ניופאונדלנד

גזע כלבי ניופאונדלנד הוא כלב פרוותי ענק ויפהפה שאוהב את כולם. הם מתוקים ועדינים עם ילדים, ולכן הם ידועים ככלבים נהדרים למשפחות עם ילדים צעירים. הם מגיעים בצבעי שחור, חום ולבן.

ניופאונדלנדים ידועים ככלבים בעלי אופי טוב, עדין ונאמן שאוהבים את המים. הם גם חזקים מאוד, מה שהופך אותם לכלבי עבודה נהדרים. לפעמים הם יכולים להיות קצת מאתגרים כשזה מגיע לאימון בגלל הכוח והעקשנות שלהם, אבל זה משהו שקצת סבלנות והתמדה יכולים להתגבר עליו.

YouTube video

אילוף

גזע זה ידוע באינטליגנציה שלו אך יכול להיות גם קשה לאילוף. עם זאת, שווה להשקיע בלאלף אותם, כי בסופו של דבר יהיה לך חבר לכל החיים.

גורי ניופאונדלנד יכולים להיות קצת עקשנים בכל הנוגע לאימון, אבל הם חכמים מאוד. ברגע שתעבור את השלב שבו הם חושבים שהם יודעים יותר טוב ממך, תראה עד כמה הגזע הזה ניתן לאילוף.

ניופאונדלנדים להוטים לרצות את בעליהם והם אינטליגנטים ביותר, מה שהופך אותם לנוחים יותר לאימון. עם זאת, עליך להראות להם מי האחראי. אם לא, אז הם יחשבו שהם הבוס שעלולים להוביל לבעיות בהמשך הדרך.

ניופאונדלנדים ידועים בתור כמה מכלבי המים הטובים ביותר. למעשה, גזע זה משמש לעתים קרובות כמצילים בחופים מכיוון שהם כל כך אוהבים את המים. ידוע שהם מצילים אנשים מטביעה בכך שהם נושאים אותם לחוף על הגב.

גזע הכלבים מקורו בקנדה אך גדל גם במדינות רבות אחרות ברחבי העולם. גזע זה שימש במקור לדיג ולשיט באזור ניופאונדלנד.

YouTube video

אופי

הניופאונדלנד הוא אחד הגזעים הנאמנים ביותר שיש. קל להבין מדוע אנשים אוהבים את הענקים העדינים האלה. הם אינטליגנטים, אדיבים וחביבים כל כך.

ניופאונדלנד הם גזע עם הרבה כוח אבל לא ידוע שהם תוקפניים או רועשים. בדרך כלל הם גדלים להיות כלב צנוע שמתנהג טוב עם ילדים והוא חיית מחמד משפחתית נהדרת. אם אתם מחפשים כלב חזק שיהיה עדין עם המשפחה שלכם, אז ניופאונדלנד עשוי להיות רק הגזע בשבילכם.

ניופאונדלנד הם גזע גדול – מכל גזעי הכלבים הם מספר חמש ברשימת הגזעים הגדולים ביותר. יש להם גולגולת רחבה וגוף מוצק עם פרווה כפוה עבה, עמידה במים.

גורי ניופאונדלנד בדרך כלל גדולים יותר מגזעי כלבים אחרים בלידה ולוקח להם זמן להתבגר – לפעמים עד שנתיים.

גזע זה גדל במקור כחיה ממעמד הפועלים ובילה את רוב זמנו בשחייה באוקיינוס בלגרור פריטים כבדים כמו רשתות דיג וחפיסות מסירות. הם חזקים, צייתנים וגדולים

הניופאונדלנדים הם גם שותפים מצוינים מכיוון שהם יכולים להסתגל לסביבתם במהירות. אם אתה צריך לנסוע או לקחת אותם איתך לנסיעות עסקים, הניוף שלך יהיה בסדר.

התעמלות

YouTube video

עליך תמיד לזכור כי ניופאונדלנדים הם כלבים גדולים עם הרבה אנרגיה, ולכן הם צריכים הרבה פעילות גופנית. הם אוהבים לשחק בחוץ בכל מזג אוויר ואוהבים את המים, מה שהופך אותם נהדרים עם ילדים שאוהבים לשחק בשלג ולשחות.

הם בעלי אופי טוב ומתוקים עם ילדים, אך יכולים להיות מגנים על משפחתם כאשר הם חשים סכנה או מרגישים מאוימים. הם יוצרים כלבי שמירה מצוינים, אבל חשוב ללמד אותם לא לנבוח על כל דבר קטן כי זה יכול להפוך לעצבן.

אל תתפלא אם לניופאונדלנד שלך יש בטן רגישה – אין זה נדיר שגזע זה נאבק בבעיות עיכול כגון הקאות ושלשולים. ייתכן שתרצה גם לפקוח עין על אלרגיות או רגישות למזון מכיוון שהן נפוצות מאוד גם בניופאונדלנדיס.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: