בולדוג צרפתי

הבולדוג הצרפתי הוא כלב בולדוג קטן, בעל מראה אוזניים דמויות עטלף שהם הסמל המסחרי של גזע זה. הראש של הבולדוג הצרפתי גדול ומרובע, עם קפלים גדולים מעל האף הפחוס שלו. הגוף של הבולדוג הצרפתי הוא שרירי במיוחד ובעל פרווה קצרה וחלקה.

אם אתם מחפשים כלב בולדוג צרפתי אז יש לכם טעם טוב. זהו גזע כלבים בינוני שנובח מעט יחסית אבל הוא עירני מאוד, מה שעושה אותו כלב שמירה מצוין. הם מסתגלים בשמחה לחיים עם רווקים, זוגות צעירים או משפחות עם ילדים. והם אינם דורשים הרבה פעילויות מחוץ לבית. הם מסתדרים מצוין עם סוגי חיות אחרות והם שמחים להכיר חברים חדשים.

מאפיינים של כלב בולדוג צרפתי

  • טמפרמנט: סתגלן, שובב, חכם
  • גובה: 28-33 ס"מ
  • משקל: עד 13 ק"ג
  • תוחלת חיים: 10-12 שנים
YouTube video

סוגי צבעים של בולדוג צרפתי

הבולדוג הצרפתי הוא גזע פופולרי מאוד, יש לו קשת רחבה של צבעים שניתן למצוא. הבולדוג הצרפתי מגיע במגוון צבעים ודפוסים כמו: חום, שחור, כחול, טאן (שזוף), אפור וחום בהיר. צבעים אלה נעים בין צבע אחיד לשילובי צבעים שונים עם דפוסים מגוונים כמו: כתמים ומנומר שמוסיפים מגוון עשיר של שילובי צבעים.

חלק משילובי הצבעים הללו כוללים שחור ולבן, חום ולבן, חום בהיר ולבן, שזוף ולבן, נחושת ולבן אפור ולבן כסף ועוד. לכל צבע יש את המראה והאישיות הייחודיים לו.

בולדוג צרפתי חום

בולדוג צרפתי בצבע חום

הצבע החום של בולדוג צרפתי הוא שילוב של צבעי שחור, אדום וחום. תקן הגזע של הבולדוג הצרפתי מתאר את זה כצבע גוף רחב עם מהגוני אדמדם עמוק או ענן בהיר. בולדוג צרפתי חום הוא שילוב של שלושה צבעים, ומשום כך ניתן לקרוא לו גם תלת-צבעוני.

בולדוג צרפתי שחור

בולדוג צרפתי בצבע שחור

בולדוג צרפתי שחור הוא צבע מועדף על ידי רוב הבעלים מכיוון שהוא גורם לעיני הכלב לצוץ בצורה חיה יותר. יש להם פרווה רכה המורכבת ברובה משיער קטיפתי קצר אבל לחלק מהדוגמאות יש גם שיער ארוך על הזנב, על גב הרגליים והגבות. עם זאת, אם יש להם אזורים בעלי שיער ארוך, אסור לצחצח עד לעור כמו עם גזעי כלבים בעלי שיער ארוך יותר. עדיף לשמור על פרווה שחורה קצרה וחלקה.

בולדוג צרפתי כחול

בולדוג צרפתי כחול
בולדוג צרפתי כחול

בולדוג צרפתי כחול הוא דילול של הצבע השחור. תקן הגזע לבולדוג הצרפתי מתאר זאת כצבע כחול צפחה עם אף שחור ועיניים כהות. זה לא רק נפוץ לראות את הכלבים האלה בכחול, אלא שהם גם נולדים בגוונים שונים של כחול או אפילו לבן. כמו עם בולדוג צרפתי שחור, כדאי להבריש את הפרווה שלהם מדי פעם מכיוון שהיא נוטה להתייבש אם אין שמן טבעי בפרווה שלהם לאחר רחצה.

בולדוג צרפתי בלו טאן

בולדוג צרפתי בצבע בלו טאן הוא כלב בעל צבע בולט וייחודי. לפרווה של הפרנץ' הכחול יש גוון אפרפר שיכול להשתנות בגוון בהתאם למידת הדלילות של הצבע. כדי להשיג צבע זה מגדלים בוחרים בתכונות פרווה מאוד ספציפיות במהלך ההזדווגות שיש לשלב עם הגן הדליל כדי לקבל את הגור בצבע חום זה.

בולדוג צרפתי לילך

לילך הוא צבע דליל של הבולדוג הצרפתי. תקן הגזע של בולדוג צרפתי מתאר זאת כאפרפר-לבנדר בהיר עם אף שחור ועיניים כהות. כמו בולדוג צרפתי כחול, הם נולדים בגוונים שונים של לילך או אפילו לבן. זה נפוץ לראות את הכלבים האלה בלילך, אבל הם גם נולדים בגוונים שונים של כחול או אפילו לבן.

בולדוג צרפתי בלו מרל

בלו מרל הוא דילול של שחור ואפור. תקן הגזע של הבולדוג הצרפתי מתאר זאת ככחול צפחה מנומר עם שחור או אפור כהה, המעניק מראה של מלח פלפל או לבנדר.

יש להם פרווה רכה המורכבת ברובה משיער קטיפתי קצר אבל לחלק מהדוגמאות יש גם שיער ארוך על הזנב, על גב הרגליים והגבות. עדיף לשמור על פרוות בלו מרל קצרה וחלקה.

בולדוג צרפתי אפור

בולדוג צרפתי אפור הוא קרוב משפחה של הבולדוג הכחול. מדובר בצבע דומה מאוד לכחול, כאשר הוא מעט בהיר יותר. בולדוג צרפתי אפור הוא כלב נהדר למשפחה ולזוגות צעירים. זהו כלב שיודע לתת המון אהבה וחיבה.

הצבעים הנפוצים של כלב בולדוג צרפתי

בולדוג צרפתי בצבעים שחור לבן

הצבע שרוב האנשים מקשרים עם הבולדוג הצרפתי הוא בהיר יחסית. הם ידועים בסימנים החומים שלהם עם רצועה של שחור שעובר על הגב שלהם. צבעים נפוצים אחרים כוללים, לבן עם כתמים של חום או שזוף, לבן עם מסכות אפורות, ושלושה צבעים עם שערות חום, חום ולבן מפוזרות בכל הפרווה. יש אנשים שאפילו אוהבים נגיעות של כחול בצבע של הבולדוג הצרפתי שלהם.

הצבעים של כלבי בולדוג צרפתי ייחודיים בכך שלרבים מהם יש אזורי ניגודיות גבוהה שהם הרבה יותר כהים מהגוון הכללי של הגוף. תכונה זו לא אומרת שהכלב הוא בעצם שחור, זה רק אומר שיש חלקים רבים בגוף כהים יותר מאחרים.

בולדוג צרפתי מנומר

הבולדוג הצרפתי מגיע בצבעים רבים. אחד הצבעים הבולטים ביותר הוא מנומר, המורכב מסימנים חומים עם רצועה של שחור שעוברת על הגב. צבעים מיוחדים אחרים של גזע זה כוללים כתמים לבנים או שזופים, תלת-צבעים (עם חום, חום ולבן) ובולדוגים שיש להם אזורי ניגוד גבוה.

עם זאת ישנם גם צבעים פחות מוכרים כמו בלו מרל (דילול של שחור ואפור), לילך (צבע דליל חום בהיר) או אפילו לבן טהור. בולדוג צרפתי הוא כלב מיוחד עם דרישות ייחודיות, חשוב לדעת על הגזעים השונים הללו כדי שתוכל לטפל בהם בצורה הטובה ביותר בהתאם לצרכים הספציפיים שלהם.

אם אתם שוקלים להפוך לבעלים של בולדוג צרפתי ודאי יש לכם כל מיני שאלות וחששות טבעיים. בולדוגים צרפתיים הם חיות מקסימות וידידותיות שמסתדרות היטב עם ילדים ומבוגרים. עם זאת, הם לא מתאימים לכולם, לגדל בולדוג צרפתי זה כרוך בויתורים ואתגרים.

חסרונות של בעלות על בולדוג צרפתי

הם דורשים הרבה תשומת לב

כלבי בולדוג צרפתי הם חיות מאוד חברתיות שרוצות להיות עם אנשים רוב הזמן. ייתכן שהם לא יצליחו במצבים שבהם הם נשארים לבד לפרקי זמן ארוכים. עד כמה שהם חמודים, הם יכולים להפוך להרסניים כשהם משועממים.

אז אם תחליטו לקבל אחד כזה, ודאו שלוח הזמנים של העבודה שלכם יאפשר לכם לחזור הביתה בארוחת הצהריים או אחרי העבודה, כך שהוא לא ימיט הרס על הבית שלכם בזמן שהוא נשאר ללא השגחה זמן רב מדי.

דבר נוסף בטבע החברתי שלהם הוא שהם אוהבים להתכרבל. זה נהדר כשרוצים להתכרבל, אבל האמת היא שהם לא תמיד מסתדרים עם חיות מחמד אחרות בבית.

הם בעלי נטייה לבעיות בריאות

כל הכלבים נוטים לבעיות בריאות, אבל בולדוגים צרפתיים מגיעים עם קבוצת בעיות משלהם בגלל הפה הפחוס והעיניים הבולטות שלהם. לדוגמה, בגלל הלשון הגדולה שלהם, הם מזילים ריר לא מעט מה שיכול לעצבן אנשים שלא אוהבים לכלוך. זה אומר שייתכן שיהיה צורך להחליף בגדים לפני היציאה ליום אם הבולדוג הצרפתי שלך מזיל עליך ריר.

כשהם ישנים כל הבית מרגיש את זה

קוצר הלוע של הבולדוג הצרפתי אומר שכשהם ישנים, הם נוחרים בקול רם מאוד ולעתים קרובות "מדברים" בשנתם. זו התנהגות נורמלית אבל הבעלים צריכים לדעת על זה לפני שהם קונים אחד כי אנשים אחרים שאינם מודעים לדברים האלה יחשבו שמשהו לא בסדר עם הבולדוג הצרפתי שלהם.

כמו כן לבולדוג צרפתי יש אוזניים רגישות מאוד והם לא אוהבים שנוגעים בהם או מנקים את האוזניים שלהם עם צמר גפן או כל דבר אחר. אם אתה רוצה לנסות לנקות אותם בעצמך, וודא שאתה לא משתמש בנוזלים מלבד מים חמים ולעולם לא תוקע שם שום דבר ארוך.

הסיבה לכך היא שאם תעלת האוזן תנקב, סביר להניח שהכלב יפתח זיהום עקב מערכת החיסון הנמוכה שלו. אתה תמיד יכול לקחת את הבולדוג הצרפתי שלך לווטרינר לניקוי אוזניים במקום זה.

הם משתעממים בקלות

כלב בולדוג צרפתי זקוק לגירוי מנטלי כשהוא לבד בבית. אם אתה עובד שעות ארוכות, הכלב שלך עלול להפוך להרסני או שהוא יכנס להרבה שובבות שיכולות לעצבן את השכנים שלך. הם לא צריכים המון פעילות גופנית, אבל הם צריכים לעשות כמה שעות משחק במהלך היום כדי לבדר אותם. אם אינך יכול לספק להם מספיק גירוי מנטלי בזמן שאינך נמצא, שקול לקחת אותם לפנסיון יום לכלבים כדי שיהיה לו קצת זמן משחק עם כלבים ואנשים אחרים במהלך היום.

השינה יכולה להיות קשה עם הנשימה הבולדוגים הצרפתיים, הם נוחרים בקול רם כשהם ישנים בגלל אפם הקצר. כשהם ישנים על הגב, זה ברור יותר מכיוון שהם כאילו מתנשפים באוויר כשהם פותחים וסוגרים את הפה. זה יכול להיות מאוד לא נוח עבור אנשים מסוימים, במיוחד אם יש לך אף סתום או אלרגיות.

יתרונות של בעלות על בולדוג צרפתי

הדבר הראשון שעולה לראש כשמישהו חושב להחזיק בולדוג צרפתי הוא הטיפול והתשומת לב הנוספים שהם צריכים. עם זאת, זה לא אומר שאם אתה לא יכול לספק את זה, אתה צריך להימנע מלהביא אחד הביתה. הם בעלי חיים מאוד אוהבים ונאמנים שירעיפו אהבה על בעליהם כל עוד הם יקבלו חיבוקים טובים וזמן משחק בתמורה.

הם מאוד אוהבים ומביעי חיבה

אם אתה אוהב שיש לך כלב בסביבה שאוהב לתת לך נשיקות ולהתכרבל איתך, אז הבולדוג הצרפתי הוא הגזע המתאים לך. הם לא כלבים קטנים שמנסים להרוס את הבגדים שלך על ידי הנחת עליהם (למרות שהם יעשו זאת), אלא הם רוצים לשבת קרוב לבעלים שלהם ולהיות חיבה ככל האפשר.

הם חיות מחמד נאמנות ואוהבות, בולדוג צרפתי הם בעלי חיים נאמנים מאוד שאוהבים את בעליהם ויעשו הכל כדי לרצות אותם. זה אומר שניתן לאמן אותם בקלות, אתה רק צריך למצוא את המוטיבציה הנכונה כדי לגרום לכלב שלך ללמוד דברים חדשים. הם גם לא רוצים יותר מאשר להיות עם הבעלים שלהם אז גם אם אין לך הרבה זמן בשבילם, הם ינסו כמיטב יכולתם לא להטריד אותך יותר מדי.

הם נהדרים עם ילדים

בולדוגים צרפתיים מאוד סובלניים לילדים, אפילו ילדים שהם קצת שובבים. זה אומר שאם יש לך ילדים במשפחה שלך או סתם רוצה להחזיק אותם בסביבה כל הזמן, הגזע הזה יוכל להתמודד עם הימצאות קרובה עם פעוטות וילדים צעירים. הם אולי לא נהנים שדורכים עליהם או מושכים אותם, אבל הם יכולים בקלות לקחת את זה כשהם משחקים עם ילדים קטנים מכיוון שהם יודעים שהם לא פוגעים בהם בכוונה.

הם כלבי שמירה טובים

לבולדוגים צרפתיים יש אינסטינקט חזק מאוד לשמור על דברים שהם מחשיבים ששייכים להם. אז זה אומר שאם מישהו יתקרב אליך כשאתה אוכל או ישן, הצרפתי שלך ינסה להפחיד אותם לא משנה כמה ידידותי הוא נראה במבט ראשון. הם לא ינשכו אלא אם כן יש סכנה ממשית, אבל הם ינבחו וינהמו כדי להבהיר היטב שאסור להתעסק עם הבעלים שלהם.

יש להם אישיות מהנה

למרות שבולדוגים צרפתיים יכולים להראות קצת נרגזים לפעמים, זה בדרך כלל רק בגלל הבעיות הבריאותיות שהם נוטים לסבול. הם לא מתכוונים לפגוע או שיש להם כוונות רעות כלפי אף אחד, הם פשוט לא מרגישים טוב רוב הזמן. עם זאת, כאשר הם לא כואבים, תראה כמה הכלבים האלה אוהבים כיף! הם אוהבים לשחק ולהתנהג כמו גורים גם אם הם בוגרים.

לבעלות על בולדוג צרפתי יש יתרונות וחסרונות, אבל בסך הכל הם מהווים חיות מחמד נהדרות. חלק מהיתרונות של בעלות על אחד מהכלבים הללו כוללים את הנאמנות והחיבה שלהם כלפי בעליהם, כמו גם את הסובלנות שלהם לילדים.

מצד שני, הם יכולים להיות הרסניים למדי אם לא נותנים להם מספיק פעילות גופנית או גירוי מנטלי, והם נוחרים בקול רם בזמן שינה. בסך הכל, בולדוג צרפתי הם בני לוויה נפלאים שיכניסו הרבה שמחה לחייכם.

מחיר של בולדוג צרפתי

המחיר של כלב בולדוג צרפתי הוא בין 7,000 ש"ח ל- 12,000 ש"ח. המחיר של כלב בולדוג צרפתי משתנה בהתאם למקור הכלב. המחיר יכול להשתנות משמעותית כאשר מדובר בכלב מיובא, בהשוואה לכלב שגדל כאן בארץ. כמו כן המחירים של כלבי בולדוג צרפתי עם תעודות גבוהים משמעותית מאשר כלבים ללא תעודות.

אז כאשר אתם מבררים כמה עולה בולדוג צרפתי, שימו לב גם מאיפה הכלב הגיע, מי הם ההורים שלו, באילו תנאים הוא גדל, האם יש לו תעודות. כל זאת כדי שתוכלו לוודא שאתם אכן קונים את הכלב שאתם מחפשים.

תזונה

מומלץ לתת לכלב בולדוג צרפתי אוכל כלבים איכותי המתאים לפי גיל הכלב (גורים, בוגרים, מבוגרים) המכיל את כל המרכיבים התזונתיים שהכלב צריך. בולדוג צרפתי ננסי נוטה להשמנת יתר, דבר שיכול לגרום לו לנזק במבנה הפיזי ושם אותו בסיכון גבוה יותר לסבול מבעיות בריאותיות אופייניות לגזע. גורי בולדוג צרפתי זקוקים למזון מותאם לגורים כדי שיוכלו להתפתח כראוי.

לכן זה הכרחי לתת תשומת לב על כמות הקלוריות שהכלב צורך ועל המשקל שלו. אם אתם בוחרים לתת לכלב ממתקים ופרסים – עשו זאת בצורה מתונה. השתדלו להימנע מלתת לכלב שאריות מהארוחה שלכם, ובייחוד כדאי להימנע מאוכל עתיר שומן. במקרה שאתם מודאגים מהמשקל או התזונה של הכלב, התייעצו עם הוטרינר שלכם.

בולדוג צרפתי למכירה
גור בולדוג צרפתי

טיפוח של בולדוג צרפתי ננסי

הפרווה של כלב בולדוג צרפתי ננסי משירה מעט שיערות באופן יחסי. הברשה שבועית תעזור לכם להסיר שיער עודף ולשמור על מראה אופטימלי של הכלב. ההברשה מעודדת גדילה של שיער חדש, ועוזרת לפזר שמן של העור לאורך כל הפרווה, מה שעוזר לשמור על בריאות הפרווה.

בולדוג צרפתי בעל מגוון עשיר של צבעי פרווה, ואת כולם כדאי לטפח ולהקפיד על הברשה קבועה. קפלי הפנים של הבולדוג הצרפתי צריכים ניקוי באופן קבוע, ויש לשמור עליהם נקיים ויבשים. צריך לגזור לכלב את הציפורניים באופן קבוע, משום שציפורניים ארוכות יכולות לגרום לו כאבים.

התעמלות

טיולים קצרים או משחק קליל עם הבעלים שלהם, אמורים לספק לבולדוג הצרפתי מספיק פעילות כדי לשמור אותו בכושר. בגלל היותר גזע עם אף פחוס, הם נוטים לסבול מבעיות נשימה, ואסור לתת להם להשתולל יותר מדי במזג אוויר חם ולח. בולדוג צרפתי הוא גזע כלבי בית. גורי בולדוג צרפתי ידועים במזג השובב שלהם, לכן רצוי לטייל איתם יותר כאשר הם צעירים.

YouTube video

אילוף כלב בולדוג צרפתי

מומלץ לחשוף את הבולדוג הצרפתי מוקדם ככל הניתן לאנשים וכלבים עדיף כאשר הוא גור, ובכך להרגיל אותו לאינטראקציה חברתית בריאה. הבולדוג הצרפתי הוא גזע בעל אישיות ואופי ניכר, ויכול להיות שהם יהיו זקוקים לכמות אימונים גדולה, כדי ללמוד להקשיב ולציית.

גורי בולדוג צרפתי ננסי יכולים להיות עקשנים, אבל בבסיס שלהם הם אוהבים לרצות אנשים, לכן הם לא קשים במיוחד לאילוף. בעזרת מוטיבציה נכונה (אוכל למשל) ובעזרת משחק כיפי, הם ישתפו פעולה בשמחה.

בריאות של בולדוג צרפתי

בגלל מבנה גוף קדמי שרירי וכבד, בולדוג צרפתי לא יכול לשחות ואסור להשאירו ללא השגחה בסביבת אמבטיה, בריכה או כל מאגר מים אחר. כמו כל גזעי האף הפחוס, בולדוג צרפתי נוטה לבעיות נשימתיות, וקשה לו להסתדר במזג אוויר חם ולח. גזע זה סובל לפעמים מבעיות עיניים, ואלרגיות בעור.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: