כלב מים פורטוגזי

כלב מים פורטוגזי הוא גזע כלבים בעל אנרגיה גבוהה שאוהב להיות בחוץ. הם למעשה שחיינים טובים מאוד וגודלו במקור כדי לעזור לדייגים לאורך חופי פורטוגל. כלב המים הפורטוגזי ידוע גם באינטליגנציה, בעדינות וביכולת ללמוד במהירות.

כלב המים הפורטוגזי הוא גזע בגודל בינוני של כלב ששימש במקור ככלב עבודה על סירות דיג. כעת, כלב מים פורטוגזי הוא חיית מחמד משפחתית פופולרית ובת לוויה מכיוון שהם אינטליגנטים, שובבים, בעלי אופי אוהב במיוחד.

כלב היפואלרגני בגודל בינוני

YouTube video

כלב המים הפורטוגזי הוא גזע כלבים היפואלרגניים המושלם למשפחות עם אלרגיות. יש להם פרווה מדובללת שאינה נושרת כמו גזעים אחרים, מה שאמור להקל על התחזוקה שלהם. לכלב מים פורטוגזי יש גם פרווה בעלת ריח נמוך, שהוא בונוס נוסף למשפחות עם אלרגיות.

בסך הכל, כלב המים הפורטוגזי הוא בחירה מצוינת עבור משפחות שמחפשות גזע כלבים היפואלרגני שלא מנשירים שיער. הם כלבים נאמנים ואינטליגנטים שהופכים לבני לוויה נהדרים. אם אתה שוקל להוסיף כלב מים פורטוגזי למשפחתך, הקפד לחקור את הגזע ביסודיות.

כלבים אלה דורשים הרבה פעילות גופנית ואימונים, אז וודאו שאתם מוכנים להתחייב לצרכים הללו אם אתם מביאים הביתה כלב מים פורטוגזי.

פעילות ואימון

בשל רמת האנרגיה הגבוהה שלהם, כלב מים פורטוגזי זקוק להרבה פעילות גופנית כדי להישאר מאושר. יש לקחת את הגזע הזה לפחות לשתי הליכות אם לא יותר, של שלושים דקות בכל יום.

בזמן הטיול יש לגרום לכלב להיעקב לצד או מאחורי האדם האוחז ברצועה, שכן במוחו של הכלב המנהיג מוביל את הדרך, והמנהיג הזה צריך להיות האדם. טיול של שתי הליכות ביום ייתן גם לך וגם למלווה הפרוותי שלך הרבה זמן להיקשר תוך כדי קבלת אויר צח נחוץ.

כלב מים פורטוגזי הוא גזע אינטליגנטי שיכול ללמוד טריקים או פקודות חדשות בקלות יחסית. הם גם מאוד להוטים לרצות את בעליהם, מה שמקל עליהם אפילו לבעלי כלבים בפעם הראשונה. עם זאת, לגזע הזה יש נטייה – כמו לכלבים רבים באנרגיה גבוהה – להסתבך אם לא נותנים להם מספיק פעילות גופנית או משהו שיעסיק אותם.

אחת הדרכים הטובות לבדר כלב מים פורטוגלי היא לקחת אותו לחוף לשחייה. גזע זה אוהב את המים ולעתים קרובות ישתמש ביכולות השחייה שלו כדי להביא כדורים או מקלות שנזרקו לגלים. אם אינכם גרים ליד החוף, אפשר לספק לכלבכם בריכה בגודל טוב או אפילו בריכת ילדים מלאה במים מתוקים במהלך חודשי הקיץ החמים.

YouTube video

היסטוריה של הגזע

גזע זה קיים כבר יותר מ-400 שנה. בפורטוגל, הכינוי שלהם הוא Fidalgo שפירושו 'אצילי'. בחלקים אחרים של העולם הוא מכונה 'פורטי'.

כלבי המים הפורטוגזים הראשונים הובאו מפורטוגל בסוף המאה ה-19. כלבים אלה אהבו להיות במים או בקרבתם והיו עמידים מאוד לטמפרטורות קרות בשל פרוותם העבה. הכלבים המוקדמים עבדו בצמוד לדייגים שגררו רשתות ועזרו להביא את מה שתפסו.

באופן כללי, כלב מים פורטוגזי הוא גזע מצוין למי שמנהל אורח חיים פעיל ונהנה לבלות בחוץ. הם עדינים, אוהבים וקלים לאימון, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור כל משפחה. לכן, אם אתם מחפשים כלב בעל אנרגיה גבוהה שאוהב לשחות ותמיד מוכן למשחק טוב של אחזור, כלב מים פורטוגזי עשוי להיות הגזע המושלם עבורכם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: