פוינטר גרמני

פוינטר גרמני הוא כלב בגודל בינוני שנוצר במאה ה -19 בגרמניה. המאפיינים המוכרים ביותר של גזע זה הם שיערו הקצר ואוזניו המחודדות. יש גם גרסה של גזע זה בעלת פרווה עבה יותר מהגזע הקצר. שני הגזעים של גזע זה הצליחו מאוד במספר סוגי ציד שונים.

פוינטר גרמני הוא כלב בעל מבנה אתלטי בעל רגליים ארוכות. לגזע זה יש ריאות רבות עוצמה המעניקות לו סיבולת כאשר יוצאים לציד בשטח. החזה עמוק כך שהכלב יכול לספוג הרבה אוויר במהלך פעילות מאומצת. הגב שרירי וישר עם רמה עליונה. הראש ארוך וצר ויוצר צורה של משולש שווה צלעות. לגזע זה יש עיניים חומות עמוקות ואף שחור.

YouTube video

לפוינטר הגרמני יש שלושה סוגי פרוות שונות: שיער קצר, מחוספס וקטיפה. לגזע יש בדרך כלל פרווה חלקה ושטוחה. גזע זה מגיע בצבעים שזופים, חום כהה ("שוקולד"), צבע לבן, שחור וחום. אחד מסימני ההיכר הגדולים ביותר של הפוינטר הגרמני הוא הפרווה המנוקדת לאורך כל גופו. לרוב הראש יהיה בצבע אחיד או בשילוב עדין של שני צבעים, כאשר הגוף מנוקד כולו ויוצא מראה ייחודי.

אופי

פוינטר גרמני הוא גזע רב תכליתי שהופך לכלב נפלא וכלב משפחה. גזע זה מסתדר היטב עם ילדים וסוגים אחרים של חיות מחמד כאשר הוא מקבל אימון סוציאליזציה מתאים מגיל צעיר. 

הם כלבים אינטליגנטים שלומדים במהירות ובעלי מוסר עבודה נהדר, מה שהופך אותם למושלמים לכל סוג של ציד או פעילות. גזע זה אוהב להיות פעיל אך יכול להסתגל היטב בבתים בהם הם צריכים לבלות עם בעליהם בתוך הבית.

YouTube video

תוחלת החיים של הפוינטרים הגרמניים היא 14 שנים, אם כי מספר זה יכול להשתנות בהתאם לקו הדם שממנו מגיע הכלב. המשקל הממוצע של גזע זה נע בין 25 – 30 קילו וגובהו בין 53 – 66 סנטימטרים.

פוינטר גרמני הוא גזע כלבים אתלטי שצריך הרבה מקום לרוץ בין אם הוא מוחזק כחיית מחמד בבית או בחיק הטבע. גזע זה יכול להיות מאולף בבית אך צריך להיות בעל הכשרת ציות מקיפה על מנת להבטיח שטוב לו. הוא צריך להיות גם חשוף חברתית בגיל צעיר לכלבים אחרים, חתולים, ילדים וזרים, כך שזה לא ירגיש מאוים כשהוא מבוגר.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: