גזע כלבי בית: 19 סוגי כלבים שמתאימים לבית

מי לא רוצה כלב מושלם למגורים בבית? גזע כלבי בית יצטרכו להיות מסוגלים להסתדר עם ילדים, אנשים חדשים ושכנים, להיות מרוצים בבית כל היום, ולא להיות עם הרבה אנרגיה עודפת להתרוצץ בחלל הקטן שלכם. הנה הרשימה שלנו של סוגי הכלבים הטובים ביותר לבית.

בולדוג צרפתי למכירה

בולדוג צרפתי

כלבים אלה גודלו במקור כבני לוויה לאנשים בדירות או בתים, וממשיכים להיות חיות מחמד נהדרות שמתאימות לבית. הם מאוד לא פעילים בתוך הבית וצריכים רק הליכה קצרה פעם ביום כדי להקל על עצמם. הם גם יתרפקו איתך על הספה כל היום אם תאפשר להם.

אין להם הרבה אנרגיה ולכן לא דורשים חצר גדולה למשחק מה שהופך אותם לגזע כלבי בית מצוין. הם נהדרים עם חיות מחמד וילדים אחרים, אבל עשויים להיות קצת קשים לאימון כי הם כל כך עקשנים לפעמים. אם אתה יכול ללמד אותם טריקים, הם יתפסו די מהר.

בישון פריזה למכירה

בישון פריזה

הכלב הקטן הזה נחשב לאחד מכלבי הדירות הטובים ביותר מכיוון שהם רגועים מאוד ואינם אוהבים לעורר רעש. הם צריכים רק חצר קטנה לשחק בה בחוץ, אבל צריך גם ללכת לפחות הליכה אחת בכל יום. כמו כן מדובר על כלב היפואלרגני קטן שלא משיר שיער, מה שהופך אותו למושלם למגורים בתוך בית.

לא אכפת להם להישאר לבד בפנים במשך רוב היום, אבל ישתעממו אם לא תהיה להם חברה. זהו גזע כלבי בית שמסתדר היטב עם חיות מחמד ואנשים אחרים כאחד ואוהב להיות בקרבת ילדים.

שיצו למכירה

שיצו

הכלב הנינוח הזה מושלם עבור מגורים בבית. הם שוקלים רק כ-9 קילו ואינם דורשים בהכרח טיול בחוץ כל יום מכיוון שהם יכולים ללכת לבד במידת הצורך. הכלבים האלה אוהבים אנשים יותר מהכל ויעקבו אחריכם מחדר לחדר בדירתכם. זהו גזע קטן שלא משיר שיער, מה שהופך אותו למושלם למגורים בתוך בית.

הם יכולים להיות קצת קשים לאימון, אבל עם מספיק סבלנות ופינוקים, הם בסופו של דבר יבינו את זה. אסור להשאיר את השיצוס לבד במשך יותר מ-4 שעות בכל פעם, אחרת הם עלולים להפוך להרסניים.

צ'יוואווה למכירה

צ'יוואווה

הכלבים הזעירים הללו רגישים מאוד למזג אוויר קר, ולכן חשוב שאם אתם גרים במקום חורפי, שיהיה לכם בית עם חימום. הם יכולים גם להיות קצת מתוחים וינבחו על כל דבר שהם רואים כחשוד, הם טובים עם אנשים שהם מכירים, אבל ישמרו מרחק מזרים. צ'יוואווה הוא אחד מסוגי הכלבים לבית הפופולריים ביותר.

הם מסתפקים בלהישאר לבד בבית כל היום, כל עוד הם מטיילים בחוץ פעם או פעמיים. הם אינם זקוקים לפעילות גופנית רבה כלל ונהנים להתרחק מצרות. אם אתה גר במקום שאינו מאפשר כלבים מעל 11 קילו, אז הצ'יוואווה הוא מושלם עבור הבית שלך.

תחש

תחש

כלבי הציד הקטנים האלה עשויים להיראות מצחיקים בגלל גופם הארוך והרגליים הקצרות שלהם, אבל הם למעשה חכמים מאוד וניתן לאלף אותם בקלות. הם לומדים טריקים במהירות ואוהבים להישאר עסוקים בפנים כשקר בחוץ. עם זאת, חיוני שכלבי תחש קטנים יקבלו כמות מספקת של תשומת לב, מכיוון שהם עלולים להיות נסוגים והרסניים כאשר הם כלואים לאורך זמן רב מדי.

בגלל רקע הציד שלהם, הכלבים האלה אוהבים להסתובב בחצר ולחקור, כך שאם אתם גרים במתחם דירות ללא חצר, ייתכן שזה לא הגזע הטוב ביותר עבורכם. אבל, אם אתה יכול לספק להם חצר בגודל נחמד או אפילו רק חדר ייעודי בבית שלך להתרוצץ בו, הם יהיו בסדר גמור.

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל למכירה

קבליר קינג צ'ארלס ספנייל

הכלבים העדינים האלה מושלמים לאנשים שגרים בבתים ודירות. הם שוקלים רק כ-9 קילו ואינם דורשים פעילות גופנית רבה (למרות שהם בהחלט נהנים להשתולל בחוץ). הם גם מסתדרים היטב עם חיות אחרות ואוהבים להיות בקרבת אנשים.

מכיוון שהם כל כך חברתיים, חשוב שתבלה איתם זמן טוב מדי יום. השארתם לבד יותר מדי זמן עלולה לגרום להתנהגות הרסנית כשהם משועממים. אם אתה עובד שעות ארוכות ולא יכול להיות לעתים קרובות בבית, עדיף למצוא גזע אחר של כלבים שמתאים יותר לאורח החיים שלך.

הוואנז

הוואנז

הוואנז הוא עוד גזע נהדר של כלב חמוד למגורים בבית. הם פעילים מאוד בתוך הבית ואוהבים להיות ליד המשפחה שלהם. הם גם אחד הגזעים הקלים ביותר לאילוף לעשיית צרכים בחוץ.

מכיוון שהם אינם דורשים פעילות גופנית רבה, הכלבים הללו מושלמים עבור אנשים שחיים בחללים קטנים. עם זאת, חשוב שתעסיק אותם עם צעצועים מעניינים, אחרת הם ישתעממו ועשויים להתחיל ללעוס דברים שהם לא צריכים. אם יש לכם משפחה, הם יסתדרו מצוין עם הילדים וחיות מחמד אחרות.

פאג סיני למכירה

פאג סיני

פאגים הם כלבי דירות נהדרים מכיוון שהם שוקלים רק כ-11 קילו ואינם זקוקים להרבה פעילות גופנית. הם מאוד חברתיים, כך שתראה אותם עוקבים אחריך בכל מקום בבית שלך.

החבר'ה הקטנים האלה עשויים להתקשות להסתדר עם חיות מחמד אחרות, אז עדיף להיות זהיר כאשר מציגים אותם לבעלי חיים או אנשים חדשים בפעם הראשונה. גזע זה מסתדר בצורה הטובה ביותר בבתים עם לפחות אדם אחד שנשאר בבית לעתים קרובות ויכול לתת לו תשומת לב רבה.

וויפט

וויפט

הוויפט הוא עוד גזע נהדר למגורים בבית מכיוון שהם שוקלים רק כ-15 קילו ואינם דורשים הרבה פעילות גופנית. הם פעילים מאוד בתוך הבית, כך שהם בטוח ישמחו אותך.

הם גם אחד הגזעים הקלים ביותר לאילוף לעשיית צרכים בחוץ. כלבים אלה אוהבים אנשים ומסתדרים מצוין עם ילדים וחיות אחרות. עם זאת, מכיוון שהם גודלו לצוד, הם עשויים לנסות לרדוף אחרי חיות קטנות יותר או חיות מחמד שחיות בביתך. הקפד לפקוח עליהם עין כאשר אתה מציג אותם לחברים פרוותיים חדשים.

בולדוג אנגלי

בולדוג אנגלי

בולדוגים הם עוד גזע שמתאים למגורים בבית מכיוון שהם אינם דורשים הרבה פעילות גופנית. הם יכולים לגור בבית בסדר גמור כל עוד הם מקבלים את ההליכה היומית הנדרשת. כמו כן כדאי לאמן אותם לעשיית צרכים כבר מגיל צעיר.

הכלבים האלה אוהבים אנשים ויעקבו אחריך לכל מקום שתלך. עם זאת, היזהר, אם נשארים לבד במשך 4 שעות בכל פעם, הם עלולים להפוך להרסניים או לנסות לברוח מהבית שלך. לבולדוגים לא אכפת להישאר בבית כל היום, אבל צריכים להיות הרבה חברה אחרת הם עלולים להראות סימנים של חרדת נטישה.

בוסטון טרייר

בוסטון טרייר

הגזע הבינוני הזה מושלם למגורים בבית. הם מאוד רגועים ואוהבים להיות ליד אנשים. כלבי בוסטון טרייר שוקלים רק כ-10 קילו, כך שהם לא צריכים הרבה פעילות גופנית כדי להישאר בריאים, אבל עדיין צריכים להגיע לטיול היומי בחוץ כדי לעשות את הצרכים שלהם. ניתן להשאיר את הבוסטון טרייר לבד בביתך למשך 4 שעות או יותר בכל פעם ולא יגרום לבעיות. הם אפילו ישבו איתך על הספה ויצפו בטלוויזיה כל היום אם תאפשר להם.

גרייהאונד איטלקי

גרייהאונד איטלקי

כלבי גרייהאונד איטלקיים הם כלבים פעילים מאוד שאוהבים להיות בקרבת אנשים. גזע זה שוקל רק כ-4 קילו, כך שהם יכולים לחיות באושר בבית ללא מקומות לינה מיוחדים.

הם עשויים לדרוש כמה טיולים מדי יום כדי להישאר בריאים, אבל לא יותר מדי. כלבי גרייהאונד איטלקיים מסתדרים היטב עם חיות וילדים אחרים, אבל צריכים גם להיות בחברה כשהם נשארים לבד כדי למנוע חרדת פרידה.

סיני מצוייץ

סיני מצוייץ

סיני מצוייץ הוא גזע נהדר למגורים בבית מכיוון שהם קטנים מאוד ואינם דורשים הרבה פעילות גופנית. הם אוהבים להיות בקרבת אנשים ויעקבו אחריך בביתך.

מכיוון שאין להם שיער, כלבים אלה אינם מנשירים והם מושלמים עבור אנשים שאלרגיים לקשקשים של חיות מחמד. הם מסתדרים הכי טוב בבתים עם לפחות אדם אחד שנשאר בבית לעתים קרובות כדי לתת להם תשומת לב.

גריפון בריסלי

גריפון בריסלי

גריפון בריסלי הם גזע נהדר למגורים בדירות מכיוון שהם לא דורשים פעילות גופנית רבה וישמחו להיות סביבך כל היום.

הכלבים האלה שוקלים רק כ-4 קילו, אבל כן צריכים טיולים יומיומיים בחוץ כדי להישאר בריאים. כלבי גריפון בריסלי יכולים לגור בבית בסדר גמור כל עוד הם מקבלים את תשומת הלב שהם חושקים בה. בדרך כלל הם מסתדרים עם חיות וילדים אחרים, אך עשויים לנסות להראות דומיננטיות כלפי חיות מחמד קטנות יותר או בעלי חיים שחיים בביתך.

ביגל למכירה

ביגל

הביגל הוא גזע כלבים נוסף שמומלץ למגורים בבית. הכלבים האלה מאוד ידידותיים ואוהבים לבלות עם האנשים שלהם בתוך הבית.

הם שוקלים רק כ-9 קילו, כך שהם אינם זקוקים לפעילות גופנית רבה, אך עדיין צריכים לקבל את ההליכה היומית הנדרשת כדי לאמן אותם לעשיית צרכים. ביגלים מסתדרים היטב עם חיות וילדים אחרים, מה שהופך אותם לכלבי לוויה נהדרים. אם נשארים לבד לפרקי זמן ארוכים, הם עלולים להפוך להרסניים או לנסות לברוח מהבית שלך.

שנאוצר ננסי

שנאוצר ננסי

שנאוצר ננסי הוא גזע נהדר למגורים בבית מכיוון שהם קטנים מאוד ואינם דורשים הרבה פעילות גופנית. הם אוהבים להיות בקרבת אנשים ויעקבו אחריך בביתך.

הכלבים האלה שוקלים רק כ-7 קילו, אבל כן צריכים טיולים יומיומיים בחוץ כדי להישאר בריאים. שנאוצרים מיניאטוריים יכולים לחיות בבית בסדר גמור כל עוד הם מקבלים את תשומת הלב שהם משתוקקים להם. בדרך כלל הם מסתדרים עם חיות וילדים אחרים, אך עשויים לנסות להראות דומיננטיות כלפי חיות מחמד קטנות יותר או בעלי חיים שחיים בביתך.

פומרניאן למכירה

פומרניין

פומרניין הוא גזע נהדר למגורים בבית מכיוון שהם קטנים מאוד ואינם דורשים הרבה פעילות גופנית. הם אוהבים להיות בקרבת אנשים ויעקבו אחריך בביתך. הם יכולים להיות די נבחנים, כאשר הם רואים אנשים זרים או בעלי חיים אחרים.

הכלבים האלה שוקלים רק כ-3 קילו, אבל כן צריכים טיולים יומיומיים בחוץ כדי להישאר בריאים. כלבי פומרניין יכולים לחיות בבית בסדר גמור כל עוד הם מקבלים את תשומת הלב שהם משתוקקים להם. בדרך כלל הם מסתדרים עם חיות וילדים אחרים, אך עשויים לנסות להראות דומיננטיות כלפי חיות מחמד קטנות יותר או בעלי חיים שחיים בביתך.

פמברוק וולש קורגי

פמברוק וולש קורגי

כלבי קורגי הם גזע נהדר למגורים בבית מכיוון שהם אינם דורשים פעילות גופנית רבה וישמחו להיות סביבך כל היום.

כלבים אלה שוקלים רק כ-11 קילו, כך שהם אינם זקוקים לפעילות גופנית רבה, אך עדיין צריכים לעבור את ההליכה היומית הנדרשת כדי לאמן אותם לעשיית צרכים. קורגים מסתדרים היטב עם חיות וילדים אחרים, מה שהופך אותם לכלבי לוויה נהדרים. אם נשארים לבד לפרקי זמן ארוכים, הם עלולים להפוך להרסניים או לנסות לברוח מהבית שלך.

צ'ין יפני

צ'ין יפני

צ'ין יפני הוא גזע נהדר למגורים בבית מכיוון שהם קטנים מאוד ואינם דורשים הרבה פעילות גופנית. הם אוהבים להיות בקרבת אנשים ויעקבו אחריך בביתך.

כלבים אלה שוקלים רק כ-4 קילו, אבל כן צריך טיולים יומיים בחוץ כדי להישאר בריאים. כלבי צ'ין יפני יכולים לחיות בבית בסדר גמור כל עוד הם מקבלים את תשומת הלב שהם משתוקקים להם. בדרך כלל הם מסתדרים עם חיות וילדים אחרים, אך עשויים לנסות להראות דומיננטיות כלפי חיות מחמד קטנות יותר או בעלי חיים שחיים בביתך.

לסיכום, גזעי הכלבים המתאימים ביותר למגורים בבית יהיו מרוצים להיות כל היום בבית, יש להם הרבה סבלנות לילדים ובעלי חיים אחרים, ולא ידרשו פעילות גופנית רבה כדי להישאר בריאים ורגועים. כמו כן מומלץ לבדוק לגבי ביטוח בריאות לכלב שלכם לפני שאתם מביאים אותו הביתה. בדקו את הרשימה שהכנו לכם ובחרו את סוג הכלב המושלם לבית שלכם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.