פומסקי

  להצעת מחיר על כלב למכירה (החל מ- 4,500 ש"ח) השאירו פרטים:

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  פומסקי הוא גזע קטן ומתוק אשר נוצר מהכלאה של פומרניין עם האסקי סיבירי, זהו סוג כלב שמתאים מאוד לחיים בתוך הבית. פומסקי הוא גזע שתופס את רוב תשומת הלב בגלל המראה המתוק שלו והאופי השובב שלו.

  הפומסקי הוא כלב בגודל בינוני, והוא מתאים במיוחד לאנשים אשר אוהבים את המראה של ההאסקי הסיבירי, אבל צריכים כלב קטן יותר לגידול בתוך הבית. מדובר על האסקי סיבירי ננסי וחמוד שמתאים לבית עם משפחה וילדים.

  מאפיינים בולטים של כלבי פומסקי

  • טמפרמנט: שובב, נמרץ, חינני  
  • גובה: 25-38 ס"מ
  • משקל: 4-10 ק"ג
  • תוחלת חיים: 12-15 שנים

  תכונות עיקריות

  • כלבי פומסקי בעלי פרווה עבה אשר עוזרת להם להתמודד עם מזג אוויר קר בצורה טובה בהרבה מאשר שאר סוגי הכלבים הקטנים.
  • כלב פומסקי מסתגל בקלות, אין לו צורך במרחב גדול ויש לו צרכי פעילות מתונים מאוד. כל התכונות האלו הופכות אותו לכלב מושלם לגידול בתוך הבית.
  • הפרווה של גזע זה יכולה להיות בכל מיני צבעים וצורות בדיוק כמו הגזעים של ההורים של הפומסקי (פומרניין והאסקי סיבירי).
  • הפומסקי נחשב לכלב ווקאלי, והוא יכול להיות רעשן במקרה ולא מאלפים אותו כראוי.
  • חשוב להרגיל את הכלב לכלבים ואנשים אחרים כבר מגיל צעיר.
  • פומסקי הם כלבים אשר ניתן לאלף בהצלחה מרובה, אבל חלקם ירשו את העקשנות המאפיינת את ההאסקי סיבירי, לכן רצוי לקחת זאת בחשבון במידה וזהו הכלב הראשון שלכם.

  תזונה

  כלבי פומסקי נחשבים לכלבים אנרגטיים ובגלל סיבה זו רצוי לספק להם תזונה אשר תתאים לצרכים שלהם. רצוי לספק להם אוכל כלבים איכותי, ולתת להם כמות אותה הם מסיימים בתוך כמה דקות. כדאי להימנע מהאכלת יתר, משום שזה יכול להוביל לעודף משקל של הכלב.

  במידה ואתם חוששים שהכלב מתחיל לסבול מעודף משקל, התייעצו עם הוטרינר שלכם לגבי התזונה של כלב הפומסקי שלכם.

  טיפוח

  לכלבי פומסקי יש פרווה עבה ורכה אשר דורש הרבה סירוק ותחזוקה. הפרווה מיועדת לשמור על חום גופם במזג אוויר קר. לכלבי פומסקי יש נטייה להשיר לא מעט שיער, לכן הקפידו להבריש את פרוות הכלב באופן קבוע, כדי להפחית את נשירת השיער ברחבי הבית.

  ישנו מגוון צבעים רחב בדיוק כמו אבותיו של הפומסקי (האסקי סיבירי ופומרניין) וניתן למצוא אותם בצבע אפור, לבן, חום ומשמש.

  חשוב להקפיד לגזוז להם את הציפורניים כל כמה שבועות, ולצחצח להם את השיניים על בסיס יומי (משום שיש לגזע נטייה לפתח בעיות שיניים).

  התעמלות

  לכלבי פומסקי יש צורך מתון בפעילות גופנית, ולרוב יספיק להם טיול אחד ארוך ביום כדי להוציא את מירב המרץ שלהם. ישנם מצבים בהם יכול להיות להם הרבה מרץ והם יהיו זקוקים למשחק וריצה נוספת כדי שיוכלו להירגע ולחזור להיות נינוחים.

  אילוף

  אילוף כלבי פומסקי יכול להיות קצת מאתגר משום שחלקם ירשו את מזג הרוח העקשן המאפיין כלבי האסקי סיבירי. אבל לרוב הם צריכים להסתדר מצוין עם למידה של דברים חדשים, כל עוד אתם מספקים להם תמריצים ושבחים תוך כדי האילוף.

  בריאות

  כלבי פומסקי יכולים לפתח בעיות בריאות המאפיינות את הגזעים של האסקי סיבירי ופומרניין (שהם ההורים שלו). יכולה להיות להם נטיה גנטית לבעיות כמו: אלרגיות, בעיות ברכיים, בעיות עיניים וכדומה. כמו כן יש להם נטיה לפתח בעיות שיניים, לכן חשוב להקפיד על ניקוי שיניים באופן קבוע.

  כלבי הפומסקי מסתדרים יפה מאוד עם צעצועים אשר יוצרים גירוי מנטלי, משום שזהו גזע אינטיליגנטי שיכול להשתעמם מהר במקרים בהם לא מאתגרים אותו מספיק.

  צוות כלב נבון

  אודות כותב המאמר

  התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום של כלבים למכירה, כדי שכל מי שמחפש כלב למכירה יוכל למצוא את הגזע המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

  סוגי כלבים שיכולים לעניין אותך: