קוקר ספניאל

קוקר ספניאל הם כלבים שמקורם באנגליה. הם גדלו כדי לצוד ציפורים. למרות שהם עושים את העבודה הזאת טוב מאוד, הם גם כלבי בית מעולים כל עוד הצרכים שלהם מקבלים מענה.

קוקר ספניאל הם כלבים קטנים מאוד, שמשקלם בדרך כלל בין 9 ל -13 ק"ג כשהם גדלים. הם בדרך כלל בגובה 30 עד 38 סנטימטרים בכתף. לרוב נקבות נוטות לשקול פחות מאשר זכרים בממוצע.

הם יכולים לחיות בכל מקום, כל עוד הם מקבלים מספיק פעילות גופנית ואהבה. כמו כן, יש לטפח אותם באופן קבוע ולספק את כל הזריקות והצרכים הרפואיים שלהם.

YouTube video

טיפוח

הפרווה שלהם מגיעה במגוון רחב של צבעים ודוגמאות, אבל הצבע השחור הוא הנפוץ ביותר. כלבים אלה צריכים להיות מטופחים לעתים קרובות בגלל הנטייה של הפרווה להתלכלך בקלות. הם צריכים להשיר את הפרווה שלהם לעתים תכופות וכדאי מאוד להבריש אותה לפחות פעמיים בשבוע.

לקוקר ספניאל יש נטייה להיות אוכלן בררן והם זקוקים לאוכל איכותי ובריא עבורם. כאשר החיים מאתגרים קצת בשבילם, אפילו כלבים קטנים כאלה עלולים לפתח חרדת נטישה כאשר המשפחה יוצאת מהבית לתקופות ממושכות. הם גם נוטים להסתדר היטב עם חיות מחמד אחרות בבית אך יכולים להיות אגרסיביים יותר כלפי כלבים זרים.

הם כלבים שמחים ומלאי אהבה וחיבה למשפחות שגרות בדירות. כלבים אלה זקוקים לאילוף עקבי כשהם צעירים, כך שהם יודעים כיצד להתנהג סביב אנשים ובעלי חיים אחרים בבית.

התעמלות

YouTube video

אלו כלבים שאוהבים להישאר פעילים ולהיות בענייני הפעילויות היומיומיות של המשפחה. הם צריכים הרבה פעילות גופנית וזמן משחק וצריך ללכת איתם לפחות כל יום במשך כ -45 דקות עד שעה.

הם שותפים נהדרים, במיוחד למשפחות שיש להם או גרים בדירות. הם יכולים להתעצבן אם הם מבלים את רוב זמנם לבד והם נהנים מאוד מהזמן שלהם עם אנשים.

אלו כלבים עם הרבה אנרגיה והם צריכים להישאר פעילים. ללא פעילות גופנית מתאימה, כלבים אלה יהפכו לא מרוצים ואף עלולים לפתח בעיות התנהגות כמו חפירה או לעיסה בדברים מכיוון שכך הם משחררים את האנרגיה המוחמצת שלהם.

YouTube video

אילוף

ניתן לאמן קוקר ספאניאלים בקלות, אך הדבר תלוי במידה רבה ברמת האינטליגנציה של כל כלב. אצל חלק מהכלבים צריכים להיות בעלי סבלנות רבה יותר כאשר מאמנים אותם ביחס לאחרים. הם מגיבים היטב לחיזוק חיובי וזקוקים לאימונים עקביים ועדינים כדי שידעו כיצד להתנהג כראוי עם אנשים.

כלבים אלה מגיעים בדרך כלל לגיל 11-15 שנים. הם יכולים להיות רגישים לבעיות רפואיות מסוימות כמו קטרקט, גלאוקומה, אפילפסיה ומחלות לב.

קוקר ספניאל הם גזע כלבים אוהב במיוחד והם חיית מחמד נהדרת עבור רוב המשפחות המתגוררות בדירות או בכל בית עם ילדים קטנים. אם ניתן להם את תשומת הלב והפעילות הגופנית הנאותה, כלבים אלה יכולים להיות חיות מחמד שמחות ומהנות במשך שנים רבות.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: