פינצ'ר ננסי

פינצ'ר ננסי הוא גזע קטן של כלבים הידוע באינטליגנציה, בנאמנות ובנטיות החיבה שלו. מקורו בגרמניה והוא גודל במקור לציד חולדות בבתים ובחוות. הפינצ'ר נחשב גם לאחד מגזעי הכלבים החכמים ביותר.

תכונה אופיינית לגזע היא הנחירות הקולניות שלהם כשהם מרוצים או נרגשים לראות את בעליהם חוזר הביתה מהעבודה. הם גם כלבים מאוד פעילים שזקוקים להרבה תרגילים; אחרת, הם עלולים להפוך להרסניים או היפראקטיביים.

למרות גודלם הקטן, פינצ'רים ננסיים הם כלבים קשוחים שיכולים להיות חסרי פחד. הם כלבי שמירה נהדרים שנמצאים כל הזמן בכוננות לפולשים, אבל הם מאוד עדינים ומלאי חיבה עם המשפחה שלהם.

YouTube video

בריאות ואורך חיים

אורך החיים הממוצע של פינצ'ר ננסי הוא 13 שנים. עם זאת, ידוע שרבים חיים עד שנות ה- 15 המאוחרות או תחילת שנות ה- 16 לחייהם. פינצ'רים ננסיים בדרך כלל מתחילים להראות סימני הזדקנות בשנתם השביעית כאשר הם מתחילים לאבד שיניים וידרשו תחזוקה דנטלית לאורך כל חייהם כגון צחצוח שיניים וביקורים קבועים אצל הווטרינר.

דאגה בריאותית שכיחה נוספת היא בעיות בעמוד השדרה עקב נטייה שלא התגלתה הקיימת בגזע זה. בשל גודלו, הפינצ'ר יכול להיות מועד לסבול מסוכר נמוך. תזונה נכונה וטיפול וטרינרי יכולים למנוע בעיה זו.

אימון ואילוף

פינצ'ר ננסי הוא גזע חזק מאוד ויכול להסתגלות כמעט לכל סביבה גם אם הם גדלים בדירה. עם זאת, הם צריכים הכשרה איתנה ועקבית מהיום הראשון או שתגלו שהם מתחילים להשתלט על הבית.

YouTube video

בעיה נפוצה עם פינצ'רים ננסיים היא הנטייה שלהם לרכושנות ותוקפנות למרות אהבתם לילדים. חשוב מאוד לחבר אותם בגיל צעיר כדי שיסתדרו היטב עם בעלי חיים אחרים ובני אדם בכל הגילאים.

אם אתם מחפשים כלב קטן ופעיל, נאמן וקל לאילוף, פינצ'ר מיניאטורי עשוי להיות הגזע המושלם עבורכם. הם כלבי משפחה נהדרים בתנאי שהם מתרועעים עם חיות ואנשים אחרים מגיל צעיר. רק היו מוכנים לאופי העיקש שלהם ולהתקפי תוקפנות מדי פעם – זה הכל חלק מהאישיות של הפינצ'ר הננסי.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: