.

חשוב להקפיד לגזוז לקאנה קורסו את הציפורניים באופן קבוע, משום שציפורניים ארוכות מדי יכולות לגרום לו לכאבים ולבעיות בזמן הליכה וריצה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: