קוטון דה טולייר

קוטון דה טולייר הוא גזע כלבים שמקורו במדגסקר. הם נחשבים לאחד הגזעים האלגנטיים ביותר, ויש להם פרווה לבנה ארוכה. עם זאת, זה לא הופך אותם לפחות אינטליגנטיים או פעילים. הם מאוד עדינים סביב ילדים ואוהבים לבלות עם בעליהם.

קוטון דה טולייר הוא גזע רב תכליתי וניתן להשתמש בו למגוון מטרות, כגון כלב שירות, כלב טיפולי או כלב תצוגה. הם גם בני לוויה נהדרים ומהווים חיות מחמד משפחתיות מצוינות.

YouTube video

אופי ותכונות

אם אתה חושב על הוספת כלב קוטון דה טולייר למשפחה שלך, הקפד לעשות את המחקר שלך תחילה. כלבים אלה דורשים הרבה פעילות גופנית והרבה תשומת לב. הם לא הבחירה הטובה ביותר עבור אנשים שעובדים שעות ארוכות או שגרים בדירה.

אבל אם יש לך הרבה זמן להקדיש לכלב שלך ואתה מחפש בן לוויה אינטליגנטי ומלא חיבה, קוטון דה טולייר עשוי להיות הגזע המושלם עבורך. הוא אחד מבין סוגי כלבים קטנים רבים שאפשר למצוא כיום.

קוטון דה טולייר הוא אחד מגזעי הכלבים הפופולריים ביותר בעולם מסיבה טובה – הם כלבים מקסימים, אוהבים ואינטליגנטיים להפליא. יש להם פרווה ארוכה שצומחת בטבעות מתולתלות, כמו גם זנב שמתפתל על הגב. גזע זה ידוע בתור מביע חיבה ושובב, וזו הסיבה שהם חיות מחמד משפחתיות כל כך נהדרות.

כלב היפואלרגני שלא מנשיר שיער

בנוסף להיותו אחד מגזעי הכלבים החמודים ביותר שקיימים, קוטון דה טולייר הוא גם אחד הגזעים ההיפואלרגניים ביותר שיש. משמעות הדבר היא כי הם נוטים פחות לגרום לתגובה אלרגית אצל אנשים מאשר גזעים אחרים. אם אתה או משפחה סובלים מאלרגיות, סביר להניח שקוטון דה טולייר הוא אחד מגזעי הכלבים הטובים ביותר לבחירה.

כמו כן כלב הקוטון דה טולייר אינו מנשיר שיער, ותכונה זו הופכת אותו לכלב מושלם לבית. זהו גזע שמתאים במיוחד לאנשים שחשוב להם מאוד לשמור על הניקיון ואינם מעוניינים שיהיו להם שיערות של כלבים ברחבי הבית.

YouTube video

אימון ואילוף

לא רק שהכלבים האלה חמודים, מלאי חיבה והיפואלרגניים, אלא שהם גם אינטליגנטים מאוד. המשמעות היא שלאורך כל חייהם יהיה קל לאמן אותם. לא נדרשת עבודה רבה מצידך כדי שיהיה לצדך כלב מאומן היטב. מכיוון שמדובר בגזע כל כך צייתן, חשוב שתהיו איתנים איתם באימונים – אחרת הם עלולים להתעקש או לנסות לשלוט במשק הבית.

למרות שכלבים אלה ידידותיים מאוד כלפי בני אדם באופן כללי, הם דורשים סוציאליזציה על מנת שיסתדרו עם חיות מחמד אחרות במשק הבית. הם צריכים הרבה תרגול כשזה מגיע לאינטראקציה עם חתולים, כלבים וכל חיית מחמד אחרת שיש לכם. אם יוותרו לנפשם, הם יהפכו למגוננים יתר על המידה על בני האדם שלהם ויכולים להיות תוקפניים כלפי חיות מוזרות.

למרות שכלבים אלה הם מאוד אינטליגנטים וקלים לאילוף, קיימת אפשרות שהם יכולים לקבל יותר מדי עצמאות לאורך זמן. זה אומר שאתה צריך לעבוד באופן עקבי על האימונים שלך איתם כדי שהם ישארו צייתניים לאורך כל חייהם.

כלב שלא יודע מה הוא עושה יכול להוות בעיה אם הם לא מאומנים כראוי מהיום הראשון. עם מספיק סבלנות ועקביות מצידך, כלב הקוטון דה טולייר שלכם בטוח יהיה חיית מחמד צייתנית.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: