כלבים למכירה / מגזין / סוגי לברדור רטריבר

סוגי לברדור רטריבר

  להצעת מחיר על כלב למכירה (החל מ- 12,000 ש"ח) השאירו פרטים:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  ישנם שני סוגים מרכזיים של לברדור רטריבר: לברדור אמריקאי ולברדור אנגלי. למרות שהם עשויים להיראות דומים, יש להם מקורות שונים ומאפיינים המגדירים אותם. להלן מבט על כל סוג ביתר פירוט.

  מקורו של כלב הלברדור רטריבר במחוז הקנדי ניופאונדלנד ולברדור. הם גדלו במקור כדי לעזור לדייגים לגרור רשתות, לחלץ דגים מהמים הקרים ולסייע במשיכת עגלות.

  האופי הרגוע שלהם הופך אותם לחיית מחמד משפחתית נהדרת שאוהבת ילדים עד מאוד. הם בעלי חיים אינטליגנטיים המגיבים היטב לאימון חיזוק חיובי ואוהבים לרצות את בעליהם. על פי מועדון הכלבנות האמריקאי, הם מדורגים כאחד הגזעים הפופולריים ביותר בכל הזמנים, ביחד עם קרובי המשפחה שלהם – הגולדן רטריבר.

  לברדור אמריקאי מול לברדור אנגלי

  ישנם הבדלים עדינים בין התנהגות הלברדורים האמריקאים והלברדורים האנגליים, שבדרך כלל תוכלו לראות אותם מיד אם אתם יודעים מה אתם מחפשים. הנה מבט על המאפיינים הייחודיים של כל גזע.

  לברדור אמריקאי

  לברדור אמריקאי

  הלברדור האמריקאי הוא הפופולרי יותר מבין שני הסוגים, ומעט גדול מהמקבילה הבריטית. יש לו ראש רחב יותר עם אוזניים רחבות יותר, מבנה גוף עבה וחזק יותר ורגליים קצרות יותר. הם גם נולדים בצבע חום שוקולד או שחור, אשר מתבהר לחום זהוב שזהו הצבע הידוע של כלבי לברדור עם הזמן.

  לברדור אנגלי

  לברדור אנגלי

  בהשוואה לעמיתיהם האמריקאים, הלברדורים האנגלים רזים יותר מסביב עם רגליים ארוכות יותר שקטנות יחסית לשאר גופם. לראשיהם יש כתרים שטוחים יותר עם לוע צר יותר ואוזניים קטנות יותר המתקפלות בדרך כלל קדימה. הם נוטים להיות גם בצבע כהה יותר, בדרך כלל יש להם פרווה שחורה שמתפוגגת לגוונים של צהוב וחום שוקולד.

  כיצד להבדיל בין לברדור אמריקאי ולברדור אנגלי

  אמנם המראה שלהם עשוי לחפוף מעט, אבל יש כמה דרכים לזהות אם אתה מסתכל על לברדור אמריקאי או אנגלי. ראשית, ללברדור אנגלי בדרך כלל יש אוזניים עומדות ישרות במקום להתקפל קדימה.

  הפרווה שלהם גם נוטה להיות בצבע כהה יותר בגלל מכיל יותר פיגמנט מלנין במהלך ההתפתחות, כך שצריך להקפיד על טיפוח מתאים לכלב הלברדור. מצד שני, ללברדורים אמריקאים יש אפים בולטים עם נחיריים שיושבים גבוה על לועיהם. יש להם גם זנבות ישרים יותר התלויים מחלצותיהם במקום להתכרבל כלפי מעלה בצורת "חרב" כשהם מכשכשים בהם בהתרגשות.

  מקורם של שני סוגי הלברדור רטריבר הוא בקנדה והם מהווים חיות מחמד משפחתיות פנטסטיות. עם זאת, חשוב גם להיות מסוגל להבדיל בין סוג אחד למשנהו כדי לקבוע איזה מתאים יותר לאורח החיים שלך. הם אולי נראים דומים, אבל הלברדורים האמריקאים והאנגליים מתנהגים לעתים קרובות גם בצורה שונה בשל תקני הרבייה השונים שלהם לאורך זמן.

  צוות כלב נבון

  אודות כותב המאמר

  התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום של כלבים למכירה, כדי שכל מי שמחפש כלב למכירה יוכל למצוא את הגזע המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

  סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: