דף הבית / מגזין / איך לבחור מצבה לכלב היקר שהלך לעולמו?

איך לבחור מצבה לכלב היקר שהלך לעולמו?

כאשר הכלב שלכם הולך לעולמו בצער רב, ניתן להנציח ולזכור אותו בעזרת מצבה בחצר הבית או בכל מקום אחר אשר תבחרו. ישנם סוגים רבים של מצבות לכלבים אשר עשויות מחומרים שונים, באופן כללי כל סוגי המצבות עמידות בפני תנאי מזג האוויר.

מצבות גרניט

מצבות גרניט לכלב הן הנפוצות ביותר, משום שהן גם מרשימות וגם עמידות מאוד. ניתן לבצע על הגרניט חריטה על ידי התזת חול, חריטה בלייזר ועוד. כמו כן האפשרות להוסיף את תמונת הכלב חרוטה על המצבה צברה פופולריות גדולה בשנים האחרונות, משום שבדרך זו ניתן להנציח את הכלב באופן ויזואלי ומרשים. רוב מצבות הגרניט נועדו להיות מונחות באופן שטוח על הקרקע, והן מושלמות לשימוש בחצר הבית או בבית קברות לחיות. המחיר משתנה בהתאם לגודל המצבה, העובי שלה, וכמות המילים והתמונות אשר צריך לחרוט על גבי המצבה.

מצבות אבן

מצבות אבן בנויות מאבנים טבעיות גדולות, כמו למשל חלוקי נחל גדולים במיוחד. החריטה של המילים והעיצוב מתבצעים על ידי התזת חול. הגודל והצורה המשתנה של כל אבן מגבילים את כמות המילים אשר ניתן לחרוט על גבי המצבה, וכמו כן לרוב לא תהיה אפשרות לבצע חריטה של תמונה על גבי מצבת האבן. למרות זאת היופי הטבעי שלהן והמראה הייחודית של כל אבן, מתאים באופן מושלם לגינה. קל מאוד לתחזק ולשמר את מצבות האבן, ולשמור על המראה הטבעי שלהן למשך שנים רבות.

מצבות לוחית

מצבות לוחית הן מצבות העשויות מאלומיניום ממוחזר והן לרוב מוצבות בצורה עומדת, המצבה עצמה מוחזקת על ידי מעמד אשר מחובר חזק לאדמה ומונע ממצבת הלוחית לזוז. ניתן לעצב את צורה מצבת הלוחית בהתאמה אישית, וכמו כן ניתן גם לצבוע את מצבת הלוחית באיזה צבע שתבחרו. כך שניתן לדוגמא להזמין מצבת לוחית בצורה של הכלב שלכם, אשר עליה חרוטות המילים שבחרתם. לרוב סוג זה של מצבות מתאים לגינות פרטיות, אבל בשנים האחרונות ניתן לראות אותן יותר ויותר בבתי קברות לחיות. בזכות העיצוב המרשים והעמידות של מצבות הלוחית, הן מצבות המציעות אלטרנטיבה מעולה למצבות המסורתיות יותר.

מצבות עומדות מסורתיות

מצבות עומדות הן מצבות דומות לאלו שעושים לבני אדם. אלו מצבות מרשימות ביותר והמחיר שלהן יכול להיות גבוה במיוחד. לרוב הן עשויות מגרניט, באופן שבו החלק העומד מחובר לבסיס גרניט גדול. לרוב אפשר למצוא מצבות עומדות מסורתיות אצל חברות המייצרות מצבות מסורתיות לבני אדם. זהו הסוג היקר ביותר שניתן למצוא בתחום המצבות לבעלי חיים, משום שזוהי מצבה זהה לחלוטין כמו זו שעושים לבני אדם. כמובן שהמחיר הוא לא זול, סוג זה של מצבות מתאים לאנשים המעוניינים להשקיע מעל ומעבר בשביל להנציח את חיית המחמד שלהם.

לסיכום, ישנם סוגים רבים של מצבות לכלבים, לכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו. בדקו היטב איזה סוג הכי מתאים לכם למקום בו תרצו למקם את הקבר.

המאמר נכתב באדיבות מצבות גן עדן.

אלמוג קינן עם הכלבים שלו

כותב המאמר: אלמוג קינן

כבעלים של שני כלבי צ'יוואווה חמודים ואדם שאוהב כלבים מגיל צעיר, היה לי חשוב להביא אתר שיציג את המבחר הגדול של גזעי הכלבים שישנם למכירה. כך שכל מי שמחפש לקנות כלב יוכל לראות ולקבל רעיונות איזה סוג כלב הכי יתאים לו.

סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: