מלטיפו

מלטיפו (Maltipoo) הוא גזע כלבים מתוק שנוצר מהכלאה של מלטז עם פודל טוי. זהו כלב שידוע בכך שיש לו אופי כיפי ואוהב, והוא מאוד אוהב לשחק ולהשתובב. מלטיפו הוא גזע כלבים שמתאים במיוחד למחייה בתוך הבית, והוא מסתדר מצוין עם משפחה וילדים.

זהו גזע היפואלרגני שלא משיר שיער יש לו פרווה דומה למלטז עם טיפה סלסול שהוא קיבל מהפודל. הוא יכול להגיע במגוון צבעים כמו: לבן, קרם, חום, אדום ועוד.

כלבי מלטיפו אוהבים מאוד להיות בחברת אנשים ובעיקר המשפחה שלהם. הם קשורים מאוד לבעלים שלהם ומבקשים כל הזמן חום ואהבה.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטמתוק, אוהב, חברותי
גובה כתפיים20-30 ס"מ
משקל3-9 ק"ג
תוחלת חיים10-13 שנים
YouTube video

תזונה

המלטיפו אמור להסתדר מצוין עם מזון כלבים איכותי המכיל את כל הערכים התזונתיים שהכלב צריך. כמו כן צריך לתת לכלב שלכם אוכל מותאם לגילו (גור, בוגר או מבוגר).

כדי שהכלב שלכם לא יסבול מעודף משקל, הקפידו על תזונה מאוזנת. לגבי הכמות, כלל אצבע שימושי הוא לתת לכלב אוכל פעם ביום בכמות שהוא מסיים תוך 5 דקות. אם הוא מסיים את האכילה ונשאר אוכל בכלי, ברוב המקרים מדובר בכמות גדולה מדי בשבילו. בכל מקרה התייעצו עם הוטרינר שלכם לגבי כמו וסוג המזון שאתם נותנים לכלב המלטיפו שלכם.

במידה ואתם מעוניינים לצ'פר את הכלב שלכם בממתקים (כמו גם להשתמש בזה ככלי לאילוף הכלב), הקפידו לתת לו כמות מתונה, משום שגם זה יכול להוביל לעלייה במשקל הכלב.

טיפוח

YouTube video

המלטיפו בעל פרווה שלא נושרת, אשר דומה לפרווה של כלב מלטז עם סלסול קל שקיבל מהצד של הפודל. חשוב להבריש את הפרווה של המלטיפו בכל יום, כדי שלא יווצרו קשרים ולכלוך. אחת לתקופה כדאי לספר את הכלב, בין אם אתם עושים זאת בעצמכם ובין אם אתם מחליטים לקחת אותו לספר כלבים.

כמו כן חשוב לעקוב אחר אורך הציפורניים של הכלב ולגזוז לו אותן כאשר הן מתארכות יתר על המידה. במידה והציפורניים של הכלב יהיו ארוכות מדי, זה יכול לגרום לו לבעיות וכאבים בזמן הליכה וריצה. ולבסוף, צחצחו לכלב את השיניים באופן קבוע, כדי שהן ישמרו נקיות ובריאות.

התעמלות

המלטיפו הוא כלב שאוהב מאוד לשחק ולהתרוצץ, הקפידו לשחק איתו ולטייל איתו על בסיס יומי. כמו כן בגלל גודלו הקטן, לרוב המלטיפו יוכל להסתדר רוב היום בתוך הבית, אבל חשוב שיהיה לו מספיק מרחב כדי שיוכל להוציא מרץ כראוי.

המלטיפו יאהב מאוד לשחק עם הבעלים שלו, הם כלבים חמים מאוד ומאוד אוהבים לעשות פעילויות ביחד עם בני המשפחה שלהם. במידה וישנם ילדים במשפחה, המלטיפו ישמח לשחק איתם.

אילוף

YouTube video

מלטיפו יכול להיות כלב נהדר לבעלים ללא נסיון באילוף, משום שקל מאוד לאלף אותם והם לומדים במהירות. כמו כן הם מסתדרים מצוין בבתים עם בעלים מבוגרים או עם ילדים קטנים.

חשוב ללמד את המלטיפו שלכם כיצד לבצע את צרכיו מחוץ לבית, ואת צורת ההתנהגות הנאותה בתור כלב מחמד.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: