מה ההבדל בין לברדור לגולדן רטריבר

כשמדובר בגזעים של כלבים, הרטריבר הוא אחד הפופולריים ביותר. ישנם שני גזעי רטריבר בולטים: גולדן רטריבר ולברדור רטריבר. אז מה ההבדל ביניהם? ובכן, ישנם כמה הבדלים בין גולדן רטריבר ללברדור רטריבר. במאמר זה נבחן את כל התכונות של כל גזע כולל טמפרמנט, גודל, נשירת שיער, צרכי פעילות גופנית ועוד.

גולדן רטריבר או לברדור: גודל

גולדן רטריבר ממוצע שוקל בין 30 ל- 35 קילו בעוד שלברדור צריך לשקול סביב 25 עד 30 קילו. שני הגזעים הם כלבים גבוהים מאוד כאשר הזכרים מגיעים לגובה של בין 55 ל- 60 ס"מ והנקבות מגיעות לגובה של בין 50 עד 58 ס"מ.

אז מי יותר גדול? מבחינת גובה, כלב גולדן זכר כמעט תמיד יהיה גבוה יותר מכלב לברדור זכר, אבל אין הבדל ממשי בגודל בין נקבות מכל הגזע.

גולדן רטריבר או לברדור: נשירה

לברדורים הם גזע משיר שיער בכמויות די גדולות, אך לשניהם יש דפוסי נשירה דומים. עם זאת, גולדן רטריברים נוטים להשיל מעט יותר מלברדורים משום שהשיער שלהם ארוך יותר. אז צפו לראות כמה גושי שיער מתגלגלים בבית שלכם אם יש לכם כלב גולדן.

כלב גולדן רטריבר

גולדן רטריבר או לברדור: טמפרמנט

שני הגזעים ידועים ככלבי משפחה אינטליגנטים ועדינים שאוהבים תשומת לב אנושית. כלבי גולדן רטריבר ניתנים לאימון בקלות בעוד שלברדורים עשויים להיות קשים במקצת עבור חלק מהבעלים בגלל ההתרגשות ורמת האנרגיה שלהם. שני הגזעים מצטיינים ככלבי טיפול שכן לשניהם יש מזג רגוע שיכול להתמודד עם המוני אנשים בקלות.

מי יותר אינטליגנטי? על פי דעות של מאלפי כלבים, לכלבי לברדור רטריבר יש נטייה ללמוד טריקים חדשים בקלות יותר ויכולתם לעקוב אחר אימון מההתחלה ועד הסוף נחשבת לעדיפה. עם זאת, שני הגזעים מאוד ניתנים לאילוף ולהוטים לרצות.

גולדן רטריבר או לברדור: רמת פעילות

שני הגזעים בדרך כלל אוהבים פעילות גופנית וחיוני שהם יבצעו פעילות גופנית סדירה. כלבים אלה גודלו ככלבי עבודה, כך שהם עדיין חושבים כמו כלבי עבודה, גם אם אתה לא רוצה (או לא יכול) לתת להם הזדמנויות כגון ריצה או משחקי כדור. לברדורים גם אוהבות מים מה שהופך אותן לשחיינים נהדרים. גולדן רטריברים לעומת זאת, לא נהנים להירטב מכיוון שהפרווה שלהם נוטה להיות רגישה יותר למים.

כלב לברדור רטריבר

אז מה עדיף גולדן רטריבר או לברדור?

שני הגזעים הם כלבי משפחה אוהבים ונפלאים שיקשרו קשר הדוק עם בעליהם. חשוב לזכור ששני הגזעים דורשים פעילות גופנית ואימונים קבועים, כך שאם יש לך זמן מוגבל אולי עדיף לשקול גזע אחר לחלוטין.

אם אתה מחפש גזע טיפה גדול יותר ועם שיער ארוך – קנה גולדן רטריבר. עם זאת, אם אתם מחפשים גזע מעט קטן יותר עם שיער קצר, שנהנה ממשחקים ושובב ביותר אז כלב לברדור הוא הבחירה הטובה יותר. כמו כן ניתן למצוא כלבי גולדן רטריבר במגוון צבעים שונים, אבל אצל הלברדורים מגוון הצבעים נפוץ יותר וקל יותר למצוא כלב בצבע שבו אתם חפצים.

שני הגזעים הם כלבי משפחה נהדרים, אבל הטמפרמנט יכול להשתנות מכלב לכלב אז אולי כדאי לדבר עם אנשים שיש להם אחד מהגזעים לפני שתחליט.

גם הגולדן רטריבר וגם הלברדור רטריבר הם גזעי כלבים פופולריים מאוד. יש להם קווי דמיון רבים, אבל יש גם כמה הבדלים מרכזיים בין שני הגזעים. במאמר זה, עברנו על כל התכונות של כל גזע כולל גודל, נשירה, מזג ורמת פעילות.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.