בול טרייר ננסי

בול טרייר ננסי (מיניאטורי) הוא גזע שובב שאוהב לשחק, לפעמים הוא יכול גם להיות עקשן, אבל מעל הכל הוא מסור ונאמן לבעלים שלו. זהו גזע שמהווה בן לוויה מושלם והוא פורח כאשר הוא מקבל המון תשומת לב ואהבה, וכמו כן גם פעילות ומשחקים מרובים.

בול טרייר ננסי הוא כלב בגודל בינוני, חסון, עם הליכה מרשימה שמרמזת על החוזק והזריזות שלו. סימן ההיכר של הגזע הוא הראש הגדול דמוי הביצה עם אוזניים מחודדות. 

לרוב הבול טרייר הננסי יהיה בצבע לבן, כאשר יכולות להיות לו נקודות בגוף ובפנים בצבעים אחרים. אך ישנם גם כלבים בצבעים שונים כמו: חום, שחור ואפור. כמו כן ניתן למצוא כלבי בול טרייר ננסי עם דוגמאות שונות של צבעים, כמו פסים, חברבורות, נקודות ועוד.

YouTube video

ישנם 4 נקודות בולטות שיגרמו לבול טרייר המיניאטורי שלכם להיות כלב שמח ומחונך:

  1. הרגל מגיל צעיר לחברת אנשים וכלבים אחרים
  2. אימון קפדני אך אוהב
  3. כמות פעילות מספקת
  4. הרבה זמן איכות עם הבעלים והמשפחה

עם כל הנקודות האלו מבוצעות כראוי הכלב שלכם יגדל להיות נאמן, אוהב, חביב ובן לוויה מושלם.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטשובב, מקסים, שמח
גובה כתפיים25-35 ס"מ
משקל8-12 ק"ג
תוחלת חיים11-13 שנים

תזונה

הבול טרייר הננסי אמור להסתדר מצוין עם מזון כלבים יבש באיכות גבוה. התזונה של הכלב צריכה להתאים לגילו, כאשר צריך לקנות לו את האוכל המתאים במידה והוא גור קטן, כלב בוגר, או כלב מבוגר.

בול טרייר מיניאטורי זקוק לתזונה איכותית המכילה סידן טבעי, בייחוד כאשר הוא גור צעיר. ישנם בתי גידול אשר נותנים להם קצת יוגורט או חלב בבוקר ובערב, כדי להגדיל את כמות הסידן בתזונת הכלב. 

כמו כן ישנם מגדלים מקצועיים אשר ממליצים לתת לכלב מאכלים עם הרבה סידן טבעי, כמו ברוקולי למשל, בייחוד בשלבי הגדילה שלהם כאשר הם חווים קפיצות גדילה והתפתחות של העצמות. כמו כן רצוי להתייעץ עם הוטרינר שלכם לגבי תזונת הכלב.

הבול טרייר הננסי יכול לפתח נטייה להשמנת יתר כאשר התזונה שלו איננה מאוזנת, לכן חשוב להקפיד על מתן כמויות מתאימות ואוכל באיכות גבוה על בסיס קבוע. 

חטיפים לכלבים זה כלי מצוין לאילוף וחינוך, אבל הקפידו לתת כמויות מתונות, כדי שהחטיפים לא יגרמו לעליה במשקל הכלב. כמו כן לא מומלץ לתת לכלב לאכול שאריות מהאוכל שלכם, משום שגם זה יכול להוביל למשקל עודף של הכלב.

טיפוח

הפרווה הקצרה והחלקה של הבול טרייר אינה דורשת תחזוקה רבה. לרוב הברשה שבועית של הפרווה תספיק כדי לשמור עליה בריאה ונקיה. 

חשוב לבדוק בתוך האוזניים של הכלב ולנקות אותן במידה והן מלוכלכות. כמו כן צריך לשים לב לאורך הציפורניים של הבול טרייר הננסי, ולגזוז אותן במידה והן מתארכות יתר על המידה. ציפורניים ארוכות מדי יכולות להוביל לכאבים ולבעיות בהליכה ובריצה.

התעמלות

YouTube video

כלב בול טרייר ננסי נהנה מאוד מפעילות יומית בכמות רגילה יחסית, פעילויות שמאתגרות אותו פיזית ומנטלית. כמו לדוגמא: הליכות ארוכות, טיולים בטבע, ריצה ליד האופניים, משחקי כדור ועוד.

גזע זה נועד לפעילויות ספורטיביות וכמו כן כדי להיות בן לוויה נאמן, הוא מתאפיין בכוח רב ומהירות. כדי שהכלב יהיה נינוח ויפתח התנהגות נעימה ורגועה, חשוב שתהיה לו את האפשרות להוציא מרץ בכל יום כדי שלא יפתח תחושות תסכול.

אילוף

כצאצא של גזע בולדוג, בול טרייר ננסי מתאפיין בעקשנות ואומץ. אך כמו כן הוא גם צאצא של משפחת הטרייר אשר נחשבת נוחה יותר לאילוף. זהו גזע עם דעה משל עצמו, שמקדיש את עצמו לכיף ומשחקים, מאשר למשמעת ועבודה.

הבול טרייר מגיע מנקודת המחשבה שאם זה כיף אז כדאי לעשות את זה ואם לא אז אין סיבה להקשיב. לכן בצעו את שלב האילוף כמשחק והפעלות לכלב, והוא ישתף איתכם פעולה באופן מצוין. אם ישעמם לו הוא מהר מאוד יתפנה לדברים מעניינים יותר מבחינתי.

מומלץ להיעזר בחיזוקים חיוביים כמו צעצועים וחטיפים, כדי לגרום לשיתוף פעולה מצד הכלב. בול טרייר מיניאטורי יכול להצטיין במגוון סוגי ספורט, וכמו כן בגישוש והצלה. אין גבול למה שבול טרייר יכול ללמוד לעשות, אם מאמנים אותו בצורה נכונה וחיובית.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: