קולי גס-שיער (לאסי)

הקולי הוא כלב רועה כבשים המזוהה בדרך כלל עם סקוטלנד ואנגליה. הוא מפורסם בעיקר ככלבה מהסרט לאסי, ששבתה את ליבנו במהלך השנים. הכלבים המדהימים האלה יכולים להסתגל לכל סביבה, מצלעי הר גבוהים ועד עמקים רטובים וירוקים. אם אתם מחפשים חיית מחמד נאמנה ומגוננת למשפחתכם, ייתכן שזו הבחירה המתאימה לכם.

הקולי הוא אחד מגזעי הכלבים המוכרים ביותר. יכולות הרועה העיקשות שלה הפכו אותו לכלי בעל ערך בעבודה עם בעלי חיים, במיוחד כבשים.

YouTube video

שלא כמו רוב גזעי הכלבים האחרים, לקולי אין דוגמאות צבעים או צורות קבועות על הפרווה. בעוד שלחלקם יש סימנים לבנים על החזה והכפות, לאחרים יש פרווה שחורה בכל הגוף. לחלקם יש אפילו פרווה מנוקדת ללא צבע אחד דומיננטי.

ההתנהגות הידידותית והאינטליגנטית של גזע זה הופכת אותו לחבר אמין לבני אדם, אך גם לכלב שמירה מצוין. קולי ידועים בתחושת הנאמנות החזקה שלהם, כך שאם אתה צריך הגנה או יכול לספק הגנה, זה עשוי להיות ההתאמה המושלמת. כחיות להקה, הכלבים מסתדרים היטב עם ילדים, כלבים אחרים ואפילו חתולים.

טיפוח

לקולי יש פרווה ארוכה ומרשימה אשר דורשת לא מעט יחס ותחזוקה. הברישו באופן קבוע את פרוות כלב הקולי שלכם כדי לשמור עליה יפה ובריאה. כמו כן אלו כלבים שיוכלים להנשיר לא מעט שיער, בייחוד בתקופות המעבר, לכן הקפידו להבריש לעתים תכופות יותר במהלך תקופות אלו.

התעמלות

באשר לצורכי פעילות גופנית, לקולי יש הרבה יותר אנרגיה ממה שאתה עשוי לחשוד בהתחלה. כלבים אלה צריכים להתעסק במשחקים וטיולים ארוכים על מנת להישאר במצבם הטוב ביותר.

קולי הם אנרגטיים ויהיה צורך להתעמל איתם מדי יום. הם נהנים במיוחד מפעילויות כמו שחייה, טיולים או ריצה.

אם תוכל לספק הרבה תשומת לב, חיבה ופעילות גופנית לקולי שלך, יהיה לך חבר נאמן לכל החיים! כמובן שזה גם אומר שכלבים אלה אינם הבחירה הטובה ביותר אם אתם מחפשים חיית מחמד עצלנית ועייפה.

YouTube video

אילוף

הקולי הוא כלב בינוני וקל לאילוף ואינטליגנטי במיוחד. אין להם שום מאמץ ללמוד טריקים שאתה רוצה ללמד, אך חשוב גם לא לתגמל התנהגות רעה! פירוש הדבר שאין להצביע כאשר הקולי שלך טועה; במקום זאת, תמיד תשבח את התכונות הטובות.

הקולי היא בחירה מצוינת עבור חיית מחמד משפחתית שתשתלב בקלות בדינמיקה הביתית. ידוע שהוא מסתדר עם כלבים, חתולים ואפילו ילדים.

כלבים אלה בעלי יכולות מרעה אשר הופכות אותם לעובדים בעלי ערך עם בעלי חיים, והם יכולים להסתגל לרוב הסביבות בקלות.

אורך החיים של הקולי ארוך יחסית, ועמוד על ממוצע של כ -12 שנים. חשוב לציין כי כלבים אלה זקוקים לתשומת לב מיוחדת על מנת להישאר בריאים, כולל פעילות גופנית וטיפוח סדירים.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: