פודל טוי

פודל טוי זהו כלב ננסי המגיע לגובה מירבי של 25 ס"מ. זהו גזע קטן ביותר אבל אל תתנו לגודל שלו להטעות אתכם, הפודל טוי הוא כלב להוט, אתלטי ושובב במיוחד.

הפודל טוי זהו גזע של פודל מיניאטורי כאשר ישנם 4 גדלים מרכזיים של פודלים והפודל טוי הוא הקטן ביותר מביניהם. כמו כן ישנו גם פודל ננסי שהוא קצת יותר גדול מהטוי. פודל טוי הוא אחד הסוגים הפופולריים ביותר של כלבים קטנים.

זהו גזע שאינו משיר שיער והוא כלב היפואלרגני, עובדה זו עושה את הפודל הקטן לכלב מושלם לחיים בתוך הבית ולאנשים אשר רגישים לשערות או סובלים מאלרגיה לכלבים. פודל טוי יכול להגיע במגוון צבעים כמו: אדום, חום, לבן, שחור, אפרסק ועוד. הפרווה שלו מטולטלת ומזכירה מאוד שיער של בני אדם.

מאפיינים בולטים של פודל טוי

  • טמפרמנט: זריז, אינטליגנטי, בטוח בעצמו
  • גובה: עד 25 ס"מ
  • משקל: 1.5-3 ק"ג
  • תוחלת חיים: 10-18 שנים
YouTube video

תזונה

לא משנה מהו גודל הפודל שבחרתם, חשוב מאוד להקפיד לתת לו אוכל כלבים איכותי ביותר. הוטרינר או מגדל הכלבים שלכם יכול לעזור לכם לבחור את האוכל המתאים לפודל טוי שלכם, כל זאת בהתאם לגיל, רמת הפעילות והגודל שלו. חלק מהכלבים נוטים להשמנה אז הקפידו לשים לב לכמויות האוכל שהכלב שלכם אוכל. אם הפודל שלכם גור, אז כדאי לקנות לו אוכל מומלץ לגורי כלבים כדי להבטיח התפתחות תקינה.

במידה ובחרתם לתת לכלב ממתקים ופרסים, עשו זאת במידה כדי שזה לא יגרום לו לעליה במשקל. רצוי להימנע מלתת לכלב שאריות מהארוחה שלכם, משום שזהו אוכל שיכול לפגוע באיזון התזונתי של הכלב.

טיפוח

אתם תהיו חייבים להבריש את הפודל שלכם באופן יום יומי כדי לשמור על הפרווה שלו, אלא אם אתם בוחרים לגלח אותו. אם לא תברישו את הפודל בצורה יסודית, בסיס השערה שלו יצבור לכלוך ויהפוך לגס, ותהיו חייבים לגלח לו את השיער מהשורש.

הרבה מבעלי הפודלים מעדיפים שהכלב שלהם יהיה עם תספורת קצרה, חלקם לומדים לספר את הכלב בעצמם וחלקם פונים לספר כלבים שיעשה זאת בשבילם. לרוב הפודל מקבל טיפול טיפוח כל 4 עד 6 שבועות הכולל תספורת, מקלחת, וגזיזת ציפורניים. גזע זה אינו משיר פרווה ולכן הוא נחשב אידיאלי לאנשים הסובלים מאלרגיות.

התעמלות

פודלים בכל הגדלים נחשבים לכלבים פעילים מאוד, הם סוג כלבים חמודים אשר דורשים הרבה פעילות בכל יום כדי שיוכלו להוציא מרץ כמו שצריך. בגלל גודלו המיניאטורי של הפודל טוי, הוא זקוק למרחבים קטנים יחסית וחצר הבית לרוב תספיק מבחינת גודל ומקום בו הכלב יכול לרוץ.

פודלים אוהבים את כל סוגי הפעילויות והמשחקים והם רק מחכים שמישהו יפעיל אותם. פודלים אוהבים מאוד לשחות וזו יכולה להיות דרך מצוינת בשבילם להוציא מרץ. כמו כן הם אוהבים מאוד לשחק בלהביא צעצועים שזורקים להם, ובכך הם רצים הרבה ועושים הרבה פעילות גופנית.

YouTube video

אילוף

הפודלים נחשבים אינטליגנטים במיוחד ולכן הם כלבים נוחים לאילוף. פודלים מאוד אוהבים בני אדם, ואם תאלפו אותם על ידי חיזוקים חיוביים, הם ישמחו להקשיב ולרצות אתכם. פשוט שימו לב שאתם עקביים בפקודות שלכם ובמה שאתם מבקשים מהכלב.

בריאות

רוב כלבי הפודל טוי חיים למשך זמן רב, שמחים, בריאים ומאושרים. כמו כל סוגי הכלבים, יכולות לצוץ בעיות אגן, וכל מיני סיבוכים בעיניים לכן חשוב להקפיד לרכוש את הפודל מבית גידול מקצועי אשר מקפיד על המשך גנטי בריא.

כמו כן בשל גודלם המיניאטורי הפודל טוי עלולים לסבול מבעיות אורטופדיות שונות. לכן רצוי לבצע בדיקה תקופתית אצל הוטרינר, כדי לוודא שהכלב שלכם בריא.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: