קבליר קינג צ'ארלס ספנייל

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל הוא כלב המשלב שני יתרונות מרכזיים. מצד אחד הוא עדין ומתוק כמו כל כלב ננסי קטן, ומצד שני הוא כלב ספורטיבי ואתלטי אשר יכול לרוץ מהר ולשחק בצורה מרשימה.

זהו כלב פופולרי במיוחד משום שיש לו יופי ומראה ייחודי, חינניות שופעת ואופי מאוזן, אשר הופכים אותו לגזע אופטימלי לכל אחד שרוצה להביא כלב הביתה.

לקינג צ'ארלס יש פרווה ארוכה וחלקה שיכולה להגיע בכמה צבעים ודוגמאות. לרוב זה יהיה שילוב של לבן, חום, אפור ושחור.

גזע זה מסתדר מצויין עם ילדים וכלבים אחרים, ומשום שהם מסתגלים בקלות הם יכולים להתאים לחיים פעילים ומלאי תנועה והתעמלות, כמו גם לחיים רגועים בתוך הבית. הם יכולים להיות ספורטאים מצטיינים או עצלנים שרובצים כל היום בבית – הכל בהתאם לבעלים.

מאפיינים בולטים של קינג צ'ארלס ספנייל

  • טמפרמנט: חביב, עדין, חינני 
  • גובה: 30-33 ס"מ
  • משקל: 6-8 ק"ג
  • תוחלת חיים: 12-15 שנים
YouTube video

תזונה

הקבליר צריך לקבל אוכל כלבים איכותי אשר מותאים לגילו (בין אם הוא גור, בוגר או מבוגר). ישנם כלבי קינג צ'רלס אשר יכולים להיות עם נטייה להשמנה, לכן חשוב לשים תשומת לב לגבי הכמות והסוג של אוכל שהכלב צורך. ובמידה ואתם מזהים מגמה של עליה במשקל, התייעצו עם הוטרינר שלכם לגבי איזון תזונת הכלב. אם אתם אוהבים לצ'פר את הכלב עם ממתקים, עשו זאת בצורה מתונה משום שגם זה יכול להוביל לעליה במשקל. אנו מודעים לכך שממתקים יכולים להיות כלי עזר מצויין לאילוף הכלב על ידי חיזוקים חיוביים. לכן הרגישו חופשיים להשתמש בממתקים, אבל שימו לב שאתם עושים זאת בכמות מתאימה. השתדלו לו לתת לכלב שאריות מהאוכל שלכם, למדו עוד על איזה אוכל ביתי מותר לתת לכלבים ואיזה אסור.

טיפוח

הפרווה הארוכה והשופעת של הקבליר דורשת קצת יותר טיפוח מלבד הברשות קבועות ואמבטיות מדי פעם. הברשת הקינג צ'ארלס לא רק ששומרת על הפרווה מבריקה וללא קשרים היא גם מספקת מסאז' בכל הגוף שהכלב אוהב. מפגשי טיפוח קבועים מחזקים את הקשר שבין הכלב לבעלים, ומספקים הזדמנות לבדוק ביסודיות את גוף הכלב ולראות שאין לו פצעים או נפיחויות שונות.

את האוזניים של הקבליר צריך לבדוק אחת לשבוע, כדי לראות שלא מתפתח זיהום. את הציפורניים של הכלב צריך להקפיד לגזוז פעם בחודש, משום שציפורניים ארוכות מדי יכולות לגרום לכלב לכאבים ובעיות אחרות.

התעמלות

למרות שהקבליר ביסודו הוא כלב ביתי ורגוע, הוא צאצא של כלבים ספורטיביים והוא אוהב מאוד התעמלות בכמות מתונה, ושלל פעילויות בחוץ. הוא יצתרף בשמחה לטיול ארוך עם הבעלים שלו בחיק הטבע, והוא ישמח להשתתף במשחקים הדורשים ריצה כמו למשל להביא את הכדור.

במקביל הוא גם יהיה שמח פשוט להישאר לרבוץ על הספה במשך כל היום. בגלל תכונה זו הקבליר קינג צ'רלס ספנייל נחשב לכלב נוח במיוחד אשר מתאים את עצמו לצרכי הבעלים שלו.

YouTube video

אילוף

הקינג צ'ארלס הוא גזע מתוק, עדין ומלא חיבה, והוא מאוד שמח לרצות את הבעלים שלו. הם מאוד חברותיים עם אנשים זרים וחיות אחרות, והם מסתדרים מצויין עם ילדים. הם כלבים חכמים ומאוד נוח לאלף אותם, והם גם מצטיינים במגוון סוגי ספורט לכלבים.

בגלל האופי המתוק שלהם כלבי קינג צ'ארלס נחשבים גם לכלבים טיפוליים מצויינים. מומלץ להרגיל את הקבליר כבר מגיל צעיר למפגשים עם אנשים וכלבים אחרים, כדי שיוכל לסגל לעצמו בקלות אורח רוח חברותי ונוח.

בריאות

ישנן כמה בעיות בריאות שהקינג צ'רלס יכול לסבול מהן. זה כולל בעיות עיניים מסוימות, זיהום באוזניים, בעיות ירך, בעיות לבביות ועוד.

ניתן למצוא אם הכלב סובל מבעיות אלו על ידי סריקה מקיפה של וטרינר, ורוב כלבי הקבליר חיים עד גיל מבוגר ללא כל בעיה. רצוי לבדוק לגבי בעיות גנטיות עם מגדל הכלב, וכמובן להתייעץ עם וטרינר מומחה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: