דוגו ארגנטינו

דוגו ארגנטינו הוא גזע הנועד במקור לציד להקות, זהו כלב אינטליגנטי ואתלטי במיוחד. יש לדוגו ארגנטינו פרווה קצרה חלקה בצבע לבן, כאשר לעתים יכולה גם להיות לו נקודה בצבע שחור ליד העין.

זהו כלב גדול וחזק בעל ראש מרשים, צוואר עבה וגוף שרירי ואתלטי. גזע זה בעל יכולות ציד נהדרות, יש לו חוש ריח מפותח, קיבולת ריאה מצוינת, וגוף חזק אבל זריז במיוחד. מעל הכל מדובר בכלב חכם מאוד, שעומד על המשמר, ובעל אומץ רב.

YouTube video

מאפיינים בולטים של כלב דוגו ארגנטינו

טמפרמנטנאמן, אמיץ, אתלטי
גובה כתפיים60-68 ס"מ
משקל40-45 ק"ג
תוחלת חיים9-15 שנים

תזונה

בהתאם לגודל הכלב שלכם אתם תרצו להאכיל אותו במזון עם תרכובת מותאמת לצרכי העיכול הייחודיים שלו לאורך כל שלבי החיים שלו. לרוב חברות המזון לכלבים יש אוכל ייעודי לכלבים קטנים, בינוניים, גדולים וגדולים במיוחד. דוגו ארגנטינו הוא גזע גדול, לכן מצאו מזון המיועד לגודלו של הכלב.

הדרך הטובה ביותר להחליט איזה אוכל ואיזה כמות של אוכל כדאי לתת לכלב שלכם, היא להתייעץ עם הוטרינר ועם בית הגידול. כמו כן חשוב לתת לדוגו ארגנטינו שלכם גישה למים נקיים בכל מהלך היום.

טיפוח

YouTube video

דוגו ארגנטינו מתאפיין בפרווה קצרה אשר לא דורשת תחזוקה רבה במיוחד. רצוי להבריש את הפרווה פעם בשבוע, כדי לשמור עליה נקיה ובריאה. כמו כן ההברשה מאפשרת זמן מצוין לחיבור בין הכלב לבעלים.

לגזע זה יש ציפורניים חזקות שצומחות מהר יחסית, לכן חושב להקפיד לגזוז לדוגו את הציפורניים באופן קבוע. במקרה של ציפורניים ארוכות מדי הדוגו ארגנטינו יכול לסבול מכאבים ובעיות בזמן הליכה וריצה. כמו כן חשוב להקפיד לצחצח לכלב את השיניים אחת לכמה ימים כדי לשמור עליהן נקיות ובריאות.

התעמלות

האפשרויות לפעילות עם הדוגו ארגנטינו יכולות להיות משחק בכדור בחצר או כמה טיולים ביום. אפשר גם לבצע פעילויות בתוך הבית עם הכלב, אבל צריך לקחת בחשבון שמדובר בכלב גדול מאוד שצריך מרחב לא קטן.

פעילויות בחוץ כמו שחיה, טיול בטבע, טיול בשדות, לרוץ להביא כדור, פריזבי וכדומה יכולות להיות פתרון מצוין להוצאת המרץ של הדוגו ארגנטינו.

אילוף

YouTube video

חשוב לבצע חשיפה מוקדמת לאנשים ולכלבים אחרים כאשר מדובר בדוגו ארגנטינו. וכמובן חשוב ללמד את הכלב כבר מגיל צעיר לציית להוראות. ככל שתעשו זאת בגיל צעיר יותר, כך יהיה יותר קל לדאוג שהכלב יגדל להיות כלב בוגר ומחונך כראוי.

בגלל שמדובר בכלב גדול ודומיננטי במיוחד, חשוב להקפיד על חינוך הכלב להתנהגות נכונה כבר מגיל צעיר. כמו כן צריך להקפיד ללכת עם הכלב קשור ברצועה בכל זמן שאתם נמצאים במקומות ציבוריים. 

זהו כלב שיכול להיות עקשן ודומיננטי למדי, לכן הבעלים צריך לדעת מה הוא עושה, ואיך ללמד את הכלב להתנהג כראוי ולהיות בשליטה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: