דף הבית / מגזין / איך להתמודד עם פרעושים שהכלב הפיץ בבית?

איך להתמודד עם פרעושים שהכלב הפיץ בבית?

פרעושים הם אחד מסוגי המזיקים המטרידים ביותר שאפשר להתמודד איתם בבית. הם קטנים מספיק כדי להגיע ולהיכנס לכל מקום, והם זריזים מספיק כדי לברוח שלא תוכלו לתפוס אותם. 

פרעושים לרוב מעדיפים להיות על כלבים מאשר על בני אדם. אבל אם לכלב שלכם יש פרעושים, אז סביר להניח שהוא גם הפיץ אותם ברחבי הבית שלכם.

אם אתם מתחילים להרגיש גירוי וגירוד, זה הסימן הראשון שיכול להיות שיש לכם פרעושים בבית. יכול להיות שתצליחו לזהות את המזיקים הקטנים. בממוצע פרעוש מגיע לגודל של 2.5 מילימטר, לכן אפשר להצליח לראות אותו. הרגליים החזקות שלכם מאפשרות להם לזנק למרחק של 30 סנטימטר. 

כיצד להיפטר מפרעושים בתוך הבית

אם הכלב שלכם נושא איתו פרעושים, אז הבית שלכם יכול להפוך לחממה שלהם. הפרעושים לא חייבים להיות כולם במצב הבוגר שלהם, והם יכולים לשהות בבית גם במצב של ביצה, גולם וזחל. לכן חשוב להתמודד עם הבעיה בכל החזיתות.

כדי לעשות זאת צריך לטפל בכלב ובבית באותו הזמן. הנה הצורות המרכזיות איתן מתחילים להתמודד עם בעיית הפרעושים בבית:

  1. שימוש בשואב אבק עוצמתי: עברו עם השואב ביסודיות עם כל רצפות הבית, וכל הריפודים והמזרנים. חריצים ומקומות צפופים אחרים יכולים להיות מקום מושלם לפרעושים, לכן דאגו לכך שאתם עוברים עם השואב בכל חריץ וחריץ. כמובן שאת התכולה עם כל הלכלוך שהשואב אסף צריך לרוקן ישירות לאחר השימוש, כאשר אתם מקפידים לבוא איתה במגע מינימלי.
  2. השתמשו במנקה אדים בקיטור: בשביל לטפל בשטיחים וכל האביזרים המרופדים (כולל המזרנים והמיטות) עדיף לעבור עם מנקה קיטור אדים חזק. השילוב של חום גבוה וסבון הוא אויב של הפרעוש בכל שלבי החיים שלו. שימוש דגש על מקומות מרכזיים בהם הכלב שלכם אוהב לשכב ולשהות, וודאו לעבור עליהם באקסטרה יסודיות.
  3. כבסו את כל המצעים: כולל גם את המצעים של הכלב כמובן. שטפו את הכל בכביסה חמה ויבשו אותם בחום הגבוה ביותר. אם פלישת הפרעושים חמורה מאוד, שקלו פשוט לזרוק את כל המצעים לפח ולקנות חדשים.
  4. טיפול בעזרת כימיקלים: עדיף להשתמש בספריי נקודתי מאשר לפזר אבקה נגד מזיקים ברחבי הבית. בעזרת הספריי אפשר לטפל באופן נקודתי בפרעושים במקום לפזר חומר לא סימפטי בכל רחבי הבית. כמובן שצריך להתייעץ ראשית עם גורם מקצועי, אשר ימליץ לכם באילו חומרים כדאי להשתמש ובאיזו צורה וכמות. 

למה חשוב לפעול במהירות

מעל לכך שזה ממש לא נעים שיש פרעושים על הכלב שלכם וברחבי הבית. פרעושים יכולים גם להפיץ מחלות שונות ולהביא מזיקים נוספים.

אם הכלב שלכם סובל מפרעושים מבלי ששמתם לב לכך, הוא יכול לפתח חום גבוה וגם לסבול מתולעים. במידה וזה קורה גם אתם יכולים להידבק מהכלב שלכם בתולעים, לכן חשוב לשים לב ולהיות ערים לבעיה הזו. 

אנו ממליצים לתת לכלב טיפול מונע נגד פרעושים, ישנם כיום כדורים איכותיים שהכלב בולע והם מרחיקים ונפטרים מפרעושים שנמצאים על גופו. כמו כן ישנם קולרים מיוחדים שהכלב לובש, והם דואגים להרחיק כל מזיק שרק רוצה להתקרב לפרוות הכלב שלכם.

אלמוג קינן עם הכלבים שלו

כותב המאמר: אלמוג קינן

כבעלים של שני כלבי צ'יוואווה חמודים ואדם שאוהב כלבים מגיל צעיר, היה לי חשוב להביא אתר שיציג את המבחר הגדול של גזעי הכלבים שישנם למכירה. כך שכל מי שמחפש לקנות כלב יוכל לראות ולקבל רעיונות איזה סוג כלב הכי יתאים לו.

סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: