הוואנז

אם אתם מחפשים כלב קטן שיהיה בן לוויה לכל החיים, גזע הוואנז הוא בחירה מצוינת. לצרור השמחה הרך הזה יש אישיות גדולה למרות שהוא קטן, והוא מושלם אם יש לכם אלרגיות או אסטמה כי מדובר על כלב היפואלרגני. כלבי הוואנז משירים מעט מאוד קשקשים (שהם הגורם המרכזי לאלרגיה מכלבים) והם אינם משירים שיער.

כלבי הוואנה הורבעו מהגזע בישון טנריף, כלב לוויה זעיר מקובה. בימי קדם, גזע זה שימש על ידי מלחים כדי לחבר אותם במסעות ארוכים בים.

YouTube video

כיום, המטרה שלהם היא יותר לבדר ולהתבדר! הם זקוקים לחברות אנושית יומיומית או שהם יהפכו בודדים ועצובים. אם יש לכם חיות מחמד אחרות בבית כמו חתולים או חיות פרוותיות קטנות, זה בסדר כי כלבי הוואנז מסתדרים עם כולם. אם אתה גר לבד, עם זאת, אולי תרצה לשקול לאמץ שני כלבי הוואנז כדי שהם לא יהיו עצובים מדי כשהם נשארים לבד כל היום בזמן שאתה בעבודה.

אופי ותכונות

תוחלת החיים של כלב הוואנז היא בין 12 ל-15 שנים, כך שיהיה לך את החבר הכי טוב שלך להרבה זמן. ההוואנז ידוע ככלב משפחה מצוין כי הוא אוהב תשומת לב ויעשה הכל כדי שכולם יהיו מרוצים. גם לא אכפת להם אם תרצו להלביש אותם או לתת להם תספורות "כלבלביות" מיוחדות עם קשתות או סיכות מפוארות, מה שהופך אותן למושלמות למשפחות שאוהבות דברים כאלה! (ההתנהגות הזו היא לחלוטין לכיף, הם למעשה לא צריכים את התספורות האלה.)

YouTube video

כלב הוואנז זקוק לפעילות גופנית יומיומית, אבל לא צריך הרבה מכיוון שהם כלבים קטנים. אפשר להסתובב איתם מסביב לבלוק או לשחק בלהביא ולתפוס בתוך הבית. עם זאת, זכור שקשה לנקות את הפרווה שלהם אם הם נרטבים, אז אולי לא תרצה להוציא אותם לטיול בגשם.

קל מאוד לאלף כלבי הוואנז. למעשה, לעתים קרובות הם נחשבים לאחד מגזעי הכלבים החכמים ביותר. הם לומדים פקודות חדשות במהירות ואוהבים לרצות את בני האדם שלהם.

אם אתם מחפשים כלב היפואלרגני קטן שקל לאלף אותו ומסתדר עם כולם, ההוואנז מושלם עבורכם! גזע זה יגרום לך לצחוק ולאהוב אותך ללא תנאים.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: