סן ברנרד

סן ברנרד הוא גזע כלבים גדול מאוד, הוא ידוע גם בשם מסטיף אלפיני. הגזע קיבל את שמו מהוספיס סנט ברנרד בשוויץ, שם גדל ושימש במשך מאות שנים כדי לשמור על הדרך והמעבר ולחפש מטיילים שהולכים לאיבוד בתנאי מזג אוויר קשים.

סן ברנרד הוא אחד הגזעים הגדולים ביותר, זכרים בדרך כלל מגיעים ל- 71 ס"מ בגובה הכתף כאשר הנקבות מגיעות לגובה 66 ס"מ. הם יכולים לשקול בין 55 ק"ג לזכר ו -45 ק"ג לנקבה. תוחלת חייהם היא כ- 8 עד 10 שנים.

YouTube video

יש להם ראשים מסיביים, זנבות פרוותיים ארוכים ופרווה שבדרך כלל מגיעה בגווני חום. עיניהם כהות לרוב אך עשויות להיות גם בהירות יותר. יש להם גוף גדול וכבד מאוד עם רגליים קצרות וכפות רגליים גדולות.

הם כלבים מלאי חיבה, סבלניים וטובי לב. הם ידועים כבעלי חיים משפחתיים נהדרים. עם זאת, יש לקחת אותם הרבה לטיולים מלאים בפעילות או לספק להם מספיק זמן בחוץ בגלל רמות האנרגיה שלהם.

לעתים קרובות הם זקוקים לטיפוח נוסף בגלל הפרווה הארוכה שלהם, אך הם אינם משירים כמו כלבים רבים אחרים. הפרווה שלהם תיגדל יותר במהלך החודשים הקרים יותר והם ינשירו יותר באביב.

הפרווה שלהם ארוכה ומרופטת, אך היא עמידה למים מאוד מה שעוזר להם לשרוד בתנאים האלפינים הקשים. הפרווה שלהם לרוב מגיעה בשלושה צבעים, עם צבע חום אדמדם כהה על גבם וראשם, לבן על חזהם ובטנם, ושזוף על רגליהם. יש להם אף שחור, עיניים מעוגלות שיכולות להיות בצע חום כהה או גוונים בהירים יותר ואוזניים קטנות ועגולות.

YouTube video

אופי

הם כלבים ענקיים וסבלניים מאוד עם מזג רגוע, מה שהופך אותם לחיות מחמד משפחתיות נהדרות. הם בעלי חיבה וטוב לב, תוך שהם גם חכמים מספיק כדי לציית לפקודות. עם זאת, סן ברנרד אכן צריך הרבה פעילות גופנית מכיוון שיש להם כל כך הרבה אנרגיה.

כלבי סן ברנרד הם חיות מחמד משפחתיות נהדרות. הם כלבים חיבתיים, סבלניים ולא אגרסיביים בעלי מזג עדין עם ילדים. הם די קלים לאילוף אבל הם דורשים יותר סבלנות בגלל הגודל שלהם.

בגלל גודלם, הם צריכים הרבה מקום בפנים או בחוץ – מומלץ לשכן אותם בחצר כי הם אוהבים להיות בחוץ. הם זקוקים לטיולים יומיים והרבה זמן משחק מכיוון שרמות האנרגיה שלהם גבוהות. הם מנשירים בכמות בינונית כל השנה, אך הם מגדלים פרווה עביה יותר בחודשים קרים יותר ומשירים יותר פרווה באביב.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: