גרייהאונד איטלקי

כלב גרייהאונד איטלקי הוא כלב רוח ננסי קטן וחמוד להפליא. גזע כלבים קטן זה מושלם למשפחות שרוצות חיית מחמד אך אין להן זמן או מקום לטפל בכלבים גדולים יותר.

לכלבי גרייהאונד איטלקי יש היסטוריה ארוכה למדי. מקור הגזע באיטליה ושימש לציד ציד קטן, כמו ארנבות, במהלך ימי הביניים. הם קרובי משפחה של כלבי רוח אחרים.

כלבי גרייהאונד איטלקיים הם כלבים בעלי מראה אלגנטי מאוד, יש להם רגליים ארוכות וצוואר מעט מקומר. אפם ארוך עם עיקול קל, והלוע שלהם מחודד. הזנב שלהם דק וזורם לאחור, לא מזדקר החוצה או מסתלסל על הגב.

YouTube video

מאפיינים של גרייהאונד איטלקי

כלבי גרייהאונד איטלקי הם כלבים רזים מאוד שמפתיעים בחוזקם בגלל מידת הרזון שלהם. יש להם שרירים חזקים, והפרווה שלהם קצרה מספיק כדי שתוכל לראות אותם בקלות. לרוב הכלבים האיטלקיים יש פרווה אפורה או שזופה עם כתמים שחורים. כלבים מסוימים עשויים להיות גם לבנים עם כתמים שחורים בחלק התחתון של הפרווה שלהם.

אוזניו של הגרייהאונד האיטלקי מונחות גבוה על ראשו, מה שגורם להן להיראות כמעט כמו משולשים כשהן מזדקרות. עם זאת, כשהם רגועים האוזניים שלהם צונחות ונראות יותר מעוגלות.

לכלבי הגרייהאונד האיטלקיים יש הליכה מאוד ייחודית בזמן שהם הולכים. השרירים שלהם דקים ומהודקים, מה שמאפשר להם להזיז את הרגליים החזקות שלהם במהירות מבלי להתעייף.

YouTube video

אופי ותכונות

בסך הכל, כלבי גרייהאונד איטלקיים הם כלבים יפים שיהיו חיות מחמד נאמנות למשפחותיהם במשך שנים רבות! הם לא אנרגטיים כמו גזעים גדולים יותר של כלבים, אבל אוהבים לצאת לטיולים עם בעליהם כל יום. הם יכולים לחיות עד 12 שנים, מה שהופך אותם לאחד מגזעי הטוי עם החיים הארוכים ביותר.

כלבי גרייהאונד איטלקיים יכולים להיות מאוד ביישנים בקרב זרים ולעתים קרובות יתחבאו מאחורי בעליהם אם הם מפחדים. הם גם נבהלים מרעשים חזקים בקלות, מה שהופך אותם לגזע פחות מתאים עבור משפחות עם ילדים קטנים בבית.

הכלבים הקטנים האלה הם הטובים ביותר בבתים שבהם הילדים מבוגרים מספיק כדי להבין שהם צריכים להיות עדינים עם חיות מחמד. חשוב גם להרחיק את הכלבים האיטלקיים מילדים קטנים מכיוון שלמרות שהם קטנים בעצמם, לגורים הללו יש עצמות שבירות שעלולות להישבר בקלות כאשר הם נופלים או זורקים אותם.

למרות היותם עדינים לפעמים, הגורים החכמים האלה הם ציידים מצוינים! אפם הארוך עוזר להם לרחרח ארנבות או חיות אחרות המסתתרות בשיחים או מחילות. למרות שכלב גרייהאונד איטלקי הוא צייד נהדר, הם לא צריכים המון פעילות גופנית ויכולים לעשות זאת רק על ידי ריצה בבית או יציאה לטיולים היומיומיים.

YouTube video

טיפוח

כלבי גרייהאונד איטלקיים הם כלבים נקיים מאוד ולעתים קרובות ילכו לצרכים באזור אחד בחצר או בבית לפני השימוש בחלל הזה לפעילויות אחרות. כך לא יהיו לך הרבה מאוד בריחות בפנים. הם גם אוהבים להיות גבוה במקום שבו הם יכולים לראות את כל מה שמסביבם, אבל מכיוון שהם כל כך קטנים, זו לא בעיה גדולה.

כלבי גרייהאונד איטלקי הם חיות מחמד מצוינות לאנשים מבוגרים שעדיין רוצים כלב נאמן לצידם אבל אין להם ממש זמן לכלב שדורש המון אנרגיה כל יום. הגורים האלה אולי לא הבחירה הטובה ביותר עבור משפחות עם ילדים, אבל הם בהחלט יהוו תוספת נהדרת לבתים ללא ילדים קטנים שמתרוצצים. אז אם אתם מחפשים חיית מחמד אלגנטית ואינטליגנטית, ייתכן שהגרייהאונד האיטלקי הוא בדיוק הגזע בשבילכם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: