ג'ק ראסל

ג'ק ראסל הוא כלב בעל פרווה בצבע לבן, לאורך גופו ועל ראשו צבע חום, שחור או משולב. בעל עיני שקד כהות, אוזניו נראות בצורת וי המסמן את האינטליגנציה שלו וזהו סימן היכר חביב של הגזע.

ג'ק ראסל מאופיין בגודלו הקטן ובצורתו המלבנית, הליכתו חופשית נטולת מאמץ המביעה את בטחונו המולד. הגזע פותח באנגליה על ידי ג'ון ראסל למטרת ציד שועלים, למרות המראה המתוק והמצועצע, ג'ק ראסל הוא עובד חרוץ, נחוש וקל לאילוף. 

מאפיינים בולטים של ג'ק ראסל

טמפרמנטתוסס, סקרן, ידידותי
גובה כתפיים25-31 ס"מ
משקל4-7 ק"ג
תוחלת חיים12-14 שנים
YouTube video

תזונה

יש לתת לג'ק ראסל מזון איכותי, מסחרי או הכנה ביתית בפיקוח ואישור וטרינר. התזונה צריכה להתאים לגילו של הכלב (גור או מבוגר) בנוסף ישנם כלבים שעשויים לעלות משקל עודף, לכן יש לבקר את צריכת הקלוריות שלו, המשקל שלו, ומינון נכון בזמן אילוף. שימו לב אילו מאכלים אנושיים נכונים וטובים עבור כלבכם ואילו לא, יש להתייעץ עם הוטרינר במקרה של עודף משקל ודיאטה. 

טיפוח

פרוותו של הג'ק ראסל בעל שלושה סוגים – חלק, מחוספס, וזיפי משתנה מכלב לכלב. טיפוח פרוותו קלה ואינה דורשת מאמץ, מספיק סירוק עם מברשת אחת לשבוע. יש לבדוק את אוזניו פעם בשבוע ולנקות במידת הצורך שעווה או לכלוכים אחרים, בנוסף יש לקצוץ את ציפורניו אחת לחודש. 

התעמלות

YouTube video

ג'ק ראסל הוא כלב אנרגטי, דומיננטי לכן מתאים למשפחות שאוהבות לטייל הרבה בטבע. זקוק לפעילות רבה, משחקים מגוונים ואוהב לחפור בורות. ג'ק ראסל הוא כלב סקרן וחכם לכן יש לגדר היטב את הגינה, בגדר גבוהה וחזקה. 

אופיו הלוחמני עלול להוות בעיה בחיבור לאנשים שונים, יש לנהוג מההתחלה בחביבות בקרבתו כדי להתעלות על תכונה זו. עם זאת הגזע ידידותי ואוהב גם כלפי ילדים אך יש לשים לב להתנהגות הילד בקרבו על מנת שלא יחוש סכנה וירגיש צורך להתגונן או לתקוף. 

אילוף

YouTube video

ג'ק ראסל הוא גזע חכם ונוח לאילוף, אך בעל אופי דומיננטי אשר דורש מנהיג קשוח ועקבי. יש ליצור חשיפה לבעלי חיים אחרים או ילדים, בגיל צעיר של הכלב, על מנת למנוע התנהגות תוקפנית. זהו גזע שאוהב לעבוד ולהשתעשע לכן ניתן ללמד אותו טריקים משעשעים, משחקים ועבודה על בעיות. הם מתמסרים לכל עבודה כפי שמכירים מעולם הציד לכן מתפקדים היטב בזריזות, משחקי כדור, צייתנות, מסלולים ופיתויים.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: