צ'ין יפני

צ'ין יפני הוא גזע כלב טוי שגודל במקור ביפן. הם ידועים בפנים הפחוסות הייחודיות שלהם וברגליים הקצרות, כמו גם באישיות המתוקה והמקסימה שלהם.

למרות גודלם הקטן, כלבי צ'ין יפני הם גזע מרשים ומהווים חיות מחמד נהדרות. לעתים קרובות הם זוכים לכינוי "כלב ארנבת" או "אריה קטן". מקסים ומרשים, צ'ין יפני הוא כלב נהדר באופן כללי.

כלבי צ'ין יפני הם כלבים קטנים עם אישיות גדולה. הם שוקלים בין 2.3 ל-4.5 קילוגרמים כשהם בגודל מלא, כך שהם כלב הברכיים המושלם למי שרוצה חבר צמרירי להתכרבל איתו. הם נוטים להיות שריריים ומאוזנים היטב, מכיוון שהם גודלו במקור ככלבי לוויה שיכלו לצוד גם ארנבות בטבע.

YouTube video

היסטוריה של הגזע

הגזע פותח ביפן והוא אחד הגזעים הפופולריים ביותר במדינה כיום. כפי שמרמז שמם, כלבי צ'ין יפני גודלו כדי להיות כלבי לוויה של האצולה היפנית. הם נהנו מחיי נוחות ומותרות עד מלחמת העולם השנייה, אז כמעט נכחדו עקב פשיטות הפצצה שהרסו כלביות רבות. עם זאת, מספרם גדל אט אט מאז, שכן אלו ששרדו את המלחמה עבדו קשה כדי לשמר את הגזע הנפלא הזה.

כלבי צ'ין מכונים גם ספנייל יפני או שפיץ יפני. מאמינים שהם הובאו ליפן על ידי מלחים פורטוגזים במהלך המאה ה-16. צ'ין יפני היה פופולרי במיוחד בקרב קיסר יפן, אשר הראה את אהבתו לגזע זה בכך שהעניק להם קצבה עבור כל גור שנולד. הם קיבלו את שמם הנוכחי בתחילת המאה ה-19, והגזע הוכר לראשונה על ידי המועדון האמריקאי לכלבנות בשנת 1888.

YouTube video

אופי ומאפיינים

כלבי צ'ין יפני הם חיות מחמד נהדרות למשפחות עם ילדים. הם עדינים ואוהבים, אבל יש להם גם צד שובב. הם נהנים לשחק אחזור ויבדר אותך במשך שעות. הם גם כלבים נהדרים למגורים בדירה, מכיוון שהם לא צריכים הרבה מקום ואוהבים להיות בקרבת אנשים.

מכיוון שהגזע כל כך עדין, הם לא מהווים כלבי שמירה טובים. אין סיכוי שהם יתקפו או ינשכו אם הם מרגישים מאוימים, לכן עדיף שיהיה כלב אסרטיבי יותר להגנה בבית.

YouTube video

המאפיין הבולט ביותר של צ'ין יפני הוא רגליו הקטנות. הרגליים שלהם כל כך קצרות שהן כמעט דומות לכפות. תנוחת הסנטר גורמת להם להיראות כאילו הם הולכים על קצות האצבעות. לגזע יש גם פנים פחוסות ייחודיות, מה שנותן להם את "הפרצוף הפחוס" האופייני להם.

כלבי צ'ין יפני חיים בדרך כלל עד גיל 10 ואוהבים להיות בקרבת אנשים. הם גזע נהדר למי שרוצה בן לוויה נאמן ואוהב. אם אתם מחפשים כלב קטן ומלא אישיות, צ'ין יפני עשוי להיות ההתאמה המושלמת עבורכם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: