לאונברגר

לאונברגר הם גזע כלבים בגודל בינוני עד גדול הידוע בפרוותו החלקה והטמפרמנט העדין. מקורם בלונברג, שבגרמניה ומקבלים את שמם מהעיר. כלבים אלו מכונים גם "הענקים העדינים" בשל אופיים השליו.

הם אחד הגזעים הפופולריים ביותר באירופה וידועים באינטליגנציה ובתוחלת החיים הארוכה שלהם. לאונברגרים יכולים לשקול בין 30 ל-55 קילו ולהגיע לגובה כתפיים של 65 עד 78 ס"מ.

YouTube video

אופי ומאפיינים

לאונברגר הוא כלב משפחה נהדר והוא טוב במיוחד עם ילדים בשל אופיו העדין. הם גם בעלי חיים סבלניים מאוד ומהווים כלבי שמירה מצוינים. קל לאלף כלבים אלה והם אוהבים לבלות עם משפחותיהם. יש להם תוחלת חיים של 10 עד 12 שנים.

לאונברגר הוא כלב רגוע שאוהב לבלות עם משפחתו. כלבים אלה הם סבלניים וצייתנים מטבעם, אך יש להם אינסטינקטים הגנה חזקים ולכן הם מהווים כלבי שמירה מצוינים. הם חלק ממשפחת כלבי העבודה ולכן הם צריכים פעילות גופנית יומיומית או הזדמנויות לשחק בחוץ. 

YouTube video

לאונברגר הוא כלב משפחה נהדר ובטוח יביא שנים של שמחה לכל בית. זהו גזע גרמני של כלבים גדולים שלמרות המראה המרשים שלו, ידוע במזגו העדין והעדין שלו. אם אתם מחפשים כלב גדול ועדין שיהווה תוספת נהדרת למשפחה שלכם, הלאונברגר עשוי להיות הגזע המושלם עבורכם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: