תחש

תחש הוא גזע כלבים קטן המשתייך למשפחת כלבי הציד. הוא מגיע בשלושה סוגים: קצר שיער, ארוך שיער ושיער מחוספס, כולם עם פרווה חלקה שיכולה להיות בכל צבע או דוגמא.

המראה של הגזע מגוון מאוד, אך לכל כלבי התחש יש גוף ארוך עם רגליים קצרות. ניתן לראותם בצבעים ודוגמאות רבים. הצבע הנפוץ ביותר שלהם הוא אדום, אם כי הם יכולים להיות גם שחורים או חום שוקולד. על רקע לבן, לתחש אדום עשויים להיות צבעים רבים אחרים על שאר גופם.

השם "תחש" בא מהמילה הגרמנית "דקל", שפירושה כלב גירית או כלב שיער עגול. הם מגיעים בשני גדלים: סטנדרטי ומיניאטורי. הגזע הסטנדרטי הוא בגודל של רוב גזעי התחש, בעוד המיניאטורי בדרך כלל קטן מספיק בכדי להתאים לכיס שלך.

YouTube video

למרות שהגזע שמר על קפדנותו בטמפרמנט למרות סוג העבודה שלו, תחש הם מאוד מתאימים לכל בית בשל אופיו האוהב. הם מועדפים בקרב ציידים, שכן הם גדלו במהלך השנים כדי לעקוב ולצוד טרף מתחת לאדמה. הם יעשו כמיטב יכולתם כדי להימנע מעימות אם הם מאוימים אבל יכולים להיות עוינים למדי אם צריך.

הם יכולים לחיות עד חמש עשרה שנים בטיפול טוב, ולכן חשוב שתקדיש את הזמן להכשיר אותם מגיל צעיר. למרות שהם יכולים להיות ביישנים למדי, סוציאליזציה קבועה ואימון של הגזע חיסלו מאפיין זה.

כלבי תחש אוהבים להתחבק ולשבת בחיקך אם הם יכולים להיחלץ מזה. הם אוהבים לשחק משחקי תפיסה אבל לא אוהבים שמחזיקים אותם ברצועה כשהם יוצאים לטיולים.

תזונה

על מנת לשמור על בריאות הכלב שלך, חשוב להאכיל אותו בתזונה נכונה ולערוך בדיקות קבועות לווטרינר. כלבי התחש מועדים לבעיות בריאות מסוימות כגון השמנת יתר, ברכיים מוחלקות ובעיות גב בגלל הגב הארוך.

כלבי תחש נוטים לעלות במשקל ולכן חשוב לעקוב אחר צריכת המזון שלהם. למרות שהם אוהבים לאכול, גזע זה אינו זקוק להרבה מזון כדי להישאר בריא. הם צריכים לקבל כחצי כוס מזון ליום, לחלק לשתי ארוחות.

התעמלות

כלבי תחש הם גזע בעל אנרגיה נמוכה מאוד שיכול להתאים לדירה או לבית. לא אכפת להם להישאר לבד לפרקי זמן ממושכים וזקוקים להתעמלות מועטה.

למרות שהם אינם זקוקים לפעילות גופנית רבה, משחק קבוע יעזור לשמור על בריאות הכלב שלך ולמנוע ממנו לעלות במשקל. הם אוהבים להתרוצץ בשטחים פתוחים כמו פארקים וחצרות עם בעליהם.

הם בעלי אנרגיה גבוהה מאוד וזקוקים לפעילות גופנית יומית כדי להישאר בריאים ומאושרים. הם אינם יכולים לגור בדירות או בבתים ללא חצרות מכיוון שגופם הארוך דורש מקום רב להתרוצץ בחופשיות.

YouTube video

אילוף

חשוב לחבר אותם עם כלבים אחרים בשלב מוקדם של החיים, מכיוון שהם יכולים להיות תוקפניים כלפי בעלי חיים זרים המוכנסים לביתם. כלבי תחש הם גם חיות להקה, כך שיצירת דומיננטיות בגיל צעיר תעזור לכלבך להבין את מקומו בקרב בני אדם.

מאחר וכלבי תחש יכולים להיות תוקפניים כלפי כלבים זרים, חשוב להוציא אותם לטיולים ברצועה. הם לא נהנים להיות מוחזקים באחד אבל אפשר לאמן אותם ללכת איתך מבלי למשוך כנגד ההובלה.

כלבי תחש הם בעלי חיים חברתיים מאוד וצריכים להיות כל הזמן סביב כלבים או בני אדם אחרים. אם הם נותרים לבד לפרקי זמן ארוכים, מומלץ להביא אותם כאשר הדבר אפשרי.

בשל הרגליים הקצרות של הגזע, חשוב שלא יקפצו או ישחקו באופן מאומץ מדי. למפרקים ולגבים שלהם קל להיפצע אם הם קופצים מהספות או רהיטים.

כלבי תחש הם גזע ציד ואוהבים לחפור ולחקור כאשר ניתנת להם ההזדמנות. למרות שזה לא אומר שאי אפשר להכשיר אותם להישאר בתוך הבית, חשוב שתהיה לכם חצר מגודרת היטב אם אפשר.

כלבי תחש הם חלק ממשפחת הכלבים וינבחו כאשר הם מתמודדים עם רעשים מוזרים או בעלי חיים. חשוב לאמן אותם לא להיות רועשים מדי בשלב מוקדם של החיים, מכיוון שהוא יכול להסיח את הדעת מאימונים.

חשוב להישאר איתן אך סבלני בעת אימון התחש שלך, מכיוון שהגזע יכול להיות עקשן. הם ממהרים לקלוט פקודות חדשות ונדרשות רק כמה פגישות קצרות עד שהן מבינות מה אתה רוצה מהן.

כלבי תחש גדלו במשך דורות ככלבי ציד והופכים בני לוויה נהדרים. למרות שהם יכולים להיות קטנים, יש להם לב גדול ואוהבים לשחק עם בני אדם וכלבים אחרים במידת האפשר.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: