כלב הרים פירנאי

כלב הרים פירנאי הוא כלב לבן גדול שמקורו באזורים ההרריים של דרום צרפת. הגזע גדל במקור כדי לשמור על בעלי חיים במרעה הרים וניתן להשתמש בו גם ברעי בעלי חיים. הם ידועים באופיים העדין עם ילדים ונחשבים לאחד הגזעים הטובים ביותר למשפחות עם ילדים.

כלב הרים פירנאי הוא כלב עבודה ומשמש בשל כוחו וגודלו ברעיית הרים לפחות מאז המאה ה-17. הם כלבים עדינים וטובים שידוע כי הם נהדרים עם ילדים. הגזע המסוים הזה נחשב לאינטליגנטי מאוד ויכול להיות עצמאי למדי. הם אינם דורשים טיפוח רב מכיוון שהפרווה שלהם משילה לכלוך ומים, ומצריכה צחצוח שבועי בלבד.

YouTube video

אופי והתנהגות

סוג כלבים ענקיים אלה נהנים ממקום רב בו הם יכולים להתרוצץ ולשחק בחוץ, אך אסור להשאיר אותם לבד בחצר זמן רב מדי מכיוון שהם יחפרו בורות כדי לבדר את עצמם. בנוסף, גזע זה אינו מסתדר היטב עם חתולים או חיות מחמד קטנות אחרות בשל אופיים המגן, הדחף להגן על מה שהוא מחשיב כטריטוריה שלו חזק מאוד אצל כלב ההרים הפירנאי.

YouTube video

למרות גודלם, כלבים אלו אינם נחשבים לבעלי אנרגיה גבוהה ויכולים להסתפק ברביצה בבית או בחצר רוב שעות היום. עם זאת, הם כן אוהבים הליכה או ריצה ארוכה ויהיו שותפים נהדרים לטיולים.

כלב הרים פירנאי הם בחירה מצוינת למי שרוצה גזע כלבים גדול מאוד שהוא גם עדין וגם אינטליגנטי. הם צוברים פופולריות בכל העולם ונהיים יותר ויותר נפוצים אצל משפחות.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: