דוברמן פינצ'ר

דוברמן פינצ'ר הוא גזע גדול, חזק, בעל יכולות פיזיות מדהימות ואינטליגנציה מרשימה. זהו גזע חסר פחד, ערני ומגן, והוא נחשב לאחד מכלבי השמירה הטובים בעולם.

מדובר על כלב שרירי, מהיר וחזק, אשר מגיע לגודל מרשים. יש לדוברמן פרווה חלקה וקצרה בצבעי שחור, כחול, אדום או חום, עם "סימני חלודה" באזורי הפנים, החזה, בטן ורגליים. הדוברמן הוא כלב אצילי, עם יכולות אתלטיות מרשימות.

כלב דוברמן בוגר יכול לשמור מפני כל סוג של פורץ או מסיג גבול. מדובר על כלב אימתני שלא מפחד להתמודד עם האתגרים הגדולים ביותר. מאפיינים אלו הופכים אותו לכלב שמירה פופולרי ביותר.

מאפיינים בולטים של דוברמן פינצ'ר

טמפרמנטנאמן, חסר פחד, עירני
גובה כתפיים60-71 ס"מ
משקל27-45 ק"ג
תוחלת חיים10-12 שנים
YouTube video

התעמלות

הדוברמן הוא גזע אנרגטי ואתלטי והוא דורש פעילויות מרובות כדי להוציא מרץ. כמו כן הדוברמן יהנה מאוד מהליכות יומיות או טיולים בטבע ביחד עם הבעלים שלו. כמו כן רצוי שיהיה לדוברמן חצר גדולה, בה יהיה לו מספיק מרחב מחייה לרוץ ולשחק.

כדי לשמור על הדוברמן בריא מבחינה מנטלית ופיזית. חשוב מאוד שהוא יוכל לבצע פעילות מרובה במשך כל יום. לכן אם לא יהיה לו מרחב מחייה מרווח, והבעלים לא יקפידו על טיולים ארוכים ומשחק עם הכלב בכל יום. במקרה כזה הכלב יכול לפתח תסכול והתנהגויות לא רצויות. לכן הקפידו שהכלב יוציא את כל האנרגיה שהוא צריך כדי להיות רגוע ונינוח.

אילוף

דוברמנים הם כלבים אינטליגנטיים ביותר, הם לומדים בקלות, מגיבים מהר, והם בני לוויה כיפיים ביותר. למרות זאת, מדובר בכלבים חזקים מאוד, והם יכולים להיות קשים לניהול והרסניים כאשר הם לא מחונכים כראוי.

חשוב מאוד להקפיד להרגיל את הדוברמן לחברה של אנשים וכלבים אחרים כבר מגיל צעיר, וכמו לאלף את הכלב כאשר הוא גור קטן. זוהי האחריות של הבעלים לדאוד שהדוברמן גודל והופך להיות כלב בוגר, מחונך ושמח.

שמירה

YouTube video

כלבי דוברמן ידועים ככלבי שמירה מצטיינים ופופולריים ביותר. המאפיינים הפיזיים והמנטליים של הדוברמן הופכים אותו לכלב שמירה מושלם. הוא ניחן במהירות יוצאת דופן, גודל מרשים, ואופי חסר פחד.

במשך שנים נעשה שימוש בכלבי דוברמן לצורך שמירה על הבית והמשפחה. אלה כלבים מגוננים מאוד, והם יכולים להיות סכנה גדולה למסיג גבול או פורץ שמגיע לטריטוריה שלו.

תזונה

חשוב מאוד לתת לדוברמן אוכל כלבים איכותי לאורך כל חייו. כאשר הוא גור, צריך לתת לדוברמן מזון מתאים לגורי כלבים. וגם כאשר הוא כלב בוגר ומבוגר, צריך להתאים לו את המזון המתאים לגילו. התייעצו עם בית הגידול ועם הוטרינר שלכם לגבי סוג וכמות המזון שכדאי לתת לכלב.

חטיפים יכולים להיות כלי מצוין לאימון ואילוף הכלב. אבל במידה ותתנו לו יותר מדי, זה יכול להוביל להשמנה. לכן תנו לכלב חטיפים במתינות כדי שלא יסבול מעודף משקל. במידה ואתם חוששים שהכלב שלכם עולה במשקל, התייעצו עם הוטרינר שלכם, והתאימו ביחד איתו תזונה מאוזנת ובריאה.

טיפוח

YouTube video

באופן כללי דוברמן פינצ'ר הוא כלב קל מאוד לטיפוח, כאשר לרוב תספיק מקלחת חודשית כדי לשמור עליו מטופח. למרות זאת, הברשה שבועית של הכלב יכולה לתרום רבות לבריאות והניקיון שלה.

צריך לגזוז לדוברמן את הציפורניים כאשר הן מתארכות יתר על המידה. משום שזה יכול להוביל לכאבים של הכלב בזמן הליכה וריצה. את השיניים צריך לנקות באופן קבוע, כדי לשמור עליהן בריאות ונקיות.

כמו כן גם את האוזניים צריך לבדוק אחת לשבוע. במידה ומזהים הצטברות של שעווה או לכלוך בתוך האוזניים, צריך להקפיד לנקות כדי שלא יווצר זיהום. התייעצו עם הוטרינר כיצד נכון לנקות את האוזניים של הדוברמן שלכם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: