מסטיף אנגלי

מסטיף אנגלי הוא גזע כלבים גדול הידוע באופיו העדין והמגן. גזע זה מפורסם גם בפניו המקומטים ובאוזניו הנפולות. המסטיף האנגלי יכול לשקול בין 60 ל-105 קילו ויכול להגיע לגובה של עד 74 ס"מ.

הם בדרך כלל בצבע בהיר או חום כהה עם פנים, אוזניים וזנב בצבע שחור. יש להם פנים מקומטות עם עור רפוי סביב הגרון, שיוצר סנטרים מרובים מתחת ללסת התחתונה שלהם. זנבותיהם מתכרבלים על הגב ויש להם רגליים גדולות עם ציפורניים שחורות.

YouTube video

אופי והתנהגות

מגדלי מסטיף אנגלי ממליצים להחזיק את הכלב הזה ברצועה או באזור סגור בכל עת בגלל האופי המגן שלו. אם הוא חושב שמאיימים עליך, הוא עלול לתקוף ללא אזהרה מוקדמת. עם זאת, כלב מסטיף אנגלי ידוע גם כעדין לאחר שהוצג כראוי בפני זרים.

הוא מגונן באופן טבעי כלפי ילדים וגם כלפי מבוגרים שהם חלק ממשפחתו, כך שהוא יכול להיות חיית מחמד משפחתית נהדרת אם הוא מאומן כראוי מגיל צעיר.

למסטיף האנגלי יש תוחלת חיים של 10 עד 12 שנים בממוצע. הם גזע בריא למדי, אך עלולים להיות מועדים לבעיות של מפרק הירך ולבעיות עור מדי פעם. הם אחד מסוגי הכלבים הגדולים ביותר, והם פופולריים למדי בשל כך.

אימון ואילוף

YouTube video

גזע זה אינו מומלץ לבעלי כלבים בפעם הראשונה מכיוון שהם יכולים להיות קשים לאילוף. הם זקוקים להרבה פעילות גופנית ולבעלים דומיננטי שיכול לספק מנהיגות איתנה. 

הם לא מומלצים למגורים בדירה כי הם צריכים הרבה מקום לרוץ ולשחק. אם יש לך את הסבלנות לאמן ולטפל במסטיף אנגלי, תתוגמל עם בן לוויה אוהב ונאמן שמגן על המשפחה שלך ונאמן לה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: