לאסה אפסו

לאסה אפסו הוא גזע כלבים קטן. הם נקראים גם 'כלב הדלאי לאמה' מכיוון שהוא היה מועדף בקרב נזירים בטיבט. יש להם פרווה ארוכה וחלקה וצבע פנים פנים שונה משאר הגוף שמכסה רק את העיניים והאף.

לכלב לאסה אפסו יש תוחלת חיים של 12 עד 15 שנים. הוא שוקל 6-8 קילו ומתנשא לגובה של 22-30 ס"מ ​​כאשר הוא בוגר. לאסה אפסו מגיע ב-3 צבעים שונים: שחור, כסף/זהוב או לבן, עם או בלי סימונים (סימונים כגון נקודות שיזוף על הפה, החזה, הרגליים). העיניים יכולות להיות חומות, כחולות או שילוב של שניהם.

YouTube video

אופי ותכונות

לאסה אפסו הוא גזע עדין, נאמן ומלא חיבה שאוהב להתכרבל וללטף אותו. הם מהווים חיות מחמד משפחתיות מצוינות ומעולות עם ילדים. הם גם מאוד ערניים וינבחו כדי ליידע אותך כשמישהו בדלת. לאסה אפסו הוא כלב שמירה טוב ויגן על משפחתו מפני סכנה.

גזע זה זקוק לפעילות גופנית מתונה, כגון הליכה של 30 דקות בכל יום. הם יכולים לגור בדירה אם הם מתעמלים מספיק, אבל הכי טוב עם חצר להתרוצץ בה. לאסה אפסו הוא כלב שקל לטפל בו – צריך להבריש אותם רק פעם פעמיים בשבוע ויש לגזוז את הציפורניים שלהם כל 4-6 שבועות.

YouTube video

לאסה אפסו הוא גזע נהדר כמעט לכל מי שרוצה בן משפחה מסור שאוהב להתכרבל ולהיות מחמד. הם מושלמים למשפחות עם ילדים, רווקים או כל מי שרוצה כלב שקל לטפל בו. אז אם אתם מחפשים חבר נאמן וחביב, לאסה אפסו עשוי להיות הגזע המושלם עבורכם.

כלב היפואלרגני שלא משיר שיער

לאסה אפסו הוא אופציה טובה למי שיש אלרגיות וסובל מנשירה של פרווה של כלבים. למרות שקשה למצוא כלב שהוא היפואלרגני לחלוטין, ידוע כי גזע זה נוטה פחות לעורר אלרגיות אצל אלו עם רגישות או אלרגיות לקשקשים של כלבים. למי שלא מכיר את המשמעות של כלבים היפואלרגנים, זה מתייחס לרמות נמוכות של אלרגנים כמו קשקשים ורוק הגורמים לתגובות אלרגיות.

YouTube video

לאסה אפסו הוא גם אינטליגנטי מאוד ובעל חוש ריח חד המאפשר לזהות כל פולש בשל יכולות השמירה המצוינות שלו. זה הופך את לאסה אפסו לתוספת המושלמת עבור משפחות רבות, הוא יכול לשמש גם ככלב שמירה וגם כבן לוויה נאמן. גזע זה ידוע גם בכך שהוא מאוד אדיב ועדין עד כדי כך שהם נודעים כביישנים בקרב זרים, מה שהופך אותם לאופציה מושלמת עבור אנשים עם ילדים שכן זה יאפשר לכלב להתרגל לשנות הגדילה שלהם.

לאסה אפסו ידוע כאוהב ילדים גם כאשר כלבים אחרים נוטים לא להתייחס אליהם בחביבות או בכלל בגלל גודלם הקטן. כאשר מביאים חיית מחמד חדשה לבית, תמיד טוב לוודא שחיות המחמד האחרות שלך מרגישות בנוח עם הוספה של חיה נוספת למשפחה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: